Localizations image

Regeneracja i naprawa turbosprężarek marki Toyota – Sprawdź warsztaty i porównaj ceny

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.13

Początki tego potentata na rynku motoryzacyjnym sięgają roku 1918, kiedy zostaje utworzona firma przędzalniczo-tkacka. Założycielem spółki był Sakichi Toyoda będący japońskim konstruktorem i przemysłowcem. W biznesie wspierał go syn Kiichiro, który dzięki kapitałowi ojca pochodzącego ze sprzedaży praw patentowych do maszyn tkackich, postanowił zainwestować w przemysł motoryzacyjny. W związku z tym w roku 1933 powstaje dział motoryzacyjny, który już rok później wprowadza na rynek pierwszy swój silnik Type A. Kolejnym krokiem jest stworzenie całego samochodu i udaje się to inżynierom w 1934 roku kiedy to przedstawiają światu dwa prototypy samochodów tj. osobowego Model A1 i ciężarowego Model G1. Rok później model osobowy pod nazwą Toyoda AA zaczął być produkowany na skalę przemysłową. Dział motoryzacyjny rozrósł się do tego stopnia, że postanowiono stworzyć samodzielną firmę Toyota Motor Company zarejestrowaną w 1937 roku. Toyota AA odniosła ogromny sukces na rynku lokalnym. Już po 5 latach to niewielkie auto osobowe sprzedawało się w Japonii lepiej niż dominujące do tej pory samochody Forda i Chevroleta.


Regeneracja turbin dla pojazdów marki Toyota

Po wojnie nastąpił dalszy rozwój fabryki, stworzono między innymi prototyp Toyota BJ, który dał początek późniejszej serii Land Cruiser. W 1966 roku zjechała z fabryki pierwsza generacja Corolli, czyli najlepiej sprzedającego się auta w historii motoryzacji. Ta duża sprzedaż byłaby niemożliwa bez rozwoju eksportu. Z roku na rok na całym świecie rozwija się więc sieć dystrybucji. Powstają też poza Japonią fabryki produkujące kolejne modele aut Toyoty. Obecnie Toyota w Japonii posiada tylko 12 fabryk, a w pozostałych zakątkach świata aż 54. Działania te przynoszą zamierzony efekt w postaci dużej sprzedaży aut na świecie. Przykładowo do 2006 roku koncern Toyoty sprzedał na rynku europejskim 15 mln samochodów, a w USA corocznie sprzedaje się już ponad 2 mln samochodów tego japońskiego producenta. Toyota na chwilę obecną jest trzecią  co do wielkości firmą motoryzacyjną na świecie.

regeneracja turbin Toyota
Turbo Toyota

 

Cennik regeneracji turbosprężarek samochodowych do samochodów marki Toyota

Cena i koszt (netto)
Rozbiórka, sprawdzenie, wycena i ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki Toyota 0 złotych
Cena regeneracji turbiny samochodów osobowych i dostawczych Toyota 320 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbiny samochodów ciężarowych Toyota 366 złotych (netto) + części
Naprawa, wymiana, czyszczenie zmiennej geometrii w samochodach marki Toyota 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej regeneracji turbosprężarki do marki Toyota (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (auto Toyota)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Komentarze

Dodaj komentarz

Miasta

  • Brak miast do wyświetlenia
Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.