Localizations image

Montaż turbosprężarki • Diagnostyka turbosprężarek • Regeneracja turbo i turbin • Zobacz cennik

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.75

Turbosprężarka, która została zregenerowana w specjalistycznej pracowni lub też w serwisie, w której zostały wymienione wszystkie niezbędne części, musi być również odpowiednio zamontowana w aucie. Koszty związane z zamontowaniem turbosprężarki są zależne od tego, czy montujemy turbo w serwisie lub też podejmujemy się tego sami. Wiadomo, że cena montażu turbosprężarki w serwisie na pewno będzie wyższa, niż próba montażu samodzielnego. Jak zamontować turbinę w aucie? Czy turbosprężarkę można zamontować samemu? Jak montuje się turbosprężarkę? Odpowiedzi na te i inne pytania można szukać w poniższym artykule.

Turbosprężarka po regeneracji gotowa do montażu
Montaż turbosprężarki


Montaż turbosprężarki w samochodzie oraz turbiny w turbosprężarce

Jeśli chodzi o turbosprężarkę, którą montuje się bezpośrednio w samochodzie, to przebieg procesu takie montażu nie jest bardzo skomplikowany i wykonać może go każdy dobry warsztat lub serwis. Taką turbosprężarkę w aucie zamontować można poprzez przyczepienie wystających króćców turbosprężarki, jej wężyków i otworów w odpowiednio dopasowane pozostałe wężyki i otwory. Po przyczepieniu wszystkich „kabli” czas na przykręcenie specjalnych śrub montażowych i oto mamy zamontowaną turbosprężarkę w samochodzie. Brzmi to wszystko dosyć łatwo i łatwe jest, jeśli mechanik zna się na rzeczy. Jeśli chodzi natomiast o montaż turbiny w turbosprężarce, to sprawa nie wygląda już tak kolorowo. Taki montaż turbiny może przeprowadzić tylko specjalistyczna pracownia lub serwis, który posiada specjalistyczne narzędzia do tego przeznaczone. Proces montażu turbo w turbosprężarce opiera się na dostaniu do wnętrza turbosprężarki, a dokładnie do rdzenia turbosprężarki, do którego dostać można się tylko za pomocą całkowitej rozbiórki turbosprężarki. Na całą turbosprężarkę składają się elementy takie jak: rdzeń turbosprężarki, korpus, koło kompresji, zmienna geometrii, wałek, łożysko, muszla ssąca oraz muszla wydechowa. Podczas procesu regeneracji wymienianie są oczywiście wszystkie uszkodzone elementy na nowe. Oczywiście po wymianie niezbędnych części potrzebne jest wyważanie odpowiednich elementów, a następnie turbosprężarka z turbiną składana jest w całość.

Turbosprężarka z zamontowaną turbiną
Montaż turbosprężarki w samochodzie oraz turbiny w turbosprężarce


Czy turbosprężarkę można zamontować samemu?

Oczywiście, że turbosprężarkę można zamontować samemu, o ile zna się podstawowe zasady procesu montażu turbosprężarki. Większość serwisów sprzedających turbosprężarki regenerowane lub też i nowe do turbosprężarki dołącza mały poradnik co zrobić przed montażem turbiny oraz opisuje jak dokładnie zamontować turbosprężarkę, dlatego, jeśli nawet ktoś nie jest z zawodu mechanikiem, powinien bez problemu poradzić sobie z montażem turbo. Najważniejsze jest, aby przed montażem turbosprężarki skupić się na zadbaniu o aspekty takie jak: wymiana starego oleju silnikowego na nowy olej dobrej jakości oraz wymiana filtra powietrza, a także ważne jest sprawdzenie, czy w silniku nie znajdują się żadne zanieczyszczenia lub większe ciała obce, które mogą ponownie uszkodzić turbosprężarkę po montażu. Jak już wcześniej było wspominane turbosprężarkę można zamontować samemu, lecz turbiny w turbosprężarce samodzielnie zamontować się nie da i potrzeba do tego specjalistów z odpowiednich serwisów.

Turbina gotowa do montażu
Czy turbosprężarkę można zamontować samemu?


Jak wygląda regeneracja turbosprężarki przed montażem?

Jeśli już wiemy, jak łatwo zamontować turbosprężarkę w swoim aucie oraz jak montowana jest turbina w turbosprężarce, to warto również wiedzieć, co dzieje się z turbosprężarką regenerowaną przed montażem. Specjalistyczne pracownie oraz serwisy zajmujące się regeneracją i naprawą turbosprężarek zawsze ten proces zaczynają od szczegółowej diagnostyki, a w tym rozbiórki całej turbosprężarki, tak aby dotrzeć do wszystkich elementów turbiny i móc ocenić obszar zniszczeń. Proces diagnostyki turbosprężarki pozwala na wycenę turbo i procesu jej regeneracji. Po diagnostyce przychodzi czas na czyszczenie turbosprężarki z wszelkich zanieczyszczeń oraz ciał obcych. Kolejnym etapem regeneracji jest wymiana niezbędnych uszkodzonych elementów oraz wyważanie turbosprężarki i jej regulacja. Po całym procesie naprawy turbosprężarka jest gotowa do montażu w samochodzie.

Regenerowana turbina przed montażem
CaptioJak wygląda regeneracja turbosprężarki przed montażem?n

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Montaż turbosprężarki

Cena i koszt (netto)
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbo 0 złotych
Sprawdzenie turbosprężarki 0 złotych
Rozbiórka turbosprężarek 0 złotych
Wycena naprawy turbiny 0 złotych
Naprawa turbin do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbosprężarek do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbo do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbiny do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbin do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbosprężarki do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Naprawa turbosprężarki do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Czyszczenie zmiennej geometrii turbiny 163 złote (netto) + części
Regeneracja zmiennej geometrii podawania spalin turbo do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Naprawa geometrii turbin do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Cena podstawowej regeneracji turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej naprawy turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbosprężarki (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Montaż turbosprężarki)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.