Localizations image

Naprawa turbosprężarek • Regeneracja turbin • Naprawa turbosprężarek i turbin • Cennik

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.67

Nie od dziś wiadomo, że turbosprężarka zaniedbana przez kierowcę szybko może ulec awarii. Turbosprężarka jest na tyle ważnym elementem w funkcjonowaniu silników diesla, że niestety w przypadku awarii jej naprawa lub też regeneracja jest konieczna. Jeśli już turbina uległa awarii, to nie warto brać się za naprawę turbiny samemu, gdyż proces całej naprawy turbo jest bardzo złożony. Na szczęście usługami regeneracji zajmuje się aktualnie coraz więcej specjalistycznych serwisów, do których to właśnie warto udać się po pomoc w naprawie uszkodzonej turbiny. Jednak warto kierować się nie tylko najniższą ceną naprawy turbosprężarek, ale także warto dopytać o jakość części używanych do naprawy oraz o gwarancję i maszyny używane do naprawy, gdyż obok niskiej ceny, stoją o wiele ważniejsze aspekty w procesie regeneracji turbosprężarki.

Turbosprężarka po procesie naprawy
Naprawa turbosprężarek


Koszty naprawy turbosprężarek – ile kosztuje regeneracja?

Wielu klientów decyduje się właśnie na naprawę turbosprężarek, co przede wszystkim wynika z bardzo atrakcyjnych cen oferowanych przez nowo powstające serwisy i pracownie regeneracji turbosprężarek. Na koszt naprawy turbosprężarek składa się wiele czynników, a głównym wyznacznikiem ceny turbosprężarek jest ich stan i obszar uszkodzeń. W procesie wyceny turbosprężarek do naprawy dużą rolę odgrywa diagnostyka turbosprężarek, która polega na rozebraniu turbosprężarek na części pierwsze i ocenieniu przez serwisanta z pracowni zakresu uszkodzeń turbosprężarki. W uszkodzonej turbosprężarce najczęściej do wymiany są: wałek, koło kompresji, zmienna geometrii oraz siłownik. W przypadku mocnych uszkodzeń zniszczeniu ulegają także korpus i muszla ssąca oraz muszla wydechowa. Cena naprawy turbosprężarki ze standardowymi uszkodzeniami to około 600 złotych, a natomiast turbosprężarka z poważniejszymi uszkodzeniami i jej naprawa to już koszt rzędu tysiąca złotych. Mimo to nawet najciężej uszkodzone turbosprężarki i ich naprawa kosztują mniej niż zakup nowej turbosprężarki, której koszta to często nawet kilka tysięcy złotych. Koszty naprawy turbosprężarek często też są uzależnione od firmy oferującej usługę naprawy oraz miasta, w którym wykonywane są te usług. Warto dlatego też przed wybraniem miejsca do naprawy turbosprężarek zasięgnąć opinii o firmach i porównać koszty naprawy turbosprężarek.

Naprawiona turbosprężarka w atrakcyjnej cenie
Koszty naprawy turbosprężarek – ile kosztuje regeneracja?


Skuteczność naprawy turbosprężarek

Czy naprawa turbosprężarek daje gwarancję pełnej sprawności turbosprężarki? Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że nawet najlepszy serwis, najwyższej jakości części użyte do regeneracji nie są w stanie zagwarantować pełnej sprawności turbosprężarce, w przypadku gdy klient nie zadba o prawidłową eksploatację auta. Dlatego też bardzo ważne jest, aby zarówno przed regeneracją, jak i już po całym procesie naprawy turbosprężarki zadbać również o takie aspekty jak: regularna wymiana oleju, olej dobrej jakości i czystość układu olejowego, a na pewno turbosprężarka po naprawie będzie sprawna o wiele dłużej i będzie działać o wiele skuteczniej. Jeśli jednak kierowcy po regeneracji dbają o prawidłową eksploatację auta i regularne serwisowanie, to na pewno turbosprężarka posłuży prawidłowo przez setki kilometrów, a w razie problemów, na ten moment większość serwisów regenerujących turbiny oferuje gwarancję, z której jak najbardziej warto korzystać.

Efekt regeneracji turbosprężarki
Skuteczność naprawy turbosprężarek


Jak rozpoznać, że czas na naprawę turbosprężarek?

Nie zawsze turbosprężarka daje znać ot tak, że jest coś nie tak, dlatego też warto znać podstawowe oznaki uszkodzenia turbosprężarki, które mogą w porę uchronić ją przed większymi zniszczeniami, a kierowców przed większymi wydatkami. Objawy charakterystyczne dla uszkodzenia turbosprężarek, które powinny skierować każdego kierowcę do odpowiedniego serwisu lub pracowni to: nagły spadek mocy podczas jazdy oraz szarpanie auta, zwiększone zużycie oleju silnikowego, a także zwiększone spalanie. Te objawy, na pierwszy rzut oka są bardzo błahe, a jednak mogą świadczyć o uszkodzeniu turbosprężarek, którym potrzebna jest naprawa. Oczywiście nie zawsze spadek mocy czy szarpanie to problem po stronie turbosprężarki, dlatego też warto regularnie serwisować auta i silnik.

Naprawa turbosprężarki, która uległa awarii
Jak rozpoznać, że czas na naprawę turbosprężarek?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Naprawa turbosprężarek

Cena i koszt (netto)
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki 0 złotych
Sprawdzenie turbo 0 złotych
Rozbiórka turbiny 0 złotych
Wycena naprawy turbosprężarek 0 złotych
Regeneracja turbin do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarek do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbo do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbiny do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarki do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbin do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbosprężarek do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Regeneracja zmiennej geometrii turbosprężarki 163 złote (netto) + części
Naprawa VNT, VTG, VGT turbin do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Czyszczenie zmiennej geometrii podawania spalin turbiny do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Cena podstawowej naprawy turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej naprawy turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej regeneracji turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Naprawa turbosprężarek)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.