Localizations image

Serwis turbiny • Diagnostyka turbosprężarek • Regeneracja turbo i turbin • Zobacz cennik

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.67

Serwis turbiny, czyli co czeka moją turbosprężarkę podczas serwisu turbiny? Ten artykuł jest dalszą częścią artykułu na temat serwisu turbin, czytaj więcej w Serwis turbosprężarek, Serwis turbosprężarki oraz Serwis turbo.

Serwis turbiny i naprawa turbosprężarki
Serwis turbiny


Serwis turbiny, czy serwis całej turbosprężarki?

W zasadzie nigdy nie przeprowadza się serwisu samej turbiny (wirnika części ciepłej turbosprężarki), jednak przyjęło się w ten sposób określać całość zadań, jakim poddawana jest turbosprężarka podczas serwisowania. Kolejność prac, jakie wykonywane są na podstawie stanu naszej turbosprężarki, nie powinien się zmieniać, powinna być to standardowa procedura i lista zadań nie powinna ulegać modyfikacjom, aby jak najlepiej zadbać o stan turbosprężarki klienta. Lista zadań specjalistycznego zakładu regeneracji i naprawy turbosprężarek samochodowych składa się z:


1. Ustalenia przyczyny uszkodzenia turbosprężarki (poprzez rozbiórkę i badania poszczególnych elementów).
2. Wycenę i kontakt z klientem.
3. Oczyszczanie przed regeneracją
4. Przygotowanie rdzenia turbosprężarki.
5. Regulację turbosprężarki.
6. Symulację na maszynie.
7. Plombowanie i wysyłkę do klienta.

Turbosprężarka serwisowana w pracowni
Serwis turbiny, czy serwis całej turbosprężarki?

Przeanalizowaliśmy do tej pory weryfikację i wycenę turbosprężarki. Przejdźmy do przygotowania turbosprężarki do procesu regeneracji. Pierwszym z etapów, którym poddawana jest nasza turbosprężarka, jest czyszczenie turbo. Ponieważ turbosprężarka pracuje w bardzo zanieczyszczonym środowisku, nie brakuje sytuacji, kiedy do zamkniętej przestrzeni środowiska turbosprężarki dostaną się zanieczyszczenia z zewnątrz, sadza, nagary oleju, słowem wszystko, co może powstać podczas pracy silnika. Dlatego też większość turbosprężarek, które trafiają na serwis, jest niesamowicie brudna i konieczne jest ich czyszczenie. Usunięcie zabrudzeń pozwala na uzyskanie wiarygodnych wyników testów i badań, którym w późniejszym etapie turbosprężarka zostanie poddana. Odbywa się to za pomocą wody pod ciśnieniem i specjalnej chemii pozwalającej na przedostanie się wodzie pomiędzy zbitymi cząsteczkami tłustych nagarów oraz dzięki myjkom ultradźwiękowym, które sprawiają, że pęcherzyki powietrza implodują, powodując rozbijanie zanieczyszczeń zgromadzonych w konstrukcji turbo. Uzyskanie akceptowalnych efektów, czyli czystości klasy pierwszej (klasa zero to czystość mikrobiologiczna uzyskiwana jedynie w laboratoriach badawczych i salach operacyjnych szpitali), wymaga niekiedy poświęcenia turbosprężarce chwili czasu, jednak jest niezbędnym krokiem przed kolejnymi etapami serwisu turbiny.


Jakie elementy czyszczone są w czasie serwisu turbiny?

W czasie serwisu turbiny czyszczone są jedynie elementy, które nadają się do ponownego wykorzystania w czasie regeneracji turbosprężarki. Czyszczeniu nie poddaje się zestawu naprawczego turbosprężarek, czyli łożyskowania oraz elementów służących za uszczelniacze, nie czyści się również rdzenia, ponieważ działanie na przygotowanych fabrycznie elementach może wpłynąć negatywnie na ich właściwości a przez to zmniejszyć ich żywotność lub doprowadzić do spadku albo nawet utraty właściwości. Czyszczone za to są muszle, obudowa, siłowniki (jeśli ich stan pozwala na ich ponowne wykorzystanie, dodatkowo jest to sprawdzane w czasie strojenia VNT) oraz wszystkie kanały doprowadzające i odprowadzające. Uzyskanie wymaganych efektów jest kluczowe w procesie regeneracji turbosprężarek.

Części turbiny czyszczone podczas serwisu turbosprężarki
Jakie elementy czyszczone są w czasie serwisu turbiny?


Czy w serwisie turbiny czyszczenie to regeneracja turbosprężarki?

Czyszczenie turbo jest jedynie etapem w czasie regeneracji turbosprężarek podczas serwisu turbiny. Przygotowanie kluczowych elementów to wstęp, którego rozwinięciem jest etap wyważania rdzenia. Wyważenie elementów wchodzących w skład CHRA (szczegółowo opisane jest to w przypadku innych naszych usług, zwłaszcza dotyczących wyważania turbin), odbywa się nawet w przypadku fabrycznie nowych części zamiennych, ponieważ granica tolerancji błędu wypuszczanych z fabryki części zamiennych jest zbyt duża, a przynajmniej dla pracowni, które prowadzą poważną działalność, a nie "rzeźbiarstwo warsztatowe". Wyważanie elementów odbywa się osobno i po montażu jest dodatkowo powtarzane. Wyważa się osobno turbinę, koło kompresji, wałek rdzenia turbosprężarki, a następnie montuje się kolejne elementy i powtarza się procedurę wyważania. Zmontowane elementy rdzenia umieszcza się i montuje w korpusie turbosprężarki, przygotowując do ostatecznego strojenia turbiny podczas serwisu.

 

Czyszczenie i regeneracja turbosprężarki
Czy w serwisie turbiny czyszczenie to regeneracja turbosprężarki?

Czytaj dalej w Serwis turbin.

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Serwis turbiny

Cena i koszt (netto)
Wycena naprawy turbiny 0 złotych
Sprawdzenie turbosprężarek 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki 0 złotych
Rozbiórka turbo 0 złotych
Cena naprawy turbin do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbin do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbiny do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarek do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbo do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbosprężarki do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbiny do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Regeneracja zmiennej geometrii turbo 163 złote (netto) + części
Wymiana zmiennej geometrii turbosprężarki do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Naprawa zmiennej geometrii podawania spalin turbin do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Cena podstawowej naprawy turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej naprawy turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej regeneracji turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Serwis turbiny)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.