Localizations image

Cennik turbosprężarek – Porównaj warsztaty i sprawdź ceny.

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

 • nowe
 • regenerowane
 • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.65

Czy wyczyszczę turbosprężarkę jak również wykonać serwis Cennik turbosprężarek?

Turbo można wyremontować w jednej z pracowni zarejestrowanej na naszej stronie turbin gdzie da się także przeprowadzić usługę Cennik turbosprężarek albo przedzwonić i uzgodnić odbiór firmą kurierską.

W jaki sposób przebiega usługa Cennik turbosprężarek dla turbo?

 • Odbieramy turbiny firmą kurierską lub dostarczamy turbosprężarki osobiście.
 • Turbosprężarki są sprawdzane podczas rozbiórki a następnie dzwonimy z informacją o problemach turbosprężarki.
 • Turbiny są weryfikowane na specjalnym sprzęcie.
 • Elementy są czyszczone i naprawiane na profesjonalnych urządzeniach.
 • Po zregenerowaniu właściwości systemów doładowania odsyłamy do klienta.

Jaka jest cena usługi Cennik turbosprężarek w pracowniach naprawy turbo?

Opłata za usługę regeneracji turbosprężarki zależny jest od stopnia uszkodzenia części. Test turbosprężarek jest za darmo.

Jak przywieźć turbo do firmy zajmującej się regeneracją?

Najlepiej jest turbinę wysłać do pracowni regeneracji turbin za pomocą kuriera którego możemy Państwu zamówić niemniej jednak naturalnie namawiamy do odwiedzin w pracowni gdzie jest możliwość aby przyjrzeć się w jaki sposób przebiega usługa Cennik turbosprężarek.

Które turbosprężarki można naprawiać, które turbosprężarki da się poddawać serwisowi Cennik turbosprężarek?

W zasadzie wszystkie typy turbosprężarek można poddawać naprawie w tym:
 • Turbiny konwencjonalne,
 • Turbiny o zmiennej geometrii VTG,
 • Systemy doładowania szeregowych i równoległych.

Jakie są oznaki uszkodzenia turbosprężarek które można remontować i wykonywać usługę Cennik turbosprężarek?

Standardowe oznaki niesprawności turbosprężarek to:
 • zmniejszona moc,
 • wzrost emisji sadzy,
 • większe zużycie paliwa,
 • skoki obrotów silnika,
 • niemożność rozruchu silnika.

Z jakiego powodu warto wybrać laboratoria realizujące usługę Cennik turbosprężarek oraz nasz serwis?

Polecamy wybrać nasze usługi ponieważ:
 • Dysponujemy najnowocześniejszą i największą pracownią tego typu w kraju,
 • Mamy autoryzację producentów części jak Bosch czy Melett,
 • Posiadamy najnowocześniejsze dedykowane maszyny oraz świetnie wyszkoloną kadrę,
 • Wszystkie zregenerowane przez nas elementy są jak nowe, dlatego udzielamy im też gwarancji jak na nowe,
 • Nasze ceny są konkurencyjne,
 • Pracujemy jedynie z oryginalnymi częściami zamiennymi.

Cennik turbosprężarek potrafi zaskoczyć każdego niezbyt obeznanego z rzeczywistością posiadaczy nowoczesnych samochodów z silnikiem diesla. Turbosprężarki są stosunkowo prostymi w założeniu konstrukcyjnym urządzeniami, dlatego też ich ceny zaczynające się od kilku tysięcy złotych są niemałym zaskoczeniem. Ceny turbosprężarek są tak różne, jak różne są ceny samochodów, ponieważ każda niemal turbosprężarka jest inna. Między innymi właśnie ta różnorodność wśród modeli turbosprężarek definiuje ich wysokie ceny – nie ma turbosprężarki uniwersalnej, każda jest dedykowana do konkretnego modelu silnika. Ponieważ silników diesla jest mnóstwo, dlatego też na rynku dostępnych jest tysiące modeli turbosprężarek, różniących się między sobą budową, wyglądem, właściwościami i co najważniejsze dla przeciętnego użytkownika wspomnianych silników powietrznych, czyli turbosprężarek, także ceną. Jakich cen turbosprężarek spodziewać się w przypadku konieczności wymiany i czy można zmniejszyć ilość koniecznych do wydania pieniędzy?

