Localizations image

Czyszczenie, regeneracja turbo i naprawa turbosprężarek marki Chrysler

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.75

Twórcą marki był konstruktor Walter Percy Chrysler, który najpierw przez wiele lat zdobywał doświadczenie w wielu firmach motoryzacyjnych. Firma została oficjalnie zarejestrowana w 1925 roku, ale już rok wcześniej Chrysler stworzył pierwszy swój samochód Chrysler Six. Auto te już w pierwszym roku funkcjonowania firmy zostało wyprodukowane w 32 tyś. egzemplarzy dzięki czemu można było skupić się na tworzeniu kolejnych samochodów. Chrysler wybudował też bardzo wcześnie, bo jeszcze przed wojną, tunel powietrzny dzięki któremu zaprojektował bardzo nowoczesny pod kątem aerodynamiki model Airflow, który był produkowany jeszcze w latach pięćdziesiątych. Chrysler dużą aktywność wykazywał też na polu inwestycyjnym wykupując firmę Dodge w wyniku czego powstał koncern Chrysler Motor Corporation. Jednocześnie powstawały w ramach nowej spółki kolejne marki, poza Chryslerem i Dodgem zaczęły funkcjonować ponadto nowo utworzone Plymouth, De Soto oraz Fargo związane z samochodami ciężarowymi. W trakcie II wojny światowej Walter przestawił produkcję firmy pod potrzeby armii. Pod koniec lat czterdziestych ubiegłego wieku firmą wstrząsnął kilkumiesięczny strajk robotników, który odbił się na jej kondycji finansowej. W 1955 roku powstał następca Airflowa, czyli Chrysler Imperial, który potwierdził wysoką pozycję tego koncernu w Ameryce.

Zregenerowana turbosprężarka z Chryslera
Turbo z Chryslera do naprawy


Jak wygląda regeneracja turbiny z Chryslera?

Pod kątem innowacyjności Chrysler też odnosił sukcesy. Jako pierwszy w USA wprowadził między innymi nadwozia oparte na specjalnej ramie zwiększającej sztywność i trakcję samochodu. Także 2 tygodnie przed premierą Forda Mustanga wprowadził na rynek model Chrysler Barracuda, czyli auto o ekscentrycznej stylistyce i sportowych ambicjach. Taki wzorzec samochodu przez długie lata był bardzo popularny w Ameryce, ale niestety to Ford Mustang stał się autem kultowym w tej klasie. Po tej ambicjonalnej porażce na rynku krajowym Chrysler postanowił zwiększyć swoją sprzedaż w Europie. W tym celu w Wielkiej Brytanii utworzona została spółka British Rootes Group. We Francji pojawiły się auta Chryslera sygnowane marką Simca zaś w Hiszpani pon nazwą Barreiros. Jednak wówczas te działania nie przyniosły amerykańskiemu koncernowi zamierzonych efektów i rynek europejski pozostał niezdobyty. W 1987 roku ze względu na Jeepa wykpiona została firma AMC. Na początku lat dziewięćdziesiątych dzięki temu terenowemu autu udało się Chryslerowi zaistnieć choć trochę w Europie. W 1998 roku z pomocą przyszedł europejski Daimler-Benz, który dla odmiany chciał zdobyć rynek amerykański. W ten sposób powstał największy na świecie koncern motoryzacyjny DaimlerChrysler. Kolejne lata pokazały, że wielkość nie zawsze przekłada się na wyniki sprzedaży. Europejski koncern pozbył się udziałów w Chryslerze, który w końcu zbankrutował. Z pomocą firmie ruszył amerykański i kanadyjski rząd zasilając ją dotacjami państwowymi. Pojawił się też nowy europejski inwestor, czyli włoski Fiat, który w 2009 nabył 20% udziałów firmy. W kolejnych latach udział ten się jeszcze zwiększył dzięki czemu włoski koncern stał się udziałowcem większościowym.

 

regeneracja turbin Chrysler
Turbo Chrysler - wieloletnie doświadczenie w regeneracji

 

Cennik regeneracji turbosprężarek samochodowych do samochodów marki Chrysler

Cena i koszt (netto)
Rozbiórka, sprawdzenie, wycena i ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki Chrysler 0 złotych
Cena regeneracji turbiny samochodów osobowych i dostawczych Chrysler 320 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbiny samochodów ciężarowych Chrysler 366 złotych (netto) + części
Naprawa, wymiana, czyszczenie zmiennej geometrii w samochodach marki Chrysler 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej regeneracji turbosprężarki do marki Chrysler (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (auto Chrysler)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Komentarze

Dodaj komentarz

Miasta

  • Brak miast do wyświetlenia
Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.