Localizations image

Regeneracja ► Naprawa ► Czyszczenie ► Czyszczenie turbosprężarek ► Ceny

Ponad 3000 turbosprężarek dostępnych od 390zł!
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych turbosprężarek!

Cena:

Regeneracja turbosprężarki
od 289 zł (netto)
Turbina po regeneracji od 500 zł
Nowa turbosprężarka od 900 zł
Czas realizacji 24 - 48 h
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów
Stan dostępne
Zadzwoń +48 609 707 060 Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

 • nowe
 • regenerowane
 • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.71

Czy można zregenerować turbo i przeprowadzić serwis Czyszczenie turbosprężarek?

Turbosprężarki można wyremontować w jednej z pracowni zarejestrowanej na naszej stronie systemów doładowania gdzie można również przeprowadzić usługę Czyszczenie turbosprężarek albo skontaktować się telefonicznie i ustalić podjęcie przesyłki kurierem.

Jak odbywa się usługa Czyszczenie turbosprężarek dla turbin?

 • Odbieramy turbosprężarkę kurierem lub przywozimy turbosprężarkę do pracowni.
 • Turbosprężarki są demontowane a następnie informujemy Klienta o zakresie uszkodzeń turbosprężarki.
 • Systemy doładowania są weryfikowane na stołach probierczych.
 • Części czyścimy i regenerujemy na profesjonalnych przyrządach.
 • Po zrekonstruowaniu sprawności turbiny wysyłamy do zleceniodawcy.

Jaki jest koszt usługi Czyszczenie turbosprężarek w przedsiębiorstwach naprawy turbosprężarek?

Opłata za usługę naprawy turbosprężarki zależy od poziomu uszkodzenia turbosprężarki. Weryfikacja turbin wykonujemy za darmo.

Jak najlepiej dostarczyć turbiny do pracowni?

Najlepiej jest turbo wysłać do firmy regeneracji turbosprężarek z pomocą kuriera którego możemy Państwu zamówić niemniej jednak naturalnie zapraszamy do wizyty osobiście w pracowni gdzie można przyjrzeć się w jaki sposób przebiega usługa Czyszczenie turbosprężarek.

Jakie turbo można remontować, jakie turbosprężarki da się poddawać usłudze Czyszczenie turbosprężarek?

W zasadzie wszystkie turbiny mogą być poddane regulacji w tym:
 • Turbosprężarki bez zmiennej geometrii,
 • Turbiny VGT – o zmiennej geometrii,
 • Doładowania szeregowych i równoległych.

Jakie można wymienić sygnały uszkodzenia układów doładowania które da się naprawiać i przeprowadzać usługę Czyszczenie turbosprężarek?

Klasyczne oznaki uszkodzenia turbiny to:
 • spadek mocy,
 • dymienie,
 • wzrost poboru paliwa,
 • nierówna praca silnika,
 • unieruchomienie pojazdu.

Dlaczego opłaca się wybrać pracownie wykonujące usługę Czyszczenie turbosprężarek oraz naszą stronę?

Warto wykorzystać nasze usługi gdyż:
 • Wykonujemy zlecenia w najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji w kraju,
 • Posiadamy autoryzację największych producentów części samochodowych,
 • Nasze stoły probiercze i stacje diagnostyczne to sprzęt dedykowany przez producenta, zaś kadra należy do najlepszych w kraju,
 • Na wszystkie zregenerowane elementy udzielamy dwuletniej gwarancji,
 • Możemy zaoferować atrakcyjne ceny,
 • Używamy tylko oryginalnych części.

Czyszczenie turbosprężarek w profesjonalnej pracowni to zaledwie jedna z wielu usług składających się na wachlarz pełnej obsługi turbosprężarek w takich zakładach. Jednak warto tu spytać, czy czyszczenie turbosprężarek musi odbywać się w takiej specjalistycznej pracowni, czy można czyszczenie turbosprężarek przeprowadzać we własnym zakresie, a jeśli tak, to jaki to zakres? W jakim stopniu możemy turbosprężarce pomóc sami, a gdzie kończą się nasze możliwości i trzeba skorzystać z usług specjalistycznej pracowni? Turbosprężarki to urządzenia bardzo precyzyjne i wymagające, stąd też warto wiedzieć, że czystość środowiska ich pracy to jeden z czynników determinujących ich żywotność, więc czyszczenie turbosprężarek jest od czasu do czasu niezbędne. Czy można uniknąć czyszczenia turbosprężarek lub, czy można mu zapobiegać? Na wszystkie pytania odnośnie do czyszczenia turbosprężarek postaramy się odpowiedzieć w tekście poniższego artykułu, do którego lektury zapraszamy.

