Localizations image

Regeneracja ► Naprawa ► Czyszczenie ► Koszt turbosprężarek ► Ceny

Ponad 3000 turbosprężarek dostępnych od 390zł!
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych turbosprężarek!

Cena:

Regeneracja turbosprężarki
od 289 zł (netto)
Turbina po regeneracji od 500 zł
Nowa turbosprężarka od 900 zł
Czas realizacji 24 - 48 h
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów
Stan dostępne
Zadzwoń +48 609 707 060 Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.66

W jakiej pracowni regeneracji można naprawić turbosprężarkę jak również przeprowadzić usługę Koszt turbosprężarek?

Turbinę można naprawić w autoryzowanych pracowniach naprawy turbin gdzie da się także wykonać usługę Koszt turbosprężarek albo skontaktować się telefonicznie oraz umówić się na podjęcie przesyłki firmą kurierską.

Jak przebiega usługa Koszt turbosprężarek dla turbo?

  • Wysyłamy turbinę kurierem albo przywozimy turbinę osobiście.
  • Systemy doładowania są demontowane a następnie dzwonimy z informacją o zakresie uszkodzeń turbin.
  • Turbiny są sprawdzane na specjalnej maszynie.
  • Turbiny są naprawiane i regenerowane na specjalistycznych przyrządach.
  • Po zrekonstruowaniu sprawności turbin odsyłamy do klienta.

Jaki jest koszt usługi Koszt turbosprężarek w przedsiębiorstwach naprawy turbosprężarek?

Cena regeneracji turbiny związany jest od uszkodzeń części. Test turbosprężarki jest za darmo.

Jak najlepiej dostarczyć turbosprężarkę do pracowni?

Najlepiej turbosprężarkę dostarczyć do firmy regeneracji turbosprężarek kurierem jakiego możemy Państwu zamówić chociaż oczywiście zapraszamy do osobistej wizyty w firmie gdzie będzie można przyjrzeć się w jaki sposób odbywa się usługa Koszt turbosprężarek.

Które turbo da się oddać do naprawy, które turbiny da się poddawać serwisowi Koszt turbosprężarek?

Zasadniczo wszystkie typy turbin można poddawać naprawie w tym:
  • Turbiny konwencjonalne,
  • Turbiny o zmiennej geometrii VTG,
  • Układy doładowania Bi i Twin turbo.

Jakie można wymienić sygnały defektu układów doładowania jakie da się remontować i przeprowadzać usługę Koszt turbosprężarek?

Charakterystyczne objawy defektu turbosprężarki to:
  • spadek osiągów,
  • dymienie,
  • większe zużycie paliwa,
  • wahania obrotów,
  • brak możliwości odpalenia auta.

Z jakiego powodu należy wybrać pracownie przeprowadzające usługę Koszt turbosprężarek oraz nasz portal?

Warto wybrać nasze usługi dlatego, że:
  • Wykonujemy zlecenia w najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji w kraju,
  • Posiadamy autoryzację największych producentów części samochodowych,
  • Posiadamy najnowocześniejsze dedykowane maszyny oraz świetnie wyszkoloną kadrę,
  • Udzielamy gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów, jak na nowe części,
  • Mamy bardzo atrakcyjne ceny,
  • Pracujemy jedynie z oryginalnymi częściami zamiennymi.

Koszt utrzymania turbosprężarki w samochodzie z silnikiem diesla to dla nieuważnych kierowców samochodów z silnikiem diesla prawdziwe utrapienie, głównie dlatego, że jest to element bardzo drogi i łatwo można go uszkodzić – eksploatacja bez oleju, olej niskiej jakości, czy brudne filtry to prosta droga do uszkodzenia turbosprężarki, koszt, której później jest obowiązkowym wydatkiem – auto wyposażone w turbosprężarkę nie może pracować bez turbosprężarki. Biorąc pod uwagę, że koszt turbosprężarek to średnio cena powyżej 2 tysięcy złotych nie powinno dziwić, że kierowcy szukają sposobu, aby tanio naprawić turbosprężarkę, niewiele jednak osób szuka sposobu, aby jak najdłużej utrzymać turbo w dobrej kondycji, co powinno być, i jest zresztą, doskonałym sposobem na zmniejszenie kosztu turbosprężarek.

Regenerowana turbina i jej cena
Koszt turbosprężarek


Jak zmniejszyć koszt utrzymania turbo przed naprawą turbin?

