Localizations image

Cena turbin • Diagnostyka turbosprężarek • Regeneracja turbo i turbin • Zobacz cennik

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.71

Uszkodzenia turbosprężarek zdarzają się niestety częściej, niż byśmy sobie życzyli, zwłaszcza, że cena turbin nie należy do najniższych, niemniej jednak większości uszkodzeń można uniknąć, ale jedynie w przypadku rzetelnego podejścia do obsługi wymagających uwagi silników diesla. Jeśli zadbamy z odpowiednią pieczołowitością o filtry, stan i ilość oleju oraz kilka prostych zasad nie powinniśmy doświadczyć problemów z turbosprężarką samochodową przed upływem wielu, wielu kilometrów (zazwyczaj jednak nie więcej niż 300 tysięcy kilometrów). Co, jeśli jednak, czy to poprzez czynniki zewnętrzne, czy poprzez zaniedbanie, czy zupełnie losowy przypadek dojdzie do uszkodzenia turbosprężarki w naszym aucie? Nieważne czy to Volkswagen, Peugeot czy Ford, nie ma powodu do paniki, ponieważ niemal każdą turbosprężarkę można naprawić. Oczywiście rozwiązanie takie jest rekomendowane wszystkim, którzy chcą cokolwiek zaoszczędzić w procesie odzyskiwania sprawności samochodu, a konkretnie mówiąc, turbosprężarka jest bardzo droga. Regeneracja natomiast pozwala obniżyć koszty związane z naprawą samochodu niemal kilkukrotnie. Jak to możliwe?

Cena turbin regenerowanych, a cena turbin nowych
Cena turbin

Regeneracja turbosprężarki a cena turbiny

Ceny nowych gotowych do montażu turbosprężarek sięgają w przypadku popularnych modeli samochodów osobowych do wartości około 1800 – 2500 złotych. Niższe pułapy obejmują turbosprężarki nieposiadające w swojej konstrukcji zmiennej geometrii, czyli specjalnego systemy zmieniającego kąt padania tłoczonych pracą silnika spalin na łopatki części ciepłej. Turbosprężarki wyposażone już w zmienną geometrię, czyli znacznie nowsze typy turbosprężarek charakteryzują się jednocześnie również znacznie wyższą ceną. Jednak zarówno jeden, jak i drugi rodzaj turbosprężarek zbudowany jest niemal tak samo i najważniejszym elementem pracującym w turbosprężarkach jest rdzeń zwany CHRA, co z angielskiego, jest akronimem od słów Central Housing Rotating Assembly. Rdzeń turbosprężarki zbudowany jest z wałka z turbiną i koła kompresji. Często rdzeń turbosprężarki nazywany jest turbiną, co jest mylne, tak samo zresztą, jak nazywanie turbosprężarki turbiną. Rdzeń oprócz wspomnianych elementów posiada również łożyska uszczelnienia i osłonki termiczne. Cena takiego rdzenia jest znacznie niższa od ceny nowej turbosprężarki. Związane jest to głównie z faktem konieczności wykorzystania drogich materiałów w produkcji korpusów, które muszą wytrzymywać jednocześnie duże ciśnienie i duże temperatury. Niestety trzeba tutaj jasno i wyraźnie zaznaczyć, że instalacja rdzenia turbosprężarki, nawet jeśli wykonana precyzyjnie, niesie za sobą ryzyko niskiego wyważenia rdzenia turbosprężarki samochodowej. Pytanie, skąd takie ryzyko, skoro w regeneracji wykorzystuje się jedynie nowe elementy turbosprężarek, a jednymi z niewielu elementów, które można użyć po raz drugi, są wspomniane, wykonane z żaroodpornego materiału korpusy i niekiedy siłowniki poruszające cięgnem zmiany zmiennej geometrii. Jest to bardzo istotne, ponieważ wszystkim przecież zależy na jak najlepiej wykonanym zleceniu i niewiele mniej osób nie jest świadomych tego, że oddając turbosprężarkę do regeneracji dostaje z powrotem w zasadzie nowe urządzenie w "starym pudełku"