Koszty i ceny nowych oraz regenerowanych turbosprężarek w oparciu o cennik
Cennik turbosprężarek


Regeneracja turbo zmniejsza ceny turbosprężarek.

Turbosprężarki to urządzenia bardzo drogie, co znajduje odzwierciedlenie w cenniku turbosprężarek nawet dla najpopularniejszych modeli samochodów. Przykładowo turbosprężarka pasująca do modelu silnika 2.0 TDi montowanego w samochodach marki Audi model A3, Volkswagen model Passat, czy Golf V nowa w sklepie kosztuje około 2500 złotych. Dla porównania regeneracja takiej turbosprężarki to koszt około 350-390 złotych w zależności od ilości koniecznych do przeprowadzenia prac nad turbosprężarką. Do ceny koniecznie trzeba doliczyć standardowo wymieniane elementy jak zestaw naprawczy, czyli uszczelki i podkładkę termiczną, które wymienia się za każdym demontażem, jednak średnia cena takiego zestawu nie przekracza 100 złotych. Innym przykładem turbo, jakie często obejmują cenniki turbosprężarek to turbosprężarka do Citroena model C5 montowana również w samochodach Peugeot model 407, kompatybilna z silnikiem 2.0 HDi. Turbosprężarka ta znana jest ze swojej awaryjności, w której to popularną usterką jest uszkodzenie elektronicznego nastawnika zmiennej geometrii turbosprężarki. Pomimo swojej żywotności i skuteczności wykonywanej pracy turbo to narażone na znaną i typową usterkę nie należy do najtańszych. O ile szybko zdiagnozowana usterka nastawnika siłownika pozwala na odzyskanie sprawności turbiny niewielkim kosztem, tak zignorowanie takiej wydawałoby się niewiele znaczącej usterki prowadzić może to permanentnego zniszczenia turbosprężarki, a to z kolei wiąże się z koniecznością jej wymiany. Za podobną przyjemność, jak nowe turbo do Peugeota z silnikiem 2.0 HDi, przyjdzie nam zapłacić około 2300 złotych. Regeneracja to cena porównywalna do regeneracji wspomnianej wcześniej VAG-owskiej turbosprężarki. Kolejnym ciekawym przykładem może być turbosprężarka do Renault Master, których na polskich drogach nie brak. Cennik turbosprężarek w dowolnym szanującym się zakładzie nie może pominąć takiej podwójnej turbosprężarki BiTurbo, ponieważ nie należy do najrzadziej zgłaszanych usterek w Renault Master. Cena turbosprężarki do Renault Master BiTurbo to koszt rozpoczynający się od 2700 złotych, natomiast regeneracja takiej turbiny to zaledwie 350 do 490 złotych od sztuki (sztuk jest dwie, jak to w BiTurbo). Łatwo zauważyć, że cena regeneracji turbosprężarek za każdym razem jest niższa od ceny nowej turbosprężarki. Dlaczego dzieje się tak, że regeneracja jest zawsze znacznie lepszą opcją?

Możliwość regeneracji turbosprężarki i zmniejszenia kosztów naprawy
Regeneracja turbo zmniejsza ceny turbosprężarek.


Dlaczego najbardziej zaawansowana regeneracja zawsze jest tańsza niż jakakolwiek pozycja w cenniku nowych turbosprężarek?

