Localizations image

Cennik turbo Regeneracja turbin Naprawa turbosprężarek i turbin Cennik

Ponad 3000 turbosprężarek dostępnych od 390zł!
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.75

Jak można wyczyścić turbinę a także przeprowadzić serwis Cennik turbo?

Turbo można wyczyścić w autoryzowanych pracowniach naprawy układów doładowania gdzie da się również wykonać usługę Cennik turbo albo zadzwonić oraz ustalić wysyłkę naszym kurierem.

W jaki sposób odbywa się usługa Cennik turbo dla układów doładowania?

 • Wysyłamy turbosprężarkę kurierem bądź przywozimy turbiny do serwisu regeneracji.
 • Turbiny są sprawdzane podczas rozbiórki a następnie kontaktujemy się informując o zakresie uszkodzeń turbo.
 • Turbosprężarki są weryfikowane na specjalnej maszynie.
 • Części naprawiamy i regenerujemy na przeznaczonych do tego urządzeniach.
 • Po zrekonstruowaniu osiągów systemów doładowania przekazujemy do klienta.

Jaka jest cena usługi Cennik turbo w pracowniach naprawy turbo?

Opłata za usługę regeneracji turbiny zależny jest od poziomu uszkodzenia turbiny. Weryfikacja turbosprężarek nie kosztuje nic.

Jak dotransportować turbosprężarkę do firmy naprawiającej turbosprężarki?

Najlepiej turbosprężarki dostarczyć do pracowni regeneracji turbin za pomocą kuriera którego możemy dla Państwa zamówić chociaż oczywiście zapraszamy do odwiedzin w pracowni gdzie będzie można zobaczyć jak odbywa się usługa Cennik turbo.

Jakie turbosprężarki można oddać do naprawy, które turbiny da się poddawać serwisowi Cennik turbo?

Zasadniczo wszystkie turbosprężarki można poddawać renowacji w tym:
 • Turbosprężarki bez zmiennej geometrii,
 • Turbosprężarki VGT – o zmiennej geometrii,
 • Doładowania składające się z wielu turbosprężarek.

Jakie są sygnały niesprawności systemów doładowania jakie da się regenerować i wykonywać usługę Cennik turbo?

Charakterystyczne objawy defektu turbosprężarek to:
 • ograniczenie osiągów,
 • zwiększone dymienie,
 • większe zużycie paliwa,
 • falowanie obrotów silnika,
 • niemożność rozruchu silnika.

Dlaczego należy postawić na zakłady realizujące usługę Cennik turbo i naszą stronę?

Polecamy wykorzystać naszą ofertę ponieważ:
 • Jesteśmy największą i najnowocześniejszą tego typu pracownią w kraju,
 • Posiadamy autoryzację największych producentów części samochodowych,
 • Nasze stoły probiercze i stacje diagnostyczne to sprzęt dedykowany przez producenta, zaś kadra należy do najlepszych w kraju,
 • Na wszystkie zregenerowane elementy udzielamy dwuletniej gwarancji,
 • Nasze ceny są konkurencyjne,
 • Wykorzystujemy jedynie oryginalne części.

Cennik turbo, czyli ile zapłacę za nową turbosprężarkę, ile za regenerację i dlaczego? Zacznijmy od tego, że turbosprężarka pracuje w bardzo trudnych warunkach, a mianowicie w temperaturze sięgającej nawet 1000 stopni Celsjusza i prędkości obrotowej przekraczającej 150 tysięcy obrotów na minutę. Jest to bardzo istotny fakt, którego obrazem w praktyce jest cena turbosprężarki. Ponieważ wspomniane środowisko pracy jest wymagające, spełnienie tych wymagań jest kluczowe dla zachowania żywotności turbosprężarki. Stąd też korpusy wykonane z materiałów takich jak NiResist, identycznych z tymi stosowanymi w technologii lotniczej, morskiej czy kosmicznej. Wytrzymałość tego materiału, potwierdzona doświadczalnie i w praktyce sprawia, że szeroko stosowany jest właśnie w produkcji turbosprężarek, jednak jego popularność nie sprawia, że staje się on, choć odrobinę tańszy. Duży procent ceny turbo to cena korpusów i wykorzystanych do ich produkcji specjalistycznych materiałów.

