Localizations image

Naprawa turbo • Regeneracja turbosprężarek • Naprawa turbo i turbin • Sprawdź ceny

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.88

Większość posiadaczy samochodów napędzanych olejem napędowym, tak zwanych diesli doskonale wie, czym jest urządzenie turbo i na czym polega jego praca, jednak nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest prawidłowa eksploatacja tego elementu i jakie koszty czekają ich w przypadku zużycia się turbosprężarki. Zapominanie o kilku podstawowych zasadach użytkowania mechanizmu turbo może z czasem doprowadzić do poważnego uszkodzenia turbosprężarki lub innych elementów należących do osprzętu silnika. W przypadku jakiejkolwiek awarii turbiny można oczywiście zastąpić zużytą turbosprężarkę nowym mechanizmem turbo jednak, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie oddanie uszkodzonej turbiny do specjalistycznej pracowni, zajmującej się profesjonalną regeneracją i naprawą turbo w celu zdiagnozowania wstępujących objawów oraz przeprowadzenia przez specjalistów procesu naprawy urządzenia turbo. Naprawa turbo jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż zakup nowej turbosprężarki, co oczywiście dla wielu kierowców jest bardzo istotną, a nawet najważniejszą kwestią.

Naprawiona turbina z pracowni
Naprawa turbo


Komu najlepiej przekazać turbo do naprawy?

W przypadku zetknięcia z problemami, takimi jak znaczny ubytek oleju, spadek mocy, głośny gwizd spod maski samochodowej, dymienie z rury wydechowej czy szarpanie podczas przyspieszania należy jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą od turbosprężarek samochodowych, aby dokonał szczegółowej oceny stanu turbo i stwierdził, jaka jest przyczyna wymienionych objawów związanych z turbiną. Gdy mechanik potwierdzi fakt, że powodem występujących w samochodzie problemów jest uszkodzona turbosprężarka, powinniśmy jak najszybciej oddać zużyty element do autoryzowanego wyspecjalizowanego w naprawie mechanizmów turbo serwisu, to właśnie tam specjaliści przeprowadzą prawidłowo na odpowiednich maszynach i sprzętach naprawę oraz regenerację turbosprężarki, w przypadku  zużycia się poszczególnych części  turbosprężarki dokonają wymiany zepsutych elementów na nowe, oryginalne części, co daje gwarancję prawidłowej pracy turbiny na długie lata. Ponadto decydując się na oddanie turbo do regeneracji w autoryzowanym warsztacie, klient dostaje wydruk gwarancji na naprawioną turbosprężarkę oraz otrzymuje od mechaników protokół wyważania z wyważarki wysokoobrotowej.

Turbina po awarii po wizycie w serwisie
Komu najlepiej przekazać turbo do naprawy?


Czy warto naprawiać uszkodzone turbo - sprężarki?

Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna, a zatem jak ona brzmi? Z pewnością opłaca się naprawiać uszkodzone turbosprężarki, ponieważ dzięki regeneracji turbo zużyta lub popsuta turbina staje się w pełni sprawna, ponadto podczas procesu naprawy przywrócone zostają jej fabryczne osiągi i parametry, co pozwoli cieszyć się bezproblemową pracą turbosprężarki przez kolejne lata. Koszt naprawy mechanizmu turbo jest opłacalnym zabiegiem, ponieważ w stosunku do ceny zupełnie nowej turbosprężarki jest niekiedy trzy, a nawet cztery razy niższy, gdyż jak wiemy w zależności od marki oraz modelu samochodu nowa turbosprężarka potrafi kosztować niekiedy aż pięć tysięcy złotych, a regeneracja turbo to koszt około 350 złotych plus kwota wymienianych zużytych elementów, a więc ostateczna cena naprawionej turbiny uzależniona jest od stopnia uszkodzeń i ilości wymienianych części, co jednak w żadnym przypadku nie przekroczy kosztu nowego turbo.

Uszkodzona turbina przed regeneracją
Czy warto naprawiać uszkodzone turbo - sprężarki?


Naprawa turbo – o czym pamiętać, aby uniknąć potrzeby regeneracji turbiny?

Zazwyczaj do usterek turbosprężarek samochodowych dochodzi z powodu braku smarowania, co przekłada się na zbyt niski poziom oleju silnikowego, niektóre jednostki napędowe pracujące pod dużym obciążeniem mogą zużyć nawet litr oleju na sto kilometrów. Ważne jest pamiętanie o dobieraniu prawidłowego oleju silnikowego, tylko tego zalecanego przez producenta, niewłaściwy olej prowadzi do wytwarzania nagaru, który gromadzi się w przewodach olejowych i otworach dopływu oleju do mechanizmu turbo, co sprawi, że olej będzie docierał do łożysk z opóźnieniem, a takie działanie może być tragiczne w skutkach. Aby zapobiec awarii turbosprężarki, należy również mieć na uwadze fakt, że przed rozpoczęciem, jazdy należy przez kilkadziesiąt sekund (od 30 do 60 sekund) rozgrzać olej, na wolnych obrotach turbosprężarka nie pracuje i nie jest obciążana, a więc jest to doskonała sytuacja, aby napełnić turbinę wystarczającą ilością środka smarnego. Kolejnym ważnym aspektem jest niegaszenie samochodu bezpośrednio po zakończeniu jazdy, szczególnie jest to istotne po przebytej jeździe tak zwanej sportowej, gdy element turbiny rozgrzany jest do czerwoności. Nagłe wyłączenie silnika skutkuje odcięciem turbiny od smarowania, co prowadzi do niekorzystnego tarcia oraz do tego, że otwór doprowadzający olej zostaje zanieczyszczany nagarem. Dla kierowców zapominających o tych podstawowych zasadach użytkowania turbo istnieje doskonałe rozwiązanie, jakim jest możliwość przeprowadzenia naprawy, regeneracji turbosprężarki, nigdy jednak nie należy próbować samemu, własnymi metodami czyścić turbiny, ponieważ można poprzez to doprowadzić do kolejnych kłopotów, co oczywiście wiąże się z wyższymi kosztami.

Zdiagnozowana turbosprężarka przed regeneracją
Naprawa turbo – o czym pamiętać, aby uniknąć potrzeby regeneracji turbiny?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Naprawa turbo

Cena i koszt (netto)
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbin 0 złotych
Rozbiórka turbosprężarek 0 złotych
Sprawdzenie turbosprężarki 0 złotych
Wycena naprawy turbiny 0 złotych
Cena naprawy turbo do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbosprężarki do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbosprężarek do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbo do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbiny do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbin do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbiny do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Naprawa zmiennej geometrii podawania spalin turbosprężarek 163 złote (netto) + części
Wymiana VNT, VTG, VGT turbo do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Czyszczenie geometrii turbosprężarki do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Cena podstawowej naprawy turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej regeneracji turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Naprawa turbo)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.