Dzieje się tak głównie z przyczyny drogich materiałów wykorzystywanych w budowie turbosprężarek, jak bogaty w nikiel czy tytan NiResist. Odporny jest on na wysokie temperatury i ciśnienie, które to, oba, czynniki są dla turbosprężarek i ich środowiska pracy charakterystyczne. Ponieważ materiały są drogie, wykonanie precyzyjne, a każda turbosprężarka dedykowana jest do konkretnego modelu silnika i pojazdu, wysoka cena nie dziwi, jednak dlaczego cena regeneracji jest tak niska w porównaniu z nowymi turbosprężarkami? Głównie ze względu na fakt, że najdroższe w turbosprężarkach elementy – korpusy, muszle, osłony, można z powodzeniem wykorzystywać dalej – przywrócenie im sprawności czy osiągów fabrycznych najczęściej polega na wyczyszczeniu ich w odpowiednich maszynach i zamontowaniu w ich strukturze nowego wkładu – rdzenia turbosprężarki, czyli najważniejszej części pracującej, która uważana jest za element eksploatacyjny – z czasem zużywa się i niezbędna jest wymiana korasa, rdzenia, turbiny, wałka czy CHRA. Producenci są tego oczywiście świadomi i dlatego wypuszczają zestawy naprawcze, z których bez większego problemu można złożyć rdzeń turbosprężarki (gotowe rdzenie też są), jednak dla wszystkich złotopalcych majsterkowiczów mam złą wiadomość – nie da się złożyć turbosprężarki z zachowaniem jej osiągów na nowych częściach po demontażu bez specjalistycznego sprzętu, pozwalającego na odpowiednie ustawienie turbosprężarki jest niemożliwe. Podobna praktyka najprawdopodobniej doprowadzi do uszkodzenia wspomnianego bardzo drogiego korpusu turbosprężarki, którego uszkodzenie z kolei dyskwalifikuje turbo z możliwości regeneracji.

Diametralne różnice w kosztach pełnej regeneracji i wymiany turbosprężarki na nową
Dlaczego najbardziej zaawansowana regeneracja zawsze jest tańsza niż jakakolwiek pozycja w cenniku nowych turbosprężarek?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Cennik turbosprężarek

Cena i koszt (netto)
Sprawdzenie turbiny 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki 0 złotych
Rozbiórka turbin 0 złotych
Wycena naprawy turbo 0 złotych
Cena regeneracji turbosprężarek do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 285 złotych (netto) + części
Naprawa turbiny do samochodów osobowych i dostawczych 285 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbin do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 285 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbo do samochodów użytkowych osobowych 285 złotych (netto) + części
Regeneracja turbosprężarek do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Naprawa turbosprężarki do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbin do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Naprawa zmiennej geometrii turbiny 163 złote (netto) + części
Wymiana geometrii turbosprężarki do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Regeneracja zmiennej geometrii podawania spalin turbosprężarek do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej naprawy turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 560 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 560 złotych (netto)
Koszt podstawowej regeneracji turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 560 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin (usługa Cennik turbosprężarek)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.65
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Edward
2023-04-17 13:16:06
Cennik turbosprężarek zależy od kilku czynników. Przede wszystkim, marka i model turbosprężarki są ważne, ponieważ różnią się pojemnością, wydajnością oraz technologią produkcji. Innym czynnikiem jest rodzaj turbosprężarki - czy jest to turbosprężarka zwykła, czy turbosprężarka z geometrią zmienną. Ceny mogą się również różnić w zależności od rodzaju naprawy lub wymiany, czy to naprawa turbosprężarki, wymiana jej na nową, czy wymiana na używaną. Dodatkowo, cennik może zależeć od lokalizacji sklepu lub warsztatu. W różnych regionach kraju mogą być różnice w kosztach materiałów i pracy, co może wpłynąć na końcową cenę. Cena może być również uzależniona od dostępności części zamiennych. Jeśli części zamiennych nie ma w sprzedaży, konieczna może być regeneracja, co wpływa na cenę. Doświadczenie i umiejętności mechanika wpływają również na cenę, ponieważ bardziej doświadczony mechanik będzie pobierał wyższe stawki za swoją pracę. Wreszcie, koszty transportu lub wysyłki mogą wpłynąć na końcową cenę. Podsumowując, cennik turbosprężarek zależy od marki i modelu, rodzaju turbosprężarki, rodzaju naprawy lub wymiany, lokalizacji sklepu lub warsztatu, dostępności części zamiennych, doświadczenia i umiejętności mechanika oraz kosztów transportu lub wysyłki. W związku z tym, ceny turbosprężarek mogą znacznie się różnić w zależności od tych czynników.
Grzesiek
2020-03-30 09:02:19
Czy cennik turbosprężarek jest taki sam dla każdego modelu? Czy cena zależy od danej marki? Np. BMW?