Localizations image

Naprawa turbin • Regeneracja turbin • Naprawa turbosprężarek i turbin • Cennik

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.90

Czy naprawa turbiny to bardzo skomplikowany proces? Czy ciężko jest znaleźć miejsce, w którym dokonuje się napraw zużytych turbin? Na te właśnie pytania odpowiemy Wam w poniższym artykule. Ku zadowoleniu osób, których dotknął problem zepsutego turbo w obecnych czasach, w których przeważająca ilość kierowców posiada samochody z silnikami diesla oraz z zamontowaną turbosprężarką funkcjonują specjalistyczne pracownie profesjonalnie zajmujące się regeneracją, oraz naprawą turbin samochodowych, korzystając one z pomocy maszyn, oraz sprzętów specjalnie przeznaczonych do przeprowadzania naprawy turbin świadczą usługi na najwyższym poziomie. Podczas naprawy turbiny przywrócona zostaje w pełni jej fabryczna sprawność, a więc po naprawie nasza turbosprężarka staje się jak nowa i służy nam bezawaryjnie przez długie lata.

Serwis i naprawa turbin - turbina po naprawie
Naprawa turbin


Jak wygląda proces naprawy turbin?

Procedura naprawy turbin rozpoczyna się od rozkręcenia mechanizmu turbo na poszczególne części, aby zdiagnozować i ustalić przyczyny uszkodzenia turbosprężarki. Po dokładnej weryfikacji uszkodzeń następuje czyszczenie wszystkich elementów turbo z wszelakiego rodzaju zabrudzeń, takich jak na przykład stary olej w tym celu stosuje się myjki ultradźwiękowe oraz wysokociśnieniowe. Gdy wszystkie elementy urządzenia turbosprężarki zostaną wyczyszczone mechanicy wyspecjalizowani w naprawie turbin, przechodzą do etapu szkiełkowania wszystkich części wchodzących w skład maszyny wirnikowej. Kolejnym krokiem regeneracji/naprawy turbiny jest toczenie obudowy łożyskowań, które zostały uszkodzone, po to, aby elementy obudowy łożyskowań uzyskały wymiary nominalne. Później dokonuje się skręcenia rdzenia turbosprężarki, wówczas następuje wymiana uszkodzonych elementów rdzenia takich jak wirnik turbosprężarki lub koło kompresji na nowe, oryginalne części. Następnie fachowcy od turbosprężarek przeprowadzają proces wyważania rdzenia turbosprężarki, jest to jeden z najważniejszych etapów naprawy turbo, gdyż niedoważenie turbosprężarki może doprowadzić do jej poważnego uszkodzenia, wykonuje się to na specjalistycznej maszynie, przystosowanej do wyważania, dzięki której wyważanie turbo odbywa się w bardzo podobnych warunkach, jakie panują w silniku. Kolejną czynnością jest przykręcenie turbosprężarki do rdzenia turbo. Na koniec następuje ustawienie zaworu turbosprężarki oraz zmiennej geometrii, tak aby mechanizm turbo działał bezbłędnie podczas pracy silnika.

Turbosprężarka po procesie naprawy
Jak wygląda proces naprawy turbin?


Koszt nowych turbosprężarek a cena naprawy turbin

Różnica między ceną nowej turbosprężarki a kwotą za naprawę turbiny jest kolosalna, niekiedy regeneracja turbo może kosztować nawet czterokrotnie mniej, dlatego dla wielu kierowców, którzy zetknęli się z kłopotem uszkodzonej turbiny, możliwość jej naprawy jest wybawieniem. Koszt zupełnie nowej turbosprężarki waha się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, to zależy od modelu samochodu oraz modelu posiadanej turbiny, to zależy od modelu samochodu oraz modelu posiadanej turbiny. Cena za regenerację zwykle mieści się w granicach od 600 do 700 złotych, uzależnione jest to oczywiście od stopnia uszkodzeń elementów poszczególnych turbosprężarki oraz ceny wymienianych zużytych części na nowe, warto tu nadmienić, że dokonując naprawy turbo w autoryzowanym serwisie, podczas wymiany zużytych elementów używa się tylko oryginalnych części, w żadnym przypadku różnego rodzaju zamienników. Opcja skorzystania z regeneracji turbosprężarki jest doskonałym wyborem nie tylko dlatego, że jest znacznie tańsza niż zakup nowego turbo, ale przede wszystkim dlatego, że turbosprężarka po procesie naprawy działa jak nowa i służy kierowcom przez długie lata.

Zregenerowana turbosprężarka na nowych częściach
Koszt nowych turbosprężarek a cena naprawy turbin


Czy naprawa turbin jest skuteczna?

Niektórzy zastanawiają się, czy jest w ogóle sens naprawiać zużytą turbinę, bo nie są przekonani co do skuteczności procederu naprawy turbo. Wszelakie wątpliwości związane z efektywnością zregenerowanej turbiny należy oczywiście rozwiać, ponieważ dokonanie naprawy zepsutej turbiny w wyspecjalizowanym w regeneracji turbo warsztacie daje nam pewność, że zregenerowana turbosprężarka będzie mieć taką samą trwałość jak nowa turbina. Ponadto na każdą zregenerowaną turbosprężarkę w fachowym zakładzie mechanicznym dostaję się gwarancję, która obejmuje każdą wykonywaną usługę naprawy lub wymiany turbosprężarki, a zatem klienci korzystający z usług regeneracji nie powinni mieć żadnych obaw co do skorzystania z tejże metody. Skrócenie żywotności naprawionej turbiny wynika tylko z jedynego faktu, iż nowe turbo współpracuje z nowym silnikiem, a zregenerowana turbina trafia już do częściowo zużytej jednostki napędowej.

Skuteczna naprawa turbo - turbina po regeneracji
Czy naprawa turbin jest skuteczna?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Naprawa turbin

Cena i koszt (netto)
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki 0 złotych
Sprawdzenie turbosprężarek 0 złotych
Rozbiórka turbin 0 złotych
Wycena naprawy turbo 0 złotych
Naprawa turbiny do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbosprężarek do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbin do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbiny do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbo do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarki do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbo do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Czyszczenie zmiennej geometrii turbin 163 złote (netto) + części
Czyszczenie VNT, VTG, VGT turbosprężarki do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Naprawa zmiennej geometrii podawania spalin turbosprężarek do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej naprawy turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej naprawy turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Naprawa turbin)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.