Localizations image

Serwis turbosprężarek • Regeneracja turbosprężarek • Naprawa turbo i turbin • Sprawdź ceny

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Serwis turbosprężarek, czyli co wchodzi w skład badań turbosprężarki w profesjonalnym serwisie. Złożoność procesu regeneracji turbosprężarek niektórych przyprawia o zrozumiały niepokój przed wysłaniem turbosprężarki do regeneracji. W tym artykule wyjaśnimy krok po kroku, jak odbywa się w specjalistycznej pracowni regeneracji turbosprężarek samochodowych proces serwisowania turbo, które utraciło swoje właściwości. Aż chciałoby się powiedzieć: "Producenci turbosprężarek go nienawidzą! Jeden sposób, by zregenerować turbo!". W zasadzie nie ma większego problemu, żeby zgodzić się z tym zdaniem – regeneracja turbosprężarek potrafi obniżyć koszt odzyskania sprawności turbosprężarki nawet o 70%, a krok wystarczy rzeczywiście jeden – wystarczy wysłać turbo do specjalistycznej pracowni.

Serwis turbosprężarek - zakres usług turbo
Serwis turbosprężarek


Wysłałem turbo do serwisu turbosprężarek, co dalej?

Kiedy turbosprężarka trafi do serwisu, poddawana jest wnikliwej analizie, której podstawowym elementem i pierwszym etapem jest rozbiórka turbosprężarki do części składowych. Następnie wszystkie ważne, newralgiczne i pracujące elementy poddawane są dokładnej ocenie organoleptycznej, wizualnie i pod mikroskopem, a sprawdzane są takie elementy jak: wałek, koło kompresji, talerzyk, korpus, osłonka termiczna, zmienna geometria, siłownik, łożysko oporowe, muszla ssąca i muszla wydechowa. Sprawdzenie tych wszystkich elementów jest kluczowe w ocenie uszkodzeń i przyczyn ich powstawania w turbosprężarce. Uszkodzenia takie jak rysy na wałku mogą świadczyć o zanieczyszczeniach w oleju, wypolerowania lub łożyska wtarte w wałek świadczą o braku smarowania, urwany wałek mówi o pojawieniu się w środowisku pracy turbosprężarki podczas jej wykonywania jakieś ciało obce, urwane łopatki wirnika turbiny, to z kolei ciało obce pochodzące z silnika. Z kolei taki stwierdzenia jak zupełny brak smarowania mówią o tym, że weryfikacji należy poddać układ olejowy, a bicia boczne wałka lub wytarcia na uszczelnieniu świadczą o zużyciu eksploatacyjnym. A są to jedynie uszkodzenia, jakie można wyczytać z wałka turbosprężarki. Uszkodzenia, jakie można ustalić na podstawie informacji zebranych z koła kompresji to na przykład nieszczelny układ dolotowy, który poznać można po wypiaskowaniu koła kompresji, jeśli na kole kompresji widoczne są otarcia, to najprawdopodobniej pochodzą one z ustawicznego ocierania się koła kompresji o muszlę. Ugięte łopatki koła kompresji świadczą o ciele obcym w układzie, jednocześnie informując o konieczności weryfikacji układu dolotowego i jego szczelności. Urwane łopatki świadczą o konieczności weryfikacji intercoolera i stanu dolotu. Z kolei na przykład brak nakrętki na kole kompresji świadczy o raptownym jego zatrzymaniu (co oczywiście nie powinno mieć w praktyce miejsca).

Tubo wysłane do serwisu na regenerację
Wysłałem turbo do serwisu turbosprężarek, co dalej?


Czy to wszystko, czego dowiedzieć się można podczas serwisu turbo?

Te i wiele więcej elementów to jedynie składowe procesu, który ma za zadanie przywrócić sprawność naszej turbosprężarce. Serwis turbosprężarek to zazwyczaj nowoczesne pracownie opatrzone autoryzacjami producentów turbosprężarek samochodowych i posiadające od nich pełne wytyczne i sprzęt identyczny z tym wykorzystywanym podczas montażu turbosprężarek w fabrykach producenta. Wszystkie te techniki i procedury przeprowadzane w serwisach mają jedno zadanie, przywrócenie sprawności turbosprężarki i mimo że jest to zadanie trudne i czasochłonne, wciąż jest znacznie bardziej ergonomiczne, niż wymiana turbosprężarki na nową. Najlepsze serwisy w kraju cieszące się na przykład autoryzacją brytyjskiej firmy Melett, potrafią się uporać z uszkodzeniami turbosprężarek w jeden dzień, a wszystkie zregenerowane turbosprężarki samochodowe, zregenerowane przy pomocy technik autoryzowanych przez producenta powinny być opatrzone gwarancją identyczną z gwarancją, na nowy sprzęt. Warto tu jednak dodać, że jedynie najlepsi z najlepszych potrafią zapewnić gwarancję bez limitu przejechanych kilometrów, co oznacza, że teoretycznie taka turbosprężarka powinna przez rok pracować bez przerwy, bez zarzutów.

Serwis turbo - co trzeba wiedzieć o regeneracji turbo?
Czy to wszystko, czego dowiedzieć się można podczas serwisu turbo?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Serwis turbosprężarek

Cena i koszt (netto)
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbo 0 złotych
Rozbiórka turbosprężarek 0 złotych
Sprawdzenie turbosprężarki 0 złotych
Wycena naprawy turbin 0 złotych
Koszt regeneracji turbiny do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbin do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbo do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbosprężarek do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbosprężarki do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbiny do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbo do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Czyszczenie VNT, VTG, VGT turbiny 163 złote (netto) + części
Czyszczenie zmiennej geometrii turbosprężarek do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Naprawa zmiennej geometrii podawania spalin turbin do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej naprawy turbosprężarki (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej regeneracji turbosprężarki (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Serwis turbosprężarek)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.