Localizations image
Strona główna / Cena turbosprężarki

Regeneracja turbosprężarek, naprawa turbin - Cena turbosprężarki

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.67

Jaka jest cena turbosprężarki samochodowej? Ile wynosi nowej, a ile używanej? Turbosprężarki obecnie to można powiedzieć standard w silnikach diesla. Nowoczesne rozwiązania jak zmienny stopień kompresji w silniku czy system Denoxtronic wciąż nie wyeliminowały z silnika samozapłonowego urządzenia, jakim jest turbosprężarka, urządzeniem nie uciążliwym, ale na pewno drogim. Nawet najmniejsze i najmniej zaawansowane technicznie modele mogą kosztować krocie. Od czego uzależniona jest cena turbosprężarki? Dlaczego konieczna jest w silnikach turbodoładowanych diesla? Można by tutaj odpowiedzieć, że jest to cena jakości, którą zobowiązani są zapłacić użytkownicy diesla za komfort jazdy, ponieważ to właśnie turbosprężarka zapewnia silnikom diesla pożądaną moc i przyspieszenie. Oczywiście do większych silników dedykowane są większe turbosprężarki i to jest jeden z czynników determinujących cenę turbosprężarki.


Im większe turbo, tym droższe

Tak, trzeba zgodzić się, że im większe turbo, tym więcej trzeba zapłacić za nie pieniędzy. Jest to związane po pierwsze z materiałami wykorzystywanymi w regeneracji turbosprężarek po drugie z rozwiązaniami technologicznymi dedykowanymi pod konkretną turbosprężarkę. Tak więc za niewielką turbinę bez zmiennej geometrii zapłacimy około 1800 – 2000 złotych, tak odpowiednio za model większy ze zmienną geometrią nawet dwukrotność tej liczby, a duże turbosprężarki z układów TwinTurbo z samochodów ciężarowych to koszt idący w dziesiątki tysięcy złotych. Dodatkowo warto wspomnieć, że producentów turbosprężarek i części do nich jest bardzo wielu, należą do nich Holset, IHI, Mitsubishi, Garrett, Melett, BorgWarner i wiele innych firm, które zajmują się dostarczaniem na rynek turbosprężarkę wyposażających samochody z silnikiem diesla na całym świecie. A popyt na turbosprężarki jest niemały, ponieważ jak już wspomnieliśmy, spełnić silnikowi diesla bez turbosprężarki byłoby obecnie wyjątkowo trudno.


Co może się zepsuć w turbo?

Usterek w turbosprężarkach, jakie mogą przydarzyć się każdemu jest bardzo wiele. Począwszy od problemów wywołanych niedostatkami w oleju, co najczęściej prowadzi do zatarcia wałka, przez problemy wywołane przez zużyte filtry, jak na przykład przedostające się do turbosprężarki ciało obce wyłamujące łopatki turbiny, aż po rozbieganie silnika przez zniszczone uszczelnienie w turbosprężarce. Każdy jest stosunkowo tak samo prawdopodobny, jeśli nie zareagujemy odpowiednio szybko. Wykorzystywanie uszkodzonej turbosprężarki w codziennej eksploatacji auta jest bardzo niebezpieczne, wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Nie może być inaczej w przypadku urządzenia, które w czasie swojej pracy kręci się z prędkością ponad 100 tysięcy obrotów na minutę. Dodatkowo warto tu również nadmienić, że nie jest to maksimum możliwości nawet przeciętnej turbosprężarki. Dlatego też, jak wiadomo, uszkodzenie turbosprężarki pogłębia się z każdą chwilą jej pracy. Jeśli spod maski dobiega nas niepokojący gwizd, a auto zaczyna tracić moc, możemy być niemal pewni, że coś jest nie tak z naszą turbosprężarką. Podobne podejrzenia powinien wzbudzić ciągnący się za samochodem biały dym, który niechybnie jest spowodowany spalaniem oleju silnikowego wraz z olejem napędowym w komorze spalania w silniku, który nie mógł dostać się tam w żaden inny sposób jak rozpylony przez turbosprężarkę i wtłoczony tam wraz z powietrzem doładowania.


Czy uszkodzone turbo to duży wydatek?

Niekoniecznie, jeśli skorzysta się z regeneracji turbosprężarki, koszt można znacząco zmniejszyć. Jeszcze do niedawna uszkodzone turbo oznaczało konieczność wymiany części (czy raczej całego podzespołu) na nową. Obecnie konieczność taka zachodzi jedynie w przypadku, w którym dochodzi do zniszczenia korpusu turbosprężarki. Elementy te, nie tylko bardzo drogie, ale również trudno dostępne i nieprodukowane jako części zamienne. Niekiedy dostępne jedynie na zamówienie, korpusy turbin są bardzo cenne i traktować je należy z odpowiednią pieczołowitością i o nie dbać. Dbanie to sprowadza się głównie do zapewniania układowi turbodoładowania świeżego oleju i czystych filtrów, niemniej jednak zawiera w sobie również dbanie o to, aby pracowały wewnątrz korpusu nieuszkodzone części. Rdzeń turbosprężarki to koszt około 400 – 500 złotych do popularnych modeli, więc nie jest to cena wygórowana, biorąc pod uwagę fakt, w jakich warunkach rdzeń ma pracować. Niestety tutaj kończą się dobre wieści dla miłośników majsterkowania – nie wymienimy sobie rdzenia bez pomocy specjalistycznego sprzętu. Konieczność jego wykorzystania oraz niedrogie elementy zamienne do turbosprężarki sprawiają, że popularnością cieszą się serwisy zajmujące się regeneracją turbosprężarek. Wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt pracownie, posiadające najlepszych fachowców potrafią do minimum sprowadzić koszty regeneracji, jednak konieczne jest, aby mieli co naprawiać, dlatego też kluczowa jest odpowiednio szybka reakcja na pierwsze zauważone problemy z turbosprężarką samochodową.

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Cena turbosprężarki

Cena i koszt (netto)
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki 0 złotych
Sprawdzenie turbo 0 złotych
Rozbiórka turbosprężarek 0 złotych
Wycena naprawy turbin 0 złotych
Cena regeneracji turbiny do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbo do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbin do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbiny do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbosprężarki do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbosprężarek do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarki do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Czyszczenie geometrii turbosprężarek 163 złote (netto) + części
Wymiana zmiennej geometrii turbiny do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Naprawa zmiennej geometrii podawania spalin turbo do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej regeneracji turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Cena turbosprężarki)

Opis

Loader

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.