Localizations image

Cennik turbosprężarki • Wyważanie turbosprężarek • Diagnostyka turbo i turbin • Sprawdź ceny usług

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Cennik turbosprężarki, żartobliwie zwany menu naprawy turbo, to okazały spis zawierający w sobie wiele pozycji, których weryfikacją, naprawą lub wyeliminowaniem zajmują się specjaliści w nowoczesnych pracowniach regeneracji i naprawy turbosprężarek w Polsce. Panuje popularna opinia, że Polacy szczególnie umiłowali sobie regenerację elementów zużywających się w samochodach, a znajduje ona potwierdzenie w statystykach. Przeciętny Polak znacznie chętniej zapoznaje się z cennikiem turbosprężarki i naprawy turbosprężarek niż statystyczny Anglik czy Niemiec. Okazuje się jednak, że nie ma w tym większej filozofii, ani powiązań socjalno-kulturowych. Po prostu regeneracja jest dużo, dużo tańsza, niż wymiana turbosprężarki, a wydawanie pieniędzy bez potrzeby to nie jest nasza cecha narodowa.

Koszt turbosprężarki, jej cennik i możliwość regeneracji
Cennik turbosprężarki


Jak zmniejszyć ceny w cenniku turbosprężarki?

Po pierwsze możemy w ogóle uniknąć zapoznawania się z cennikiem turbosprężarki. Choć wydaje się to zaskakujące, jeśli nie jesteśmy zawodowymi kierowcami i nie spędzamy dziennie 8 godzin za kierownicą naszego diesla (lub turbodoładowanej benzyny), to teoretycznie nie ma szans, żebyśmy musieli zapoznawać się z cennikiem turbosprężarki. Dbałość o jakość oleju, który zapewnia smarowanie naszej turbinie oraz regularne wymienianie elementów takich jak filtry powietrza czy oleju, a także odpowiednia eksploatacja, o której jeszcze powiemy, to zapewnienie naszej turbosprężarce odpowiednio długiej żywotności. Zanieczyszczenia obecne w środowisku pracy turbosprężarki to największe dla nich zagrożenie, a całkowite wyizolowanie środowiska ich pracy jest niemożliwe – w końcu turbosprężarka zaciąga powietrze atmosferyczne, a jak wiadomo z ostatnich doniesień, w największych miastach w kraju, jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, nie należy ono do najczystszych. Jeśli na wirnik turbo, niezależnie czy części zimnej (koło kompresji), czy części gorącej (wirnik turbiny), trafi ciało obce, istnieje ponad 95% szans, że zostanie on uszkodzony. W przypadku prędkości obrotowej turbosprężarki, przekraczającej prędkość 200 tysięcy obrotów na minutę, nawet ziarenko piasku może spowodować prawdziwe spustoszenie wewnątrz turbiny.

Zmniejszone koszty turbosprężarki, czyli regeneracja turbo
Jak zmniejszyć ceny w cenniku turbosprężarki?


Cennik turbosprężarki nie dla mnie – dbam o turbo.

Wspominałem na temat specyfiki eksploatacji samochodu wyposażonego w układ doładowania, a mianowicie chodzi tu o zapewnienie turbosprężarce właściwej ilości oleju. Można bez mijania się z prawdą, że jedyne czego od nas turbo potrzebuje to wysokiej jakości olej, który będzie chłodził rozżarzone elementy rdzenia. Zapewnienie tego oleju turbosprężarce nie opiera się jedynie o dbanie o odpowiedni jego poziom. Najistotniejsze jest, żeby ów wspomniany już kilkukrotnie olej, musi dostać się na rdzeń turbo, a nie jedynie istnieć fizycznie gdzieś w silniku. Dlatego też okresowe czyszczenie i sprawdzanie przewodów olejowych to powinna być praktyka regularna. W niewielkich kanałach, w których krąży w samochodzie życiodajny olej, zwłaszcza w przypadku kiedy od ostatniej wymiany minęło już kilka tysięcy kilometrów, zdarza się obecność skoksowanego, przepalonego oleju z nagarem, a on doskonale zapycha te kanaliki i uniemożliwia dostarczanie oleju na rdzeń turbo. Niewłaściwe olejowanie turbo lub jego brak, wyśle nas do szczegółowego zapoznania się z cennikiem turbosprężarki, ponieważ powoduje wytarcia i rysy na wałku turbosprężarki, co obniża jej sprawność, skuteczność uszczelnienia oraz wywołuje typowe dla usterki turbo objawy, takie jak spadek mocy czy niecodzienne gwizdanie spod maski samochodu.

Odpowiednia eksploatacja turbo kluczem do niskiej ceny turbiny
Cennik turbosprężarki nie dla mnie – dbam o turbo.


Jakie ceny można znaleźć w cenniku turbosprężarki?

Oczywiście wśród cen z cennika turbosprężarki można znaleźć koszt nowej turbosprężarki, których nie brakuje na rynku i dostępne są bez większych problemów do wszystkich popularnych modeli samochodów. Trzeba tu wspomnieć, że z koniecznością wymiany łączą się uszkodzenia korpusów, a mianowicie pęknięcia muszli zazwyczaj dyskwalifikują turbosprężarki do regeneracji. Około 2000 złotych to cena, na jaką trzeba się przygotować w przypadku konieczności zakupu prostej turbosprężarki do popularnego modelu jak na przykład Citroen C3 czy starszy Volkswagen Golf, jednak w przypadku kiedy w grę wchodzą turbosprężarki pracujące w układzie Bi lub Twin, wyposażone w zmienną geometrię lub na przykład w elektroniczne sterowanie położeniem cięgna sztangi, to koszt, z jakim musimy się liczyć, będzie rósł wykładniczo. Oczywiście cennik turbosprężarki to nie tylko nowe turbo, to również elementy zamienne do turbosprężarek, wśród których, oprócz zestawów naprawczych, w skład których wchodzą uszczelnienia, łożyska i pierścienie, tryumfy święcą rdzenie CHRA, gotowe, zmontowane fabrycznie pracujące "serca" turbosprężarek. Cena takiego rdzenia CHRA to często koszt zaledwie kilkuset złotych, co w porównaniu z tysiącami za nową turbinę wydaje się znacznie lepszym rozwiązaniem, jednak musimy wspomnieć, że niestety montaż takiego rdzenia, bez wykorzystania specjalistycznych narzędzi pomiarowych i odpowiedniego ustawienia turbosprężarki, nie tylko najprawdopodobniej nie przyniesie poprawy, a jeszcze dodatkowo może doprowadzić do uszkodzenia turbo, poprzez niewłaściwe jej wysterowanie, co doprowadzi finalnie do ponownych uszkodzeń i konieczności wymiany.

Cennik turbosprężarki i ceny za regenerację turbo lub nową turbinę
Jakie ceny można znaleźć w cenniku turbosprężarki?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Cennik turbosprężarki

Cena i koszt (netto)
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbo 0 złotych
Rozbiórka turbin 0 złotych
Sprawdzenie turbiny 0 złotych
Wycena naprawy turbosprężarki 0 złotych
Koszt naprawy turbosprężarek do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbo do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbiny do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbin do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbosprężarek do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Regeneracja turbosprężarki do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbosprężarek do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Regeneracja zmiennej geometrii turbosprężarki 163 złote (netto) + części
Regeneracja zmiennej geometrii turbo do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Czyszczenie zmiennej geometrii podawania spalin turbin do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej naprawy turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbosprężarki (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej regeneracji turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Cennik turbosprężarki)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.