Najlepszym sposobem na ograniczenie kosztów turbosprężarek pod maskami naszych samochodów jest odpowiednia pielęgnacja i dbanie o stan turbosprężarki samochodowej. Jeśli dołożymy wszelkich starań, aby turbosprężarka nie zużywała się szybciej, niż powinna, to istnieje uzasadnione podejrzenie, że przeżyje samochód, zwłaszcza jeśli analizowanym przypadkiem będzie pancerna turbosprężarka z jeszcze bardziej wytrzymałego silnika 1,9 TDI. Mówiąc kolokwialnie, spadki masy karoserii (rdza) prędzej uniemożliwi nam korzystanie z samochodu, niż zatarta turbosprężarka. Logiczne pytanie, jakie się nasuwa, to, w jaki sposób odpowiednio zadbać o turbinę? Otóż najlepszym sposobem na zmniejszenie kosztu turbosprężarek jest wykorzystanie odpowiedniego dedykowanego do konkretnego samochodu oleju silnikowego. Jak podają autoryzowane serwisy Meletta, 7 z 10 przyczyn uszkodzenia turbosprężarki związane jest z olejem. Pozostałe nie są jakieś szczególnie wyjątkowe, ponieważ są to ciała obce, jakie przedostały się do układu i mechanicznie zniszczyły turbo, czy na przykład zacięty siłownik, który również stosunkowo często ulega usterkom, jednak najczęstszą przyczyną jest właśnie problem z olejem.

Właściwie użytkowana turbosprężarka samochodowa
Jak zmniejszyć koszt utrzymania turbo przed naprawą turbin?


Jak olej wpływa na koszt turbosprężarek?

Olej syntetyczny to najbardziej typowy ze stosowanych w dieslach z turbo olejów. Zapewnia on wysokie właściwości smarne z zachowaniem długiej żywotności. Spotkałem się osobiście kiedyś z przypadkiem, w którym uszkodzenie rdzenia było ewidentnie spowodowane niedostateczną ilością oleju. Kanały smarne były w dobrej kondycji, filtry były wymienione i też całkiem sprawne. Jedynie brakło oleju. Kiedy poinformowaliśmy, o tym klienta w odpowiedzi usłyszeliśmy, że przykro mu, ale olej jest drogi… Cóż, regeneracja turbiny i związany z tym koszt turbosprężarek jest znacznie większy niż koszt porządnego oleju. Dostarczanie oleju na rdzeń odbywa się z pomocą mechanicznej pompy oleju, która pracuje jedynie przy włączonym silniku. To bardzo istotne, przy włączonym silniku, nie przy włączonym zapłonie, dlatego też tak ważne jest, aby po włączeniu silnika diesla dać mu chwilę na rozprowadzenie oleju po układach i nieskazywanie go na pracę na wysokich obrotach od razu po uruchomieniu. Identycznie ma się sytuacja po zakończeniu zwłaszcza forsownej jazdy – jeśli zgasimy silnik po wielu kilometrach intensywnej jazdy, odetniemy dopływ oleju do turbosprężarki i podobnie jak w przypadku ciężkiej pracy na zimnym silniku zaraz od uruchomienia skażemy turbosprężarkę na pracę bez smarowania, a kręcące się jeszcze rdzenie, z powodu działającej na nie siły bezwładności (czy siły odśrodkowej, jeśli mamy być obserwatorami z zewnątrz) na pewno się zatrą, nawet jeśli nie będzie to sytuacja nagminna.

Turbina po wymianie gotowa do montażu
Jak olej wpływa na koszt turbosprężarek?


Koszt turbosprężarek a cena regeneracji

Nie zawsze zniszczenie turbo musi wiązać się z wymianą turbosprężarki – bardzo często można koszt uszkodzonych turbosprężarek zmniejszyć o znaczną część, pod warunkiem skorzystanie z usług regeneracji turbo. Koszt turbosprężarek prosto ze sklepu to zazwyczaj 4 albo nawet 5 razy tyle, co koszt regeneracji turbosprężarek. Turbosprężarka w sklepie kosztuje więcej, ponieważ opatrzona jest gwarancją i ma parametry pracy dokładnie, takie jak mieć powinna. Pytanie więc czym różnią się turbosprężarki regenerowane – otóż… niczym. Gwarancja, jaka obejmuje turbosprężarkę po regeneracji, jest identyczna, jak gwarancja nowego turbo, osiągi również ma identyczne, ponieważ jest to warunek przejścia procesu regeneracji – jeśli wydruki parametrów na maszynie nie będą mieścić się w dopuszczalnych przez producenta przedziałach, to procedura nie zostanie ukończona, a turbosprężarka nie uzyska statusu zregenerowanej.

Turbina z serwisu po regeneracji
Koszt turbosprężarek a cena regeneracji


Ile w takim razie kosztuje regeneracja, czy jej cena się zmienia?