Ceny i cennik turbo regenerowanego oraz nowego turbo
Cennik turbo


Co jest drogie w turbo oprócz korpusów?

Cennik turbo wyraźnie zaznacza, że... właściwie nic. Kolejne elementy wchodzące w skład turbosprężarki to elementy kosztujące od kilku do kilkudziesięciu złotych z wyjątkiem całego, fabrycznie złożonego rdzenia turbo, w skład którego wchodzi koło kompresji i turbina części ciepłej oraz łączący je wałek, które gotowe, przygotowane fabrycznie wspólnie kosztują około 400 złotych. Stąd też cena regeneracji turbosprężarki, jaką również znajdziemy w cenniku turbo, oscyluje w znacznie niższych widełkach, niż nowe turbosprężarki. Cennikiem turbo można nazwać zarówno spis nowych turbosprężarek (najtańsze od 2000 złotych za sztukę), jak i katalog części zamiennych. Wśród cen takich części zamiennych wymienić można zestawy naprawcze, przygotowane do konkretnych modeli turbin, w cenie około 100 złotych za sztukę, siłowniki sterowania zmienną geometrią (najtańsze od 100 złotych za sztukę), znane szerzej jako gruszki, wszelkiego rodzaju uszczelnienia, termiczne, mechaniczne oraz pozycji, jak na przykład pierścień utrzymujący łożysko ślizgowe w odpowiednim miejscu, czy osłona termiczna, która jest jednorazowa – po pierwszym zamontowaniu przyjmuje kształt dociskanej powierzchni i nie nadaje się do ponownego użytku (około 15 – 20 złotych), oczywiście są też części bezpośrednio pracujące w turbo, a nie należące do rdzenia, jak talerzyk koła kompresji, pierścień sterowania zmienną geometrią, czy cała zmienna geometria, jej koszt z kolei to około 250 złotych minimum.

Wysoka cena korpusu turbosprężarki i jego regeneracja
Co jest drogie w turbo oprócz korpusów?


Jak uchronić się przed uszkodzeniami turbo – cennik turbo.

Jeśli nie chcemy zapoznawać się dokładnie z pozycjami cennika turbo, koniecznie musimy o turbinę dbać. Każdy objaw zużycia musi być błyskawicznie eliminowany, natomiast olej służący za chłodziwo musi być świeży i odpowiednio dobrany do naszej turbiny. Niemal każdy silnik wymaga oleju dedykowanego właśnie do niego i stosowanie oleju bez doboru, kolokwialnie mówiąc, jakiegokolwiek błyskawicznie doprowadzi do usterek nie tylko w układzie doładowania, ale również może prowadzić do uszkodzeń silnika. Turbosprężarki oraz samochody wyposażone w te urządzenia najczęściej wykorzystują oleje syntetyczne, dostosowane do ciężkich warunków pracy turbo. Cennik turbo nie opiewa o wymiany oleju, jednak na pewno trzeba je włączyć do kosztów eksploatacji samochodu, ponieważ wymiana oleju w samochodach wyposażonych w turbosprężarki powinna następować średnio po 5 do maksymalnie 10 tysięcy kilometrów. Częstotliwość wymiany oleju często deklarowana jest przez producenta i nie powinniśmy tej wyznaczonej granicy przekraczać. Udowodniono doświadczalnie, że deklarowane wymiany oleju na przykład co 20 tysięcy kilometrów prowadzą do znacznie szybszego zużywania się elementów, a jak wynika z konstrukcji turbosprężarki i systemu smarowania, jaki został wykorzystany w tych turbo silnikach powietrznych, kluczem do zachowania żywotności turbosprężarki jest dbanie o odpowiednią jakość oleju. Jeśli olej jest w dobrym stanie, filtry wymieniano na bieżąco, to w zasadzie nie ma powodu, dla którego turbosprężarka miałaby ulec uszkodzeniu. Jeśli nie mamy ochoty zapoznawać się z cennikiem turbo, dbałość o stan oleju i filtrów powinna stać się naszą drugą naturą.