Jak wygląda i co daje czyszczenie turbosprężarek?
Czyszczenie turbosprężarek


1. Czy czyszczenie turbosprężarek musi odbywać się w specjalistycznej pracowni?

W zasadzie czyszczenie turbosprężarek nie musi odbywać się w specjalistycznej pracowni, o ile nie wiąże się to z jej rozbiórką. Ponieważ jak już wspomnieliśmy, turbosprężarki są wymagającymi urządzeniami, bardzo ważnym czynnikiem jest właściwe wysterowanie turbosprężarki, ustawienie jej, a w przypadku kompleksowego, profesjonalnego czyszczenia, konieczne jest jej zdemontowanie i rozłożenie na części składowe, a w efekcie takiego działania, niezbędnie należy złożyć jak w odpowiedni sposób i ustawić, a nie da się przeprowadzać takich procedur w domu, bez specjalistycznego sprzętu. W przypadku kiedy do czyszczenia turbosprężarki przeznaczamy tylko dedykowane do tego preparaty, podawane bezpośrednio do zbiornika paliwa, lub bezpośrednio do turbosprężarki, nie jest konieczne skorzystanie z usług pracowni specjalizującej się w turbosprężarkach. Jeśli jednak stosowanie preparatów nie pomaga, wtedy rozwiązanie problemu znajdziemy jedynie wśród specjalistycznych pracowni zajmujących się regeneracją turbosprężarek samochodowych.

Specjalistyczne pracownie a proces czyszczenia turbosprężarek
Czy czyszczenie turbosprężarek musi odbywać się w specjalistycznej pracowni?


2. Jaki zakres czyszczenia turbosprężarek dostępny jest dla każdego, a co musi odbyć się w pracowni?

We własnym zakresie można stosować preparaty do czyszczenia turbosprężarek poprawiających jakość spalin oraz rozpuszczających nagary oleju zbierające się na turbosprężarce, czy raczej wewnątrz turbosprężarki. Efekty potrafią być zadowalające i więcej niż zauważalne – preparaty na bazie organicznych rozpuszczalników potrafią przywrócić sprawność siłownikowi i cięgnu zmiany położenia zmiennej geometrii, natomiast preparaty poprawiające jakość spalin ułatwiają spalanie oleju napędowego i zmniejszają produkcję zanieczyszczeń opartych na węglu, czyli cząstek stałych. Mają one bardzo negatywny wpływ na pracę turbosprężarki, ponieważ zwiększają opory ruchu, a co za tym idzie, również temperaturę pracy, a więc działanie bardzo niepożądane. Stąd też najlepszym sposobem, a jednocześnie jedną z niewielu dróg na odzyskanie sprawności zanieczyszczonej turbosprężarki we własnym zakresie jest stosowanie preparatów do czyszczenia turbosprężarek. Co zaś w przypadku kiedy stosowanie przez nas wymienionych wcześniej czyszczących i poprawiających spalanie środków nie przynosi spodziewanych efektów? Cóż, nie pozostaje nam wtedy nic innego jak skorzystać z usług pracowni zajmującej się naprawą i regeneracją turbosprężarek. Tylko takie pracownie posiadają sprzęt umożliwiający rozebranie turbosprężarki i złożenie jej ponownie z uzyskaniem parametrów sprawnej turbosprężarki jedynie dla takich zakładów jest w zasięgu możliwości. Istnieje znikome prawdopodobieństwo, że rozłożona w domu i zmontowana w garażu turbosprężarka będzie działać jak nowa. Dlatego też, przy czyszczeniu turbosprężarek, warto skorzystać z usług specjalistów, którzy gwarantują, że po wyjściu turbosprężarki spod ich rąk, urządzenie będzie działało jak nowe. Wśród czynności, jakie wykonuje taka pracownia, jest piaskowanie muszli (ssącej i wydechowej), mycie ultradźwiękowe za pomocą implodujących pęcherzyków powietrza elementów takich jak siłownik czy zmienna geometria oraz za pomocą odpowiedniej chemii pod ciśnieniem elementów rdzenia, które są bardzo delikatne i których w inny sposób czyścić nie wolno, ponieważ można doprowadzić do utraty parametrów.

Turbo czyszczone samemu, a turbo z pracowni
 Jaki zakres czyszczenia turbosprężarek dostępny jest dla każdego, a co musi odbyć się w pracowni?


3. Czy można uniknąć konieczności czyszczenia turbosprężarek?

Teoretycznie można uniknąć konieczności czyszczenia turbosprężarek, czyli układów doładowania, jednak w praktyce nie jest to łatwe. Wymaga to od nas perfekcyjnie pracującego silnika i współpracujących podzespołów. Jest wiele niewielkich usterek, które uprzykrzają życie turbosprężarkom, podczas gdy my, kierowcy, niemal nie zwracamy na nie uwagi. Wśród nich wymienić można uszkodzenia recyrkulacji spalin, sterowania podciśnieniem, układu zasilania silnika, czy nawet samego ECU. Wymieniać można długo, lista ta jest pokaźna, jednak sprowadza się do konserwacji i regularnej kontroli silnika. Innym czynnikiem, jaki może wydłużyć czas, jaki minie do kolejnej inspekcji turbo, jest na przykład regularna wymiana oleju i filtrów, co może nie jest odkrywcze, ale w stu procentach prawdziwe. Jeśli zadbamy o wszystkie elementy silnika i samochodu, pozostaje nam jeszcze inspekcja turbosprężarek. Jeśli w turbosprężarce pojawią się, niewielkie nawet, usterki może to pośrednio prowadzić do pojawiania się zanieczyszczeń w turbosprężarce, czego doskonałym przykładem może być nieszczelności na wałku turbosprężarki i przedostający się do części ciepłej olej. Jeśli oleju nie ma dużo, może zdarzyć się, że zamiast zostać wydmuchanym z turbosprężarki, ulegnie mineralizacji i będzie stanowił doskonałą bazę do budowania skrzepów brudu i nagaru. Dlatego też można powiedzieć, że jeśli chcemy uniknąć konieczności czyszczenia turbosprężarek, należy skupić się na utrzymaniu w nienagannej kondycji zarówno samochodu, jak i turbosprężarki.

Czyszczenie turbosprężarki - co robić, żeby nie czyścić?
Czy można uniknąć konieczności czyszczenia turbosprężarek?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Czyszczenie turbosprężarek

Cena i koszt (netto)
Sprawdzenie turbiny 0 złotych
Rozbiórka turbosprężarek 0 złotych
Wycena naprawy turbin 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbo 0 złotych
Regeneracja turbosprężarki do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 285 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbosprężarki do samochodów osobowych i dostawczych 285 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarek do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 285 złotych (netto) + części
Regeneracja turbin do samochodów użytkowych osobowych 285 złotych (netto) + części
Naprawa turbiny do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbo do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbosprężarek do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Wymiana VNT, VTG, VGT turbo 163 złote (netto) + części
Naprawa VNT, VTG, VGT turbin do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Czyszczenie zmiennej geometrii turbosprężarki do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Cena podstawowej regeneracji turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 560 złotych (netto)
Koszt podstawowej regeneracji turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 560 złotych (netto)
Cena podstawowej regeneracji turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 560 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin (usługa Czyszczenie turbosprężarek)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Grzesiek 2023-04-17 13:26:20

Ceny regeneracji, naprawy oraz czyszczenia turbosprężarek mogą różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, rodzaj turbosprężarki, stopień uszkodzenia, dostępność części zamiennych, poziom skomplikowania naprawy oraz renomę warsztatu lub serwisu, który wykonuje usługi. Ogólnie rzecz biorąc, ceny usług związanych z turbosprężarkami mogą być dość zróżnicowane. Przykładowe ceny regeneracji, naprawy, czyszczenia turbosprężarek mogą być następujące:
Regeneracja turbosprężarki: Cena regeneracji turbosprężarki może się wahać w zależności od marki i modelu turbosprężarki, stopnia uszkodzenia oraz dostępności części zamiennych. Przykładowo, koszt regeneracji turbosprężarki samochodowej może wynosić od 500 do 2000 złotych.
Naprawa turbosprężarki: Cena naprawy turbosprężarki również zależy od wielu czynników, takich jak zakres uszkodzeń, rodzaj wymaganych napraw, dostępność części zamiennych oraz renoma warsztatu. Przykładowo, koszt naprawy turbosprężarki może wynosić od 300 do 1500 złotych, ale może być wyższy w przypadku bardziej skomplikowanych napraw.
Czyszczenie turbosprężarki: Cena czyszczenia turbosprężarki może się różnić w zależności od metody czyszczenia oraz stopnia zabrudzenia turbosprężarki. Przykładowo, koszt czyszczenia turbosprężarki może wynosić od 100 do 500 złotych.
Warto jednak pamiętać, że powyższe ceny są jedynie szacunkowe i rzeczywiste ceny mogą się różnić w zależności od konkretnych warunków i lokalizacji. Zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym warsztatem lub serwisem specjalizującym się w turbosprężarkach, aby uzyskać dokładne wyceny na podstawie konkretnego przypadku. Przed podjęciem decyzji o naprawie, regeneracji lub czyszczeniu turbosprężarki zawsze warto również uwzględnić renomę i doświadczenie warsztatu, jakość oferowanych usług oraz gwarancje na wykonane prace.

Dawid 2020-03-30 09:41:40

Regeneracja turbosprężarek uratowała mi życie, bo już się bałem, że czeka mnie zakup nowego turbo za 4 tysiące. A na wymianę u was zakupiłem za niecałe 800, ekstra opcja.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 707 060
Call icon

Zadzwoń do nas:

+48609707060
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności w celach niezbędnych do przeprowadzenia kontaktu i realizacji wybranej usługi. Wysyłając formularz kontaktowy Klient wyraża wolę kontaktu firmy z jego osobą. Niezbędne do tego dane są wykorzystywane jednorazowo, nie są przechowywane, udostępniane, przetwarzane ani odsprzedawane jakimkolwiek podmiotom. Do momentu kontaktu administratorem danych pozostaje BSDP.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności. RODO