Localizations image

Naprawa turbosprężarki • Regeneracja turbosprężarek • Naprawa turbo i turbin • Sprawdź ceny

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Naprawa turbosprężarki – czyli konieczność po awarii turbosprężarki

Kierowcy poruszający się po drogach Polski autami z silnikami diesla, doskonale wiedzą, czym może skończyć się niewłaściwa eksploatacja tychże aut, dlatego też starają się oni o nie dbać, tak aby uniknąć kosztów związanych z naprawą turbosprężarki. Naprawa turbosprężarki to nic innego, jak regeneracja turbiny przy pomocy specjalistycznych maszyn, która jest wybawieniem w przypadku, gdy zdarzy się uszkodzenie turbiny. Nie warto próbować naprawiać turbiny na własną rękę, gdyż może to stworzyć jedynie dodatkowe koszty, których oddając turbinę prosto do odpowiedniego miejsca można z łatwością uniknąć.

Turbosprężarka po awarii przed naprawą
Caption


Naprawa turbosprężarki – gdzie najlepiej oddać turbosprężarkę do naprawy?

Jeśli chodzi o sam proces regeneracji turbosprężarki, który daje możliwość odzyskania drugiego życia przez turbinę, to jest on zależy od metod regeneracji różnego typu serwisów, pracowni oraz warsztatów. Wybierając odpowiednie miejsce do regeneracji i naprawy turbo, warto zwrócić uwagę na aspekty takie jak: Czy pracownia/serwis posiada autoryzację firm produkujących podzespoły do turbosprężarek? Czy pracownia/serwis udziela na zregenerowaną turbosprężarkę gwarancji? (jeśli tak, to na jakich zasadach). Czy serwis lub pracownia używa do naprawy turbo oryginalnych części, czy też zamienników? Jeśli któraś z firm spełnia wyżej wymienione wymagania, to można z czystym sumieniem rozpatrzyć ofertę tejże placówki. Dodatkowym ważnym aspektem są też wydruki parametrów, które świadczyć będą pisemnie o sprawności turbosprężarki i w razie problemów będą uzasadnieniem do skorzystania z gwarancji.

Turbosprężarka po diagnostyce w specjalistycznym serwisie
Naprawa turbosprężarki – gdzie najlepiej oddać turbosprężarkę do naprawy?


Jak przebiega proces naprawy, czyli regeneracji turbosprężarki?

Każda turbosprężarka, która przybywa do autoryzowanych serwisów lub też pracowni na wstępie przechodzi proces szczegółowej diagnostyki, który rozpoczyna cały proces regeneracji turbosprężarki. W procesie diagnostyki turbiny stwierdzane są przyczyny uszkodzenia turbosprężarki oraz zakres zniszczeń turbiny. Na tym etapie możliwa jest szczegółowa wycena naprawy turbosprężarki i opis zakresu działań. Kolejnym procesem, któremu poddawana jest turbina przy naprawie, to proces czyszczenia turbosprężarki w specjalistycznych myjkach wysokociśnieniowych do tego przeznaczonych. Po procesie czyszczenia przychodzi czas na wymianę wszelkich uszkodzonych elementów, tak aby turbosprężarka po naprawie działała prawidłowo. Wyważanie wałka i koła kompresji to kolejny element naprawy i regeneracji turbosprężarki, do którego używa się wysokiej klasy maszyn firmy Schenck. Na samym końcu naprawy turbiny, jest ona składana w całość i regulowana, tak aby wszystkie części turbo działały prawidłowo. Tak w pełni zregenerowana turbosprężarka odzyskuje fabryczne osiągi i jest gotowa do zamontowania i ponownej pracy, tak aby służyła przez wiele kilometrów.

Turbina po całym procesie naprawy turbosprężarki
Jak przebiega proces naprawy, czyli regeneracji turbosprężarki?


Naprawa turbosprężarki, czy może nowe turbo?

Jeśli chodzi jeszcze o koszta, jakie ponosi klient korzystając z usług pracowni i serwisów świadczących usługi naprawy turbosprężarki, to są one bardzo zróżnicowane. Oczywiście na rynku można znaleźć wiele ofert regeneracji turbin, uzależnione są one najczęściej od jakości wykonania usługi naprawy turbosprężarki lub też od konkurencji, jakie w tym momencie istnieje na rynku. Standardowy koszt regeneracji turbosprężarki przeważnie nie przekracza granicy 700 złotych. Zdarzają się jednak przypadki mocnych uszkodzeń turbosprężarki, w której do wymiany jest wiele podzespołów, dlatego też cena naprawy turbo może w takim przypadku wzrosnąć, ale jest to jednak o wiele rzadsza sytuacja i przypadek niż standardowa naprawa turbiny. W porównaniu do cen nowej turbosprężarki, której koszty zaczynają się od 2000 złotych, to regeneracja i naprawa turbiny jest o wiele atrakcyjniejszą opcją i warto dodać, że równie skuteczną co zakup nowej części. Oczywiście warto dodać, że podstawą działania zarówno turbiny nowej, jak i turbosprężarki regenerowanej jest przede wszystkim odpowiednia eksploatacja auta i regularne serwisowanie.

Naprawiona turbosprężarka jak nowe turbo
Naprawa turbosprężarki, czy może nowe turbo?


Prawidłowa eksploatacja turbo, a naprawa turbosprężarki

Nie od dziś wiadomo, że kluczem do zachowania jak najdłuższej żywotności turbosprężarki jest po prostu najzwyczajniej w świecie odpowiednia eksploatacja oraz serwisowanie. Nie ma co łudzić się, że turbosprężarka przejedzie setki kilometrów bez wymiany oleju, czy też na oleju słabej jakości. Brak smarowania lub też zanieczyszczenia w układzie olejowym wpływają bardzo niekorzystnie na pracę i żywotność turbosprężarki, dlatego też warto zadbać o te, jakże błahe na pierwszy rzut oka aspekty w eksploatacji turbosprężarki oraz całego silnika. Dodatkowo życie każdej turbiny wydłuży również spokojna jazda zaraz po odpaleniu silnika, tak aby nie doprowadzać do wysokich obrotów silnika oraz niegaszenie auta zaraz po zatrzymaniu, tak aby turbosprężarka mogła spokojnie się zatrzymać. Te, jak i inne aspekty właściwej eksploatacji turbo pomogą na pewno w ominięciu serwisów świadczących usługi naprawy turbosprężarki. Jeśli jednak z jakiś przyczyn mimo dbania o silnik, turbosprężarka wymaga naprawy, to warto udać się do autoryzowanych pracowni lub serwisów świadczących tą usługę na najwyższym poziomie.

Turbo uszkodzone przed naprawą
Prawidłowa eksploatacja turbo, a naprawa turbosprężarki

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Naprawa turbosprężarki

Cena i koszt (netto)
Wycena naprawy turbo 0 złotych
Sprawdzenie turbosprężarek 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbiny 0 złotych
Rozbiórka turbosprężarki 0 złotych
Koszt regeneracji turbin do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbin do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbiny do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbosprężarek do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbo do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbosprężarki do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbiny do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Wymiana zmiennej geometrii podawania spalin turbosprężarki 163 złote (netto) + części
Regeneracja zmiennej geometrii turbosprężarek do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Wymiana VNT, VTG, VGT turbo do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Cena podstawowej naprawy turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej regeneracji turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej regeneracji turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Naprawa turbosprężarki)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.