Koszt regeneracji turbosprężarek jest stały, jak kurs lewa do euro i wynosi około 350 złotych. Zmienna natomiast jest cena elementów, które trzeba wymienić w procesie regeneracji – jeśli zafundujemy sobie niewielkie opóźnienie między stwierdzeniem uszkodzenia turbosprężarki i regeneracją, to turbosprężarka zafunduje nam wzrost kosztów regeneracji. Im więcej elementów jest zepsutych, tym więcej elementów trzeba naprawić, czy raczej wymienić, ponieważ materiały wykorzystywane w konstrukcjach turbosprężarek nie poddają się ponownej obróbce – nie spawa się ich ani nie naprawia. Fakt ten jest najbardziej uciążliwy w przypadku elementów niedostępnych w formie części zamiennych, czyli najczęściej muszli korpusów. Jeśli uszkodzeniu ulegnie któraś muszla lub osłona łożyskowania, to koszt regeneracji turbosprężarki znacznie wzrośnie (o ile w ogóle będzie możliwa). Wykorzystanie właśnie takich drogich materiałów sprawia, że to właśnie odlewy korpusów determinują wysoką cenę turbo, a koszt turbiny w turbosprężarce to zaledwie około 88 złotych. Warto skorzystać z usług regeneracji turbosprężarek, ale tylko w autoryzowanej pracowni, która na zregenerowaną przez siebie turbosprężarkę wydają gwarancję na piśmie.

Regenerowana turbosprężarka i jej cena
Ile w takim razie kosztuje regeneracja, czy jej cena się zmienia?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Koszt turbosprężarek

Cena i koszt (netto)
Wycena naprawy turbosprężarki 0 złotych
Sprawdzenie turbosprężarek 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbo 0 złotych
Rozbiórka turbin 0 złotych
Koszt regeneracji turbiny do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 285 złotych (netto) + części
Regeneracja turbosprężarki do samochodów osobowych i dostawczych 285 złotych (netto) + części
Regeneracja turbin do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 285 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarek do samochodów użytkowych osobowych 285 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbo do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Naprawa turbiny do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbosprężarek do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Czyszczenie geometrii turbiny 163 złote (netto) + części
Naprawa VNT, VTG, VGT turbo do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Czyszczenie zmiennej geometrii podawania spalin turbin do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej naprawy turbosprężarki (robocizna + części) 399 złotych do ok. 560 złotych (netto)
Koszt podstawowej regeneracji turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 560 złotych (netto)
Cena podstawowej regeneracji turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 560 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin (usługa Koszt turbosprężarek)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Irek 2023-04-17 13:20:13

Turbosprężarki są niezwykle ważnym elementem silnika samochodowego. Dzięki nim możliwe jest zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika przy zachowaniu zbliżonej do normy emisji spalin. Jednakże turbosprężarki wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a w razie awarii ich naprawa może być kosztowna. Regeneracja turbosprężarek to proces przywracania do sprawności uszkodzonego elementu. Proces ten zwykle obejmuje wymianę uszkodzonych elementów na nowe lub regenerowane, a także czyszczenie i wymianę oleju. Często proces regeneracji wiąże się z odnowieniem obudowy turbosprężarki i wymianą łożysk. W przypadku regeneracji turbosprężarki koszt może być znacznie niższy niż w przypadku wymiany na nowy element. Naprawa turbosprężarek to proces usuwania uszkodzeń, które nie mogą zostać usunięte podczas regeneracji. W przypadku poważniejszych awarii, takich jak pęknięcia, konieczna jest wymiana całego elementu na nowy lub regenerowany. W przypadku naprawy turbosprężarki koszt zależy od rodzaju i skali uszkodzeń. Czyszczenie turbosprężarek to proces usuwania nagromadzonej w nich brudu, pyłu i osadów, które mogą wpłynąć na ich wydajność. Czyszczenie polega na rozmontowaniu turbosprężarki i dokładnym oczyszczeniu każdego jej elementu. Koszt czyszczenia zależy od rodzaju czyszczenia (suche, mokre) oraz od skali zabrudzenia elementów. Koszt i cena turbosprężarek zależy od wielu czynników, takich jak marka, model, rodzaj i skala uszkodzeń. W przypadku wymiany na nowy element koszt może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Natomiast koszt regeneracji turbosprężarki zwykle wynosi około połowy ceny nowej turbosprężarki. Koszt czyszczenia turbosprężarki to z kolei zwykle kilkaset złotych. Warto jednak pamiętać, że koszt naprawy lub regeneracji turbosprężarki może być niższy niż koszt zakupu nowego elementu. Dlatego warto zastanowić się nad regeneracją lub naprawą przed podjęciem decyzji o zakupie nowej turbosprężarki. Jednakże należy pamiętać, że dobrym rozwiązaniem jest także regularne serwisowanie silnika samochodowego, w tym także turbosprężarki, co pozwala na uniknięcie niektórych awarii.

Remek 2020-03-30 10:25:29

Mnie przeraził koszt turbosprężarek do aut marki BMW. Dobrze, ze choć u was można zregenerować turbo w ludzkiej cenie i to dobrze jakościowo na oryginalnych częściach Melett.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 707 060
Call icon

Zadzwoń do nas:

+48609707060
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności w celach niezbędnych do przeprowadzenia kontaktu i realizacji wybranej usługi. Wysyłając formularz kontaktowy Klient wyraża wolę kontaktu firmy z jego osobą. Niezbędne do tego dane są wykorzystywane jednorazowo, nie są przechowywane, udostępniane, przetwarzane ani odsprzedawane jakimkolwiek podmiotom. Do momentu kontaktu administratorem danych pozostaje BSDP.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności. RODO