Localizations image

Regeneracja ► Naprawa ► Czyszczenie ► Czyszczenie turbosprężarek ► Ceny

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.67

Czyszczenie turbosprężarek w profesjonalnej pracowni to zaledwie jedna z wielu usług składających się na wachlarz pełnej obsługi turbosprężarek w takich zakładach. Jednak warto tu spytać, czy czyszczenie turbosprężarek musi odbywać się w takiej specjalistycznej pracowni, czy można czyszczenie turbosprężarek przeprowadzać we własnym zakresie, a jeśli tak, to jaki to zakres? W jakim stopniu możemy turbosprężarce pomóc sami, a gdzie kończą się nasze możliwości i trzeba skorzystać z usług specjalistycznej pracowni? Turbosprężarki to urządzenia bardzo precyzyjne i wymagające, stąd też warto wiedzieć, że czystość środowiska ich pracy to jeden z czynników determinujących ich żywotność, więc czyszczenie turbosprężarek jest od czasu do czasu niezbędne. Czy można uniknąć czyszczenia turbosprężarek lub, czy można mu zapobiegać? Na wszystkie pytania odnośnie do czyszczenia turbosprężarek postaramy się odpowiedzieć w tekście poniższego artykułu, do którego lektury zapraszamy.

Jak wygląda i co daje czyszczenie turbosprężarek?
Czyszczenie turbosprężarek


1. Czy czyszczenie turbosprężarek musi odbywać się w specjalistycznej pracowni?

W zasadzie czyszczenie turbosprężarek nie musi odbywać się w specjalistycznej pracowni, o ile nie wiąże się to z jej rozbiórką. Ponieważ jak już wspomnieliśmy, turbosprężarki są wymagającymi urządzeniami, bardzo ważnym czynnikiem jest właściwe wysterowanie turbosprężarki, ustawienie jej, a w przypadku kompleksowego, profesjonalnego czyszczenia, konieczne jest jej zdemontowanie i rozłożenie na części składowe, a w efekcie takiego działania, niezbędnie należy złożyć jak w odpowiedni sposób i ustawić, a nie da się przeprowadzać takich procedur w domu, bez specjalistycznego sprzętu. W przypadku kiedy do czyszczenia turbosprężarki przeznaczamy tylko dedykowane do tego preparaty, podawane bezpośrednio do zbiornika paliwa, lub bezpośrednio do turbosprężarki, nie jest konieczne skorzystanie z usług pracowni specjalizującej się w turbosprężarkach. Jeśli jednak stosowanie preparatów nie pomaga, wtedy rozwiązanie problemu znajdziemy jedynie wśród specjalistycznych pracowni zajmujących się regeneracją turbosprężarek samochodowych.

Specjalistyczne pracownie a proces czyszczenia turbosprężarek
Czy czyszczenie turbosprężarek musi odbywać się w specjalistycznej pracowni?


