Localizations image

Koszt turbiny • Wyważanie turbosprężarek • Diagnostyka turbo i turbin • Sprawdź ceny usług

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Koszt turbiny to dosyć często koszt części do wymiany, z jakim musimy liczyć się, oddając turbosprężarkę do regeneracji. Związane jest to z faktem, że turbiny bardzo często ulegają uszkodzeniu, jeśli zaś analizować części turbiny jako współpracujące podzespoły, gdzie turbina weszłaby w skład rdzenia, można powiedzieć, że turbina należy do części psujących się najczęściej. Czy w takim razie jesteśmy skazani na koszty turbiny, jeśli dojdzie do uszkodzenia turbosprężarki? Jaki jest koszt turbiny? Czy turbo i turbina mają ten sam koszt? Jaka jest cena turbiny po regeneracji i czy w ogóle można regenerować turbiny? Postaramy się fachowo odpowiedzieć na pytania o koszt turbiny w poniższym artykule.

Turbo po pełnym remoncie
Koszt turbiny


Czy trzeba kupić turbinę po uszkodzeniu turbosprężarki?

Uszkodzenie turbosprężarki nie musi się koniecznie wiązać z wymianą turbiny. Turbosprężarka, mimo że jest bardzo prosta w swojej konstrukcji, składa się z wielu bardzo dobrze dopasowanych i stosunkowo drogich elementów. Pełną skuteczność pracy turbosprężarki zapewniają jej jedynie sprawne części współpracujące ze sobą na wielu płaszczyznach. Niewydolność turbosprężarki nie zawsze związana jest z uszkodzeniem akurat turbiny – może być to uszkodzenie jednego z wielu innych elementów wchodzących w skład konstrukcji turbosprężarki. Charakterystycznym objawem uszkodzenia turbosprężarki jest na przykład spadek mocy – ciężko jest bez demontażu turbiny z samochodu, a następnie bez dokładnej diagnostyki turbiny określić co jest przyczyną uszkodzenia turbosprężarki, ponieważ za spadek mocy może odpowiadać zarówno turbina, którą trzeba będzie wymienić (w następnych akapitach wyjaśnimy dlaczego), ale równie dobrze może być to połamane koło kompresji, nieszczelność dolotu, zatarty rdzeń i wiele innych uszkodzeń, mniej lub bardziej typowych dla turbosprężarki. Dlatego też, aby precyzyjnie określić, co jest przyczyna uszkodzenia turbosprężarki, należy najpierw turbosprężarkę wymontować, a następnie oddać do zakładu zajmującego się regeneracją turbosprężarek samochodowych.

Nowa turbosprężarka z serwisu
Czy trzeba kupić turbinę po uszkodzeniu turbosprężarki?


Jaki jest koszt turbiny?

Podczas procesu regeneracji turbosprężarki wymieniane są wszystkie uszkodzone elementy turbosprężarki, a w ich miejsce montowane są elementy nowe, wśród nich również turbina, jednak trzeba tu zaznaczyć, że koszt turbiny to zaledwie około 80-100 złotych, więc lwią część kosztu regeneracji turbosprężarki pochłaniają inne elementy. Zregenerowana turbosprężarka, jakich wiele jest w ofercie zakładów zajmujących się regeneracją i naprawą turbosprężarek samochodowych to koszt około 700 złotych, zazwyczaj razem ze zwrotem starem uszkodzonej turbosprężarki do firmy, z której kupiliśmy tę zregenerowaną. Nowa turbosprężarka to zazwyczaj nie mniej niż 2 tysiące złotych, dlatego też znacznie tańszą opcją jest zregenerowanie bądź zakupienie zregenerowanej turbosprężarki.

Turbina po diagnostyce - koszt turbiny
Jaki jest koszt turbiny?


Dlaczego turbiny są tanie, a turbosprężarki drogie?

Turbina to zaledwie jeden z wielu elementów, z jakich składa się turbosprężarka, a jeśli mielibyśmy być bardzo dokładni, to jeden z wielu elementów wchodzących w skład rdzenia turbosprężarki. Stąd więc ta różnica w cenie, jednak jest jeszcze jeden czynnik wpływający na koszt turbiny i turbosprężarki. Otóż turbiny, są to elementy eksploatacyjne, części, które się zużywają i producenci są tego doskonale świadomi, stąd też produkują turbiny na wymianę do turbosprężarki, natomiast korpusy turbosprężarek zazwyczaj nie są dostępne jako elementy zamienne, ponieważ rzadko ulegają uszkodzeniom. Jeśli jednak doszło już do uszkodzenia korpusu, to niestety nie da się go naprawić, ponieważ zrobione są one z materiałów niepoddających się obróbce – korpusów nie spawa się, nie klei w żaden sposób. Uszkodzenie korpusu łączy się z koniecznością jego wymiany na inny, a z racji tego, iż takie korpusy są trudno dostępne, są również drogie. Innym czynnikiem sprawiającym, że koszt turbiny zawsze będzie niższy od kosztu turbosprężarki, jest fakt, że wspomniane już korpusy turbiny są wykonane z żaroodpornych i drogich materiałów, takich jak Niresist i innych cechujących się wytrzymałością materiałową i temperaturową.

Turbo i turbosprężarka po regeneracji
Dlaczego turbiny są tanie, a turbosprężarki drogie?


Jaka jest cena turbiny po regeneracji?

Gwoli ścisłości to poprawnym pytaniem będzie, jaka jest cena turbosprężarki po regeneracji, ponieważ turbina to tylko jeden z jej elementów. Cena turbosprężarki po regeneracji to około 650 – 700 złotych, natomiast cena regeneracji turbosprężarki to koszt około 350 złotych plus części co finalnie zamyka się zazwyczaj w około 500 złotych. Jeśli stopień uszkodzeń jest większy, rośnie również koszt części, jakie trzeba wymienić w turbo, a poprzez to koszt regeneracji turbodoładowania. I kończąc artykuł, jaka jest cena regeneracji turbiny – turbiny się nie regeneruje. Jeśli dojdzie do uszkodzenia tego ultraprecyzyjnie przygotowanego elementu, wyłamania łopatek, wypiaskowania, powstania rys czy nawet przegrzania (przyczyna to najczęściej brak oleju), konieczna jest wymiana turbiny z turbosprężarki na nową.

Zregenerowana turbina gotowa na sprzedaż
Jaka jest cena turbiny po regeneracji?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Koszt turbiny

Cena i koszt (netto)
Rozbiórka turbo 0 złotych
Wycena naprawy turbosprężarek 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbiny 0 złotych
Sprawdzenie turbin 0 złotych
Koszt naprawy turbosprężarki do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbiny do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbosprężarki do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbin do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbo do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbosprężarek do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Regeneracja turbin do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Naprawa VNT, VTG, VGT turbiny 163 złote (netto) + części
Wymiana zmiennej geometrii turbosprężarki do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Czyszczenie geometrii turbosprężarek do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej regeneracji turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbosprężarki (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej regeneracji turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Koszt turbiny)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.