Localizations image

Subaru • Regeneracja turbosprężarek • Naprawa turbin • Czyszczenie turbo

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.50

Modele samochodu Subaru:

Ten znany producent samochodów powstał na bazie firmy nie mającej za wiele wspólnego z motoryzacją. Protoplastą Subaru jest bowiem zarejestrowana w 1917 roku spółka Nakajima Aircraft Company specjalizująca się w produkcji samolotów. Rozkwit tej firmy podobnie jak całego przemysłu zbrojeniowego przypadł na II wojnę światową. Po jej zakończeniu Nakajima Aircraft Company podobnie jak wiele innych tego typu fabryk uległa demilitaryzacji i została podzielona na 12 odrębnych jednostek. Ważną datą był rok 1953 kiedy znów doszło do częściowej konsolidacji tej rozdzielonej po wojnie firmy. Zgodzono się bowiem na połączenie sześciu z tych dwunastu przedsiębiorstw w jedną korporację Fuji Heavy Industries, zajmującej się produkcją maszyn budowlanych i sprzętu gospodarstwa domowego. W ramach tego koncernu postanowiono w 1953 roku stworzyć dział odpowiedzialny za konstruowanie samochodów. Już rok później powstał pierwszy prototyp auta, a po kolejnych roku zaprezentowano już pierwszy gotowy samochód Subaru 1500 z logo marki przedstawiającym konstelację sześciu gwiazd.


Proces regeneracji turbosprężarek dla Subaru

Auto było innowacyjne pod względem technologicznym, posiadało między innymi niezależne zawieszenie przednich kół, amortyzatory olejowo-gazowe z hydrauliczną regulacją oraz tylne zawieszenie oparte na belce skrętnej. Po tym pierwszym sukcesie dalsza historia firmy uległa przyśpieszeniu. W 1958 roku Subaru wyprodukował pierwsze autobusy oraz kolejny samochód Subaru 360. Trzy lata później powstała z kolei mała ciężarówka Sabmar. W 1966 roku zadebiutowało kolejne zaawansowane technologicznie auto, czyli Subaru 1000, które pod względem konstrukcyjnym stało się swoistym szablonem dla całej konkurencji. To w tym samochodzie po raz pierwszy zastosowano tak oczywiste współcześnie rozwiązanie z przednim napędem oraz poprzecznie ułożonym silnikiem. Kolejnymi autami stale podnoszącymi prestiż firmy były R-2, Leone, Leone Station Wagon (z innowacyjnym napędem AWD), pick-up Brat z napędem 4x4. W latach 80 – tych i 90 – tych auta Subaru popularnością i zaawansowaniem technologicznym wciąż zaskakiwały konkurencję. To wtedy powstało Subaru Legancy oraz najpopularniejsze w stajni Subaru auto, czyli Impreza zdobywająca także najwyższe trofea w wyścigach WRC. Z kolei Subaru Forester pokazał znawcom motoryzacji, że auto o właściwościach terenowych można stworzyć także na bazie przestronnego kombi. Subaru uterenowiło też dostojną Legacy tworząc model Outback.  

regeneracja turbin Subaru
Punkt montażu turbosprężarek dla samochodów Subaru

 

Cennik regeneracji turbosprężarek samochodowych do samochodów marki Subaru

Cena i koszt (netto)
Rozbiórka, sprawdzenie, wycena i ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki Subaru 0 złotych
Cena regeneracji turbiny samochodów osobowych i dostawczych Subaru 320 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbiny samochodów ciężarowych Subaru 366 złotych (netto) + części
Naprawa, wymiana, czyszczenie zmiennej geometrii w samochodach marki Subaru 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej regeneracji turbosprężarki do marki Subaru (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (auto Subaru)

Opis

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.