Ceny związane z regeneracją turbosprężarek oraz zakupem nowej turbiny
Regeneracja turbosprężarki a cena turbiny

Cena regeneracji

Cena regeneracji turbin to zazwyczaj niewielki ułamek ceny nowej turbosprężarki. Ponieważ materiały, które wykorzystywane są do produkcji korpusów turbosprężarek, są bardzo drogie istotą zachowania niskiej ceny regeneracji turbiny, jest odpowiednio szybka reakcja. Jeśli do turbosprężarki dostanie się ciało obce, najpewniej dojdzie do wyłamania łopatek rdzenia turbosprężarki. Jeśli nie skażemy silnika z uszkodzoną turbosprężarką na pracę, najprawdopodobniej odzyskanie sprawności korpusu będzie polegało jedynie na jego wyczyszczeniu (rdzeń turbosprężarki, jak już wspomnieliśmy, oczywiście wymieniamy), jednak jeśli silnik wciąż będzie pracował, jednocześnie będzie również pracować turbosprężarka. Należy wyjaśnić tu, że nie ma czegoś takiego jak włączająca się turbosprężarka. Turbosprężarka pracuje cały czas, niezależnie od naszej woli, lub jej braku. Czasami ludzie mają na myśli zjawisko turbodziury występujące w starych turbosprężarkach bez zmiennej geometrii, kiedy to musiała upłynąć zauważalna chwila, nim silnik uzyskał zwiększoną moc, jednak zjawisko to wyeliminowano, stosując właśnie zmienną geometrię. Dlatego też, jeśli chodzi o uszkodzoną turbosprężarkę, jeśli chcemy, żeby cena regeneracji wynosiła jedynie cenę turbiny plus robociznę warsztatu, warto zadbać o to, aby zareagować odpowiednio wcześniej, ponieważ uszkodzona i wciąż pracująca turbosprężarka pogłębia uszkodzenie i niestety, ale wtedy nie skończy się na cenie turbiny jako cenie naprawy turbosprężarki.

Zakres cen regeneracji i cena regenerowanej turbiny
Cena regeneracji

Czyli ile dokładnie wynosi cena regeneracji turbin?

Cena regeneracji turbiny to zazwyczaj około 300 – 350 złotych plus koszt części. Cena wałka, koła kompresji, ogólnie całego rdzenia i zestawu naprawczego w postaci łożyskowania, uszczelek itp. jest tu kluczowa. Kolejnym ważnym elementem, który wchodzi do wyceny turbosprężarki, jest ilość turbosprężarek w układzie. Jeśli samochód, w którym uszkodzeniu uległo doładowanie to auto wyposażone w układ BiTurbo lub TwinTurbo to odpowiednio cena będzie dwukrotnie wyższa. Najwyższą cenę zapłacimy za doładowanie, w którym występuje jeszcze więcej turbosprężarek, jednak na szczęście nie są to sytuacje częste, ponieważ QuadraTurbo występuje jedynie w niektórych modelach samochodów sportowych, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy nie chcą, aby uszkodzenie turbosprężarki uderzyło po kieszeni.

Jak wygląda cena turbiny regenerowanej - ile dokładnie?
Czyli ile dokładnie wynosi cena regeneracji turbin?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Cena turbin

Cena i koszt (netto)
Sprawdzenie turbosprężarki 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbo 0 złotych
Rozbiórka turbosprężarek 0 złotych
Wycena naprawy turbin 0 złotych
Naprawa turbiny do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbosprężarki do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbin do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarek do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbiny do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbo do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbiny do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Wymiana VNT, VTG, VGT turbosprężarki 163 złote (netto) + części
Regeneracja VNT, VTG, VGT turbosprężarek do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Naprawa zmiennej geometrii turbo do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej naprawy turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej regeneracji turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Cena turbin)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.