Localizations image

Cena turbiny • Regeneracja turbin • Naprawa turbosprężarek i turbin • Cennik

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.75

Cena turbiny w dużej mierze uzależniona jest od modelu turbosprężarki, z której turbina pochodzi. Jeśli mamy do czynienia z dużymi modelami turbosprężarek turbiny są odpowiednio droższe, niekiedy nawet bardzo drogie. Jednak wciąż opłaca się regenerować turbo, zamiast je wymieniać. Dlaczego regeneracja turbo jest tania, a nowe turbo jest drogie? Ile wyniesie cena naprawy turbosprężarki danego modelu i typu? Wreszcie, kiedy i gdzie regenerować turbosprężarkę, aby cena turbiny była nieco tylko mniejsza niż cena regeneracji turbosprężarki, byśmy nie za regenerację nie musieli zapłacić dużej sumy pieniędzy?

Cena turbiny, a jakość regenerowanej turbosprężarki
Cena turbiny


Dlaczego regeneracja jest tania, a cena nowego turbo jest wysoka?

Cena turbiny do typowego samochodu to koszt zazwyczaj około 450 – 500 złotych, jeśli rzeczywiście jest to model europejski popularny i nie brakuje na rynku części do niego. Modele azjatyckie są w Europie oczywiście stosunkowo droższe, z samochodami amerykańskimi jest podobny problem. Stosunkowo niedrogie są turbiny do samochodów takich jak Seat, Skoda, Volkswagen czy Audi, nieco tylko droższe do Fiata, BMW czy Renault. Zauważalna różnica jest przy modelach pochodzących z Azji, jak Mitsubishi czy Honda, jednak warto tu zaznaczyć, że przy właściwej eksploatacji auta te cieszą się dużą żywotnością układu doładowania silnika. Dlaczego więc nowa turbosprężarka jest tak droga? Dlaczego za turbinę do Volkswagena Passata płacimy 500 złotych a za turbosprężarkę ponad 2000? Głównie ze względu na fakt, że jednym z najdroższych elementów turbosprężarki są żaroodporne korpusy, osłony turbin i kół kompresji, które w bardzo trudnych warunkach muszą wytrzymywać znaczne obciążenia i które są drogie w produkcji. Dobrą wiadomością jest fakt, że zazwyczaj można takie obudowy używać wielokrotnie, nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia turbiny w danej turbosprężarce. Warto tu wspomnieć, że uszkodzenia, jakie dotykają turbo to nie tylko uszkodzenia turbin, których cena jest stosunkowo niewielka, uszkodzenia korpusów, których cena jest stosunkowo wysoka, ale również elementów eksploatacyjnych turbosprężarki, takich jak na przykład łożyskowania, uszczelnienia, czy termiczne osłony zapobiegające dyfuzji ciepła.

Różnice w cenach turbin po regeneracji oraz nowych turbosprężarek - ile kosztuje nowe turbo?
Dlaczego regeneracja jest tania, a cena nowego turbo jest wysoka?


Ile wyniesie cena naprawy turbosprężarki do konkretnego modelu?

Cena turbiny to nie cały koszt, jakie przyjdzie nam zapłacić za regenerację turbosprężarki. Turbo to składowa wielu elementów, również jednorazowych. Dlatego też w cenę regeneracji należy wliczyć po pierwsze, cenę turbiny, po drugie, cenę elementów wymienianych w czasie każdej rozbiórki (dla każdej turbosprężarki cena ta jest inna, o wszystkich kosztach w profesjonalnych zakładach jesteśmy informowani po oględzinach turbosprężarki), robociznę, ponieważ proces regeneracji turbosprężarki jest procesem wymagającym odpowiedniego sprytu i specjalistów i w zasadzie na tym mogłaby zamknąć się lista punktów na paragonie lub fakturze, jednak zazwyczaj jest tak jedynie w przypadku kiedy zareagowało się odpowiednio szybko. Jeśli uszkodzony rdzeń nie naruszył korpusu turbiny, jeśli na muszli nie ma pęknięć, lub pod mikroskopem (tak, każda turbosprężarka powinna być badana mikroskopowo i już samo to świadczy o niezbędnej w procesie regeneracji precyzji) nie widać żadnych mikrouszkodzeń, to do ponownego wykorzystania można przeznaczyć korpus, który de facto jest w turbosprężarce elementem najdroższym.

Zakres cen naprawy uszkodzonych turbosprężarek w zależności od modelu
Caption


Kiedy i gdzie regenerować turbo?

Najpierw odpowiedzmy, kiedy regenerować turbo? Kiedy tylko dojdziemy do wniosku, że z jego pracą jest cokolwiek nie tak. Jeśli w czasie eksploatacji samochodu spod maski podczas przyspieszania będą dobiegać zauważalne gwizdy, uszkodzenie turbosprężarki jest niemal pewne. Jeśli w czasie jazdy samochodem zauważymy wydobywający się z rury wydechowej biały dum, możemy niemal pewni być uszkodzenia uszczelnienia w turbosprężarce. To jest bardzo istotny szczegół, takie zwiększone dymienie, który bywa ignorowany. Jednak trzeba bardzo wyraźnie tu zaznaczyć, że jest to objaw jednego z najniebezpieczniejszych uszkodzeń turbosprężarki, jakie mogą się pojawić. Uszkodzenie uszczelnienia w prostej wypadkowej prowadzi do przedostawania się go z części smarnej do komory spalania. Pomijając zwiększone zużycie oleju, które jest w samo w sobie kosztowne, to może doprowadzić do rozbiegania silnika diesla. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja w której w komorze spalania oprócz benzyny spalany jest, nieprzystosowany do tego olej silnikowy. Prowadzi to do gwałtownego i niepowstrzymanego wzrostu prędkości obrotowej silnika i może doprowadzić nawet do jego wybuchu. Dlatego turbo należy regenerować jak najszybciej, od pojawienia się objawów uszkodzenia. Z kolei na pytanie, gdzie oddać do regeneracji turbosprężarkę, odpowiedzieć należy do profesjonalnej pracowni. Dzięki naszemu serwisowi można wyszukiwać mechaników w całym i kraju i wybrać najlepszego. Wiele firm obsługuje również wysyłkowo warsztaty i klientów prywatnych, dlatego też, jeśli samodzielnie wymontujemy turbosprężarkę z samochodu, co nie jest bardzo rudnym zadaniem, można całą operację regeneracji turbosprężarek przeprowadzić bez wychodzenia z domu.

Odpowiednie miejsca do procesu regeneracji turbosprężarki
Kiedy i gdzie regenerować turbo?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Cena turbiny

Cena i koszt (netto)
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbo 0 złotych
Sprawdzenie turbosprężarki 0 złotych
Wycena naprawy turbin 0 złotych
Rozbiórka turbiny 0 złotych
Cena regeneracji turbosprężarek do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbosprężarek do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbiny do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbosprężarki do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbin do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbo do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbosprężarki do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Naprawa geometrii turbiny 163 złote (netto) + części
Czyszczenie zmiennej geometrii podawania spalin turbo do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Wymiana VNT, VTG, VGT turbin do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Cena podstawowej regeneracji turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej naprawy turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej regeneracji turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Cena turbiny)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.