Przyczyny uszkodzenia turbosprężarki - jak z nimi walczyć?
Jak uchronić się przed uszkodzeniami turbo – cennik turbo.


Cenniki turbo – czy takie drogie?

Na zakończenie naszych rozważań warto wziąć pod uwagę cenę nowej turbosprężarki i koszt regeneracji turbo. Nowe turbosprężarki to koszt zazwyczaj rozpoczynający się dwójką z przodu czterocyfrowej liczby. Dla niektórych kierowców nie jest to wydatek, z którym nie można sobie poradzić, jednak koszt jednego elementu, który przekracza cenę najniższej krajowej, co oznacza, że większość Kowalskich musi pracować ponad miesiąc, aby kupić sobie tylko turbosprężarkę, nie klasyfikuje turbosprężarek jako części tanich. Dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem mającym za zadanie przywrócenie sprawności turbosprężarkom jest ich regeneracja. W przypadku wykorzystania oryginalnych części i specjalistycznej pracowni do realizacji takiego zlecenie koszt regeneracji nie powinien przekroczyć około 350 złotych (plus koszt części). Porównując 350 złotych kosztu regeneracji i 2500 złotych za nową turbosprężarkę, ciężko oprzeć się pokusie i nie skorzystać z oferty, o cenie będącej zaledwie ułamkiem tego, co przyszłoby nam zapłacić w innym wypadku.

Cena nowej turbosprężarki i turbiny regenerowanej - co droższe?
Cenniki turbo – czy takie drogie?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Cennik turbo

Cena i koszt (netto)
Rozbiórka turbo 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbin 0 złotych
Wycena naprawy turbosprężarki 0 złotych
Sprawdzenie turbosprężarek 0 złotych
Cena naprawy turbiny do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 285 złotych (netto) + części
Regeneracja turbiny do samochodów osobowych i dostawczych 285 złotych (netto) + części
Naprawa turbo do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 285 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbosprężarek do samochodów użytkowych osobowych 285 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbin do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarki do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbin do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Wymiana zmiennej geometrii turbo 163 złote (netto) + części
Wymiana zmiennej geometrii podawania spalin turbosprężarek do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Regeneracja VNT, VTG, VGT turbosprężarki do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej naprawy turbiny (robocizna + części) 399 złotych do ok. 560 złotych (netto)
Cena podstawowej regeneracji turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 560 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 560 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin (usługa Cennik turbo)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Damian 2023-04-17 14:07:46

Cennik usług związanych z turbosprężarkami może być dostępny w konkretnym serwisie lub warsztacie, który zajmuje się ich regeneracją, naprawą lub wymianą. Może on uwzględniać koszty pracy, części zamiennych, ewentualnych testów, wyważania, a także dodatkowych usług, takich jak diagnostyka lub czyszczenie. Warto pamiętać, że niskie ceny mogą nie zawsze oznaczać wysoką jakość usługi, podczas gdy bardzo wysokie ceny niekoniecznie gwarantują najlepsze wyniki. W przypadku usług związanych z turbosprężarkami, jakość pracy, doświadczenie i renoma serwisu są równie ważne, jak cena. Najlepiej skonsultować się z kilkoma różnymi serwisami lub warsztatami specjalizującymi się w regeneracji turbosprężarek, naprawie turbo i turbin, aby uzyskać kilka wycen i porównać je pod względem ceny, jakości usługi, doświadczenia serwisu oraz ewentualnych gwarancji na wykonane prace. W ten sposób będzie można wybrać najlepszą opcję, która spełni oczekiwania pod względem jakości i ceny.

Adam 2020-03-30 09:01:22

Cennik turbo jest super. Ja robiłem u was turbo i jestem bardzo zadowolony z usługi.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 707 060
Call icon

Zadzwoń do nas:

+48609707060
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności w celach niezbędnych do przeprowadzenia kontaktu i realizacji wybranej usługi. Wysyłając formularz kontaktowy Klient wyraża wolę kontaktu firmy z jego osobą. Niezbędne do tego dane są wykorzystywane jednorazowo, nie są przechowywane, udostępniane, przetwarzane ani odsprzedawane jakimkolwiek podmiotom. Do momentu kontaktu administratorem danych pozostaje BSDP.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności. RODO