2. Jaki zakres czyszczenia turbosprężarek dostępny jest dla każdego, a co musi odbyć się w pracowni?

We własnym zakresie można stosować preparaty do czyszczenia turbosprężarek poprawiających jakość spalin oraz rozpuszczających nagary oleju zbierające się na turbosprężarce, czy raczej wewnątrz turbosprężarki. Efekty potrafią być zadowalające i więcej niż zauważalne – preparaty na bazie organicznych rozpuszczalników potrafią przywrócić sprawność siłownikowi i cięgnu zmiany położenia zmiennej geometrii, natomiast preparaty poprawiające jakość spalin ułatwiają spalanie oleju napędowego i zmniejszają produkcję zanieczyszczeń opartych na węglu, czyli cząstek stałych. Mają one bardzo negatywny wpływ na pracę turbosprężarki, ponieważ zwiększają opory ruchu, a co za tym idzie, również temperaturę pracy, a więc działanie bardzo niepożądane. Stąd też najlepszym sposobem, a jednocześnie jedną z niewielu dróg na odzyskanie sprawności zanieczyszczonej turbosprężarki we własnym zakresie jest stosowanie preparatów do czyszczenia turbosprężarek. Co zaś w przypadku kiedy stosowanie przez nas wymienionych wcześniej czyszczących i poprawiających spalanie środków nie przynosi spodziewanych efektów? Cóż, nie pozostaje nam wtedy nic innego jak skorzystać z usług pracowni zajmującej się naprawą i regeneracją turbosprężarek. Tylko takie pracownie posiadają sprzęt umożliwiający rozebranie turbosprężarki i złożenie jej ponownie z uzyskaniem parametrów sprawnej turbosprężarki jedynie dla takich zakładów jest w zasięgu możliwości. Istnieje znikome prawdopodobieństwo, że rozłożona w domu i zmontowana w garażu turbosprężarka będzie działać jak nowa. Dlatego też, przy czyszczeniu turbosprężarek, warto skorzystać z usług specjalistów, którzy gwarantują, że po wyjściu turbosprężarki spod ich rąk, urządzenie będzie działało jak nowe. Wśród czynności, jakie wykonuje taka pracownia, jest piaskowanie muszli (ssącej i wydechowej), mycie ultradźwiękowe za pomocą implodujących pęcherzyków powietrza elementów takich jak siłownik czy zmienna geometria oraz za pomocą odpowiedniej chemii pod ciśnieniem elementów rdzenia, które są bardzo delikatne i których w inny sposób czyścić nie wolno, ponieważ można doprowadzić do utraty parametrów.

Turbo czyszczone samemu, a turbo z pracowni
 Jaki zakres czyszczenia turbosprężarek dostępny jest dla każdego, a co musi odbyć się w pracowni?


3. Czy można uniknąć konieczności czyszczenia turbosprężarek?

Teoretycznie można uniknąć konieczności czyszczenia turbosprężarek, czyli układów doładowania, jednak w praktyce nie jest to łatwe. Wymaga to od nas perfekcyjnie pracującego silnika i współpracujących podzespołów. Jest wiele niewielkich usterek, które uprzykrzają życie turbosprężarkom, podczas gdy my, kierowcy, niemal nie zwracamy na nie uwagi. Wśród nich wymienić można uszkodzenia recyrkulacji spalin, sterowania podciśnieniem, układu zasilania silnika, czy nawet samego ECU. Wymieniać można długo, lista ta jest pokaźna, jednak sprowadza się do konserwacji i regularnej kontroli silnika. Innym czynnikiem, jaki może wydłużyć czas, jaki minie do kolejnej inspekcji turbo, jest na przykład regularna wymiana oleju i filtrów, co może nie jest odkrywcze, ale w stu procentach prawdziwe. Jeśli zadbamy o wszystkie elementy silnika i samochodu, pozostaje nam jeszcze inspekcja turbosprężarek. Jeśli w turbosprężarce pojawią się, niewielkie nawet, usterki może to pośrednio prowadzić do pojawiania się zanieczyszczeń w turbosprężarce, czego doskonałym przykładem może być nieszczelności na wałku turbosprężarki i przedostający się do części ciepłej olej. Jeśli oleju nie ma dużo, może zdarzyć się, że zamiast zostać wydmuchanym z turbosprężarki, ulegnie mineralizacji i będzie stanowił doskonałą bazę do budowania skrzepów brudu i nagaru. Dlatego też można powiedzieć, że jeśli chcemy uniknąć konieczności czyszczenia turbosprężarek, należy skupić się na utrzymaniu w nienagannej kondycji zarówno samochodu, jak i turbosprężarki.

Czyszczenie turbosprężarki - co robić, żeby nie czyścić?
Czy można uniknąć konieczności czyszczenia turbosprężarek?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Czyszczenie turbosprężarek

Cena i koszt (netto)
Sprawdzenie turbiny 0 złotych
Wycena naprawy turbin 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarek 0 złotych
Rozbiórka turbo 0 złotych
Koszt regeneracji turbosprężarki do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbin do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbosprężarki do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbiny do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbosprężarek do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbo do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Regeneracja turbiny do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Czyszczenie zmiennej geometrii podawania spalin turbosprężarki 163 złote (netto) + części
Wymiana geometrii turbin do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Regeneracja zmiennej geometrii turbo do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej naprawy turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej regeneracji turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej regeneracji turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Czyszczenie turbosprężarek)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.