Localizations image

Wymiana turbosprężarek • Regeneracja turbin • Naprawa turbosprężarek i turbin • Cennik

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.50

Wymiana turbosprężarek, czyli jak wygląda proces wymiany turbosprężarki? Aby wymieniać turbosprężarki nie trzeba specjalistycznego sprzętu, niezbędna jest za to specjalistyczna wiedza, ponieważ turbosprężarki są urządzeniami bardzo delikatnymi i wymagającymi odpowiedniej eksploatacji. Niewłaściwa wymiana turbosprężarek prawie zawsze kończy się uszkodzeniem turbosprężarki. Mówię prawie zawsze, ponieważ czasami uszkodzenie dotyka dodatkowo również silnika, a nie tylko turbosprężarki.

Jak przebiega wymiana turbosprężarek samochodowych?
Wymiana turbosprężarek


Co jest istotne podczas wymiany turbosprężarek?

Najistotniejszym elementem, jaki jest niezbędny i o którym niezbędnie należy pamiętać, to ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki. Żywotność tych urządzeń, które deklaruje producent, a mowa oczywiście o uznanych markach i producentach jak Mitsubishi, IHI, Hitachi, Honeywell, Garrett czy Melett, znacznie przekracza zazwyczaj deklarowaną żywotność silnika, dlatego też uszkodzenie turbosprężarki zazwyczaj jest spowodowane przez jakiś konkretny problem, usterkę czy uszkodzenie. Konstrukcja turbosprężarki jest prosta, zazwyczaj nie sama turbosprężarka jest główną przyczyną uszkodzenia układu. Po ustaleniu przyczyny, wśród których to przyczyn wymienić można: zbyt niski poziom oleju, uszkodzenie uszczelnienia, ciało obce w układzie doładowania, uszkodzenie zasilania turbosprężarki olejem, źle dobrany lub wyeksploatowany olej silnikowy, niezachowanie podstawowych zasad eksploatacji (jak wprowadzanie silnika na wysokie obroty zaraz po uruchomieniu), należy przyczynę wyeliminować. Po wyeliminowaniu przyczyny należy wyczyścić układ dolotowy do czysta. Wszyscy eksploatujący samochody z silnikami diesla wiedzą, że silniki te zwykły od czasu do czasu sobie "zakopcić". Sytuacja taka doprowadza do gromadzenia się brudu i sadzy w układzie dolotowym, a na turbosprężarkę działa równie dobrze, jak piasek w baku naszego auta. Definitywnie należy oczyścić układ dolotowy, wymienić wszystkie filtry (zwłaszcza filtr powietrza) oraz przygotować oryginalne mocowania i uszczelnienia układu. Teraz należy przygotować do wymiany turbosprężarkę. Należy wypełnić ją właściwym olejem silnikowym aż do pojawienia się w oleju w przewodach służących do odprowadzania oleju z turbosprężarki. Turbosprężarka jest już gotowa do wymiany.

Istotne aspekty wymiany turbin i turbosprężarek
Co jest istotne podczas wymiany turbosprężarek?


Czy to wszystko w procesie wymiany turbosprężarek?

Oczywiście, że nie jest to wszystko, co wymagane jest do odpowiedniego przeprowadzenia wymiany turbosprężarki. Turbosprężarki nowoczesne, wykorzystujące zmienną geometrię podawania spalin wymagają odpowiedniego połączenia z pompą podciśnienia, która służy ustawianiu cięgna, czyli sztangi przestawiającej ułożenie łopatek zmiennej geometrii turbiny. Niekiedy jest ona sterowana elektronicznie, a sama turbosprężarka posiada elektrozawór i niezbędne jest właściwe podłączenie wymienionych elementów. Proces wymiany turbosprężarki jest procesem złożonym, choć niewymagającym pod względem sprzętowym. Założenie nowej turbiny do układu doładowania nie jest proste i wymaga znajomości tematu i zagadnienia, dlatego tez nie polecamy tego robić w warunkach domowych. Odpowiednie odpowietrzenie układu zadbanie by silnik przez odpowiedni czas pracował na biegu jałowym, odpowiednie przygotowanie uszczelnień układu doładowania i do tego odpowiednie podłączenie samego urządzenia do sterownika silnika diesla wymaga wiedzy, której laikom brak i niestety o wielu bardzo ważnych aspektach i niuansach nie informują instruktażowe filmy, jakie znajdziemy w sieci, dlatego też lepiej zwrócić się o wymianę turbiny do specjalistycznej pracowni, która również zregeneruje nam naszą turbosprężarkę samochodową. Uzyskanie osiągów identycznych z fabrycznymi jest możliwe, o ile w procesie regeneracji badania przeprowadzone zostaną na specjalistycznych maszynach, w turbo elementy wymienione zostaną na nowe oryginalne części zamienne, a instalację przeprowadzi nam specjalista mechanik. W takim wypadku wymiana turbo przyniesie nam na pewno same korzyści.

Proces wymiany turbosprężarki - co zawiera?
Czy to wszystko w procesie wymiany turbosprężarek?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Wymiana turbosprężarek

Cena i koszt (netto)
Rozbiórka turbiny 0 złotych
Sprawdzenie turbosprężarek 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki 0 złotych
Wycena naprawy turbo 0 złotych
Regeneracja turbin do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbiny do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbin do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarek do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbo do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Regeneracja turbosprężarki do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbiny do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Naprawa zmiennej geometrii podawania spalin turbosprężarki 163 złote (netto) + części
Regeneracja zmiennej geometrii turbosprężarek do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Naprawa geometrii turbin do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Cena podstawowej regeneracji turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbosprężarki (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Wymiana turbosprężarek)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.