Localizations image

Cena turbosprężarki – Porównaj warsztaty i sprawdź ceny.

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.75

Jaka jest cena turbosprężarki samochodowej? Ile wynosi nowej, a ile używanej? Turbosprężarki obecnie to można powiedzieć standard w silnikach diesla. Nowoczesne rozwiązania jak zmienny stopień kompresji w silniku czy system Denoxtronic wciąż nie wyeliminowały z silnika samozapłonowego urządzenia, jakim jest turbosprężarka, urządzeniem nie uciążliwym, ale na pewno drogim. Nawet najmniejsze i najmniej zaawansowane technicznie modele mogą kosztować krocie. Od czego uzależniona jest cena turbosprężarki? Dlaczego konieczna jest w silnikach turbodoładowanych diesla? Można by tutaj odpowiedzieć, że jest to cena jakości, którą zobowiązani są zapłacić użytkownicy diesla za komfort jazdy, ponieważ to właśnie turbosprężarka zapewnia silnikom diesla pożądaną moc i przyspieszenie. Oczywiście do większych silników dedykowane są większe turbosprężarki i to jest jeden z czynników determinujących cenę turbosprężarki.

Różna cena zregenerowanej turbosprężarki oraz turbiny nowej
Cena turbosprężarki


Im większe turbo, tym droższe

Tak, trzeba zgodzić się, że im większe turbo, tym więcej trzeba zapłacić za nie pieniędzy. Jest to związane po pierwsze z materiałami wykorzystywanymi w regeneracji turbosprężarek po drugie z rozwiązaniami technologicznymi dedykowanymi pod konkretną turbosprężarkę. Tak więc za niewielką turbinę bez zmiennej geometrii zapłacimy około 1800 – 2000 złotych, tak odpowiednio za model większy ze zmienną geometrią nawet dwukrotność tej liczby, a duże turbosprężarki z układów TwinTurbo z samochodów ciężarowych to koszt idący w dziesiątki tysięcy złotych. Dodatkowo warto wspomnieć, że producentów turbosprężarek i części do nich jest bardzo wielu, należą do nich Holset, IHI, Mitsubishi, Garrett, Melett, BorgWarner i wiele innych firm, które zajmują się dostarczaniem na rynek turbosprężarkę wyposażających samochody z silnikiem diesla na całym świecie. A popyt na turbosprężarki jest niemały, ponieważ jak już wspomnieliśmy, spełnić silnikowi diesla bez turbosprężarki byłoby obecnie wyjątkowo trudno.

Cena turbosprężarki uzależniona od jej wielkości i mocy
Im większe turbo, tym droższe


Co może się zepsuć w turbo?

Usterek w turbosprężarkach, jakie mogą przydarzyć się każdemu jest bardzo wiele. Począwszy od problemów wywołanych niedostatkami w oleju, co najczęściej prowadzi do zatarcia wałka, przez problemy wywołane przez zużyte filtry, jak na przykład przedostające się do turbosprężarki ciało obce wyłamujące łopatki turbiny, aż po rozbieganie silnika przez zniszczone uszczelnienie w turbosprężarce. Każdy jest stosunkowo tak samo prawdopodobny, jeśli nie zareagujemy odpowiednio szybko. Wykorzystywanie uszkodzonej turbosprężarki w codziennej eksploatacji auta jest bardzo niebezpieczne, wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Nie może być inaczej w przypadku urządzenia, które w czasie swojej pracy kręci się z prędkością ponad 100 tysięcy obrotów na minutę. Dodatkowo warto tu również nadmienić, że nie jest to maksimum możliwości nawet przeciętnej turbosprężarki. Dlatego też, jak wiadomo, uszkodzenie turbosprężarki pogłębia się z każdą chwilą jej pracy. Jeśli spod maski dobiega nas niepokojący gwizd, a auto zaczyna tracić moc, możemy być niemal pewni, że coś jest nie tak z naszą turbosprężarką. Podobne podejrzenia powinien wzbudzić ciągnący się za samochodem biały dym, który niechybnie jest spowodowany spalaniem oleju silnikowego wraz z olejem napędowym w komorze spalania w silniku, który nie mógł dostać się tam w żaden inny sposób jak rozpylony przez turbosprężarkę i wtłoczony tam wraz z powietrzem doładowania.

Zakres usterek, które mogą dotknąć pracującą turbosprężarkę
Co może się zepsuć w turbo?


Czy uszkodzone turbo to duży wydatek?

Niekoniecznie, jeśli skorzysta się z regeneracji turbosprężarki, koszt można znacząco zmniejszyć. Jeszcze do niedawna uszkodzone turbo oznaczało konieczność wymiany części (czy raczej całego podzespołu) na nową. Obecnie konieczność taka zachodzi jedynie w przypadku, w którym dochodzi do zniszczenia korpusