Localizations image

Cena turbo – Porównaj warsztaty i sprawdź ceny.

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.83

Wszyscy w silnikach samochodowych diesla znamy turbosprężarki, które zapewniają im tak lubiane przez miłośników szybkiej jazdy osiągi, jak przyspieszenie czy prędkość maksymalna, jednak wobec silnego nacisku, jaki kładzie się na ekologię, obecnie warto wspomnieć o tym, że pełna zalet turbosprężarka ma jedną istotną wadę, z którą trzeba było jakoś sobie poradzić. Jaką cenę turbo musi zapłacić silnik? Co ma do tego ekologia? Ile kosztuje turbosprężarka nas i środowisko, a ile kosztuje w rzeczywistości? I co zrobić, że cena turbo była niższa? O tym w artykule o cenie turbo.

Zakres cen turbo, a regeneracja turbosprężarek
Cena turbo


Cena turbo dla silnika

Turbosprężarka, tłocząc powietrze do silnika, ma poprawiać jego osiągi, ale zdecydowanie nie powinna zmniejszać jego żywotności, niestety temperatura, jaką osiąga tłoczone do silnika powietrze, nierzadko przekracza poziom, jaki ma silnik w czasie swojej pracy. Siła tarcia powietrza i sprężania go sprawia, że temperatura tłoczonego powietrza znacząco rośnie. Nie wpływa to korzystnie na pracę silnika, która najlepszą wydajnością cechuje się w okolicach temperatury 90 stopni (obecnie nawet 100). Uzyskanie wysokiej jakości osiągów nie może zostać przyczyną nadmiernego skrócenia żywotności silnika, która spada, jeśli narazić go na pracę w zbyt wysokiej temperaturze. Dodatkowo znacznie szybciej mineralizuje się w takich warunkach olej silnikowy i może doprowadzić do zatarcia tłoków i w efekcie unieruchomienia samochodu. Dlatego też tak ważne jest, aby zadbać o to, aby silnik nie przekraczał dozwolonej temperatury pracy.

Turbo w silniku i cena turbosprężarki po regeneracji
Cena turbo dla silnika


Cena turbosprężarki dla środowiska

Częściej zmieniać olej albo poprawić jego przepływ, co powinno rozwiązać problem, powiedziałby ktoś, jednak jest jeszcze jedna ważna związana z wysoką temperaturą spalania oleju napędowego w silniku. Ze względu na fakt, że jak sama nazwa wskazuje silniki diesla to silniki wysokoprężne, w komorze spalania panuje bardzo wysokie ciśnienie (dwa do trzech razy wyższe niż w silnikach benzynowych), a jeśli dodamy do tego wysoką temperaturę, to zacznie dochodzić, bo bardzo dziwnych i niepokojących rzeczy. Otóż w odpowiedniej temperaturze i przy odpowiednim ciśnieniu dochodzi do łączenia się tlenu atmosferycznego z powietrza tłoczonego do komory spalania z azotem, również pochodzenia atmosferycznego. Zazwyczaj do takich sytuacji nie dochodzi, ponieważ azot nie należy do bardzo reaktywnych związków, jednak przy właśnie tych specyficznych warunkach zachodzi reakcja utleniania azotu i z rury wydechowej obok tlenku węgla i pary wodnej wydostają się również bardzo niebezpieczne, rakotwórcze, powodujące choroby i kwaśne deszcze, tlenki azotu Nox.

Cena turbosprężarki w oparciu o dobro środowiska
Cena turbosprężarki dla środowiska


Cena turbosprężarki dla użytkownika

Zmniejszenie temperatury powietrza tłoczonego do komory spalania w silniku stało się kluczowe dla zachowania słynnej żywotności silnika diesla, a jednocześnie dla zmniejszenia ilości produkowanych przez silnik diesla zanieczyszczeń. Zastosowano chłodnice międzystopniowe, czyli innymi słowy intercoolery, wymienniki ciepła chłodzone powietrzem, które miały za zadanie zmniejszać temperaturę doładowania, jednak to nie jedyna cena turbo, jaką poniósł człowiek. Rozwiązanie z chłodzeniem powietrza nie wystarczył, coraz bardziej wysilone silniki produkowały coraz więcej tlenków azotu, a normy wciąż rosły (w sensie zmniejszały się). Konieczne było stworzenie systemu EGR. Cena turbosprężarki w samochodzie, w konstrukcji samochodu, wzrosła o konieczność instalacji zaworu recyrkulacji spalin. Niestety na tym się nie skończyło, ponieważ wciąż zaostrzane normy, wprowadziły konieczność zastosowania specjalnego systemu redukcji emisji tlenków azotu poprzez katalityczny wychwyt Nox w katalizatorze SCR.

Zakres cen turbosprężarki a możliwości kierowców
Cena turbosprężarki dla użytkownika


Jak obniżyć cenę turbosprężarki?

Najważniejsze to zareagować odpowiednio szybko. Ze względu na fakt obciążenia turbosprężarki wyjątkowo warunkami pracy jakiekolwiek problemy owocują następnymi uszkodzeniami i przez to podnoszą cenę regeneracji turbosprężarki, koniecznością wykonania regeneracji turbosprężarki prędzej czy później trzeba będzie się spotkać, jeżeli problemy z turbosprężarką powstaną. Cena nowej turbosprężarki to zazwyczaj spory wydatek i dlatego regeneracja wydaje się znacznie lepszym rozwiązaniem. Warto tu powtórzyć, że liczy się szybka reakcja na pojawiające się subtelne sygnały, jak zwiększone dymienie czy specyficzne dźwięki wydobywające się spod maski. Regeneracja turbosprężarki to nierzadko zaledwie kilkaset złotych, podczas gdy nowy podzespół waha się w granicach od 1800 do 4000 złotych i to w przypadku popularnych modeli znanych nam z ulic naszych miast jak Mielec, Poznań, Kraków czy Warszawa. Główną przyczyną wysokiej ceny turbosprężarki są niemal szlachetne stopy metali, z których wykonywane są żaroodporne muszle turbosprężarek, jednak na szczęście dla wszystkich kierowców diesla, je akurat udaje się w procesie regeneracji odzyskać i służą dalej, z jedynie wymienionym rdzeniem CHRA.

Obniżone ceny turbosprężarki dzięki możliwości jej regeneracji
Jak obniżyć cenę turbosprężarki?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Cena turbo

Cena i koszt (netto)
Wycena naprawy turbin 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbiny 0 złotych
Rozbiórka turbosprężarki 0 złotych
Sprawdzenie turbosprężarek 0 złotych
Naprawa turbo do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbosprężarki do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbo do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbiny do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarek do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbin do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbosprężarki do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Naprawa zmiennej geometrii podawania spalin turbo 163 złote (netto) + części
Wymiana VNT, VTG, VGT turbin do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Czyszczenie geometrii turbosprężarek do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Cena podstawowej regeneracji turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbosprężarki (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej regeneracji turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Cena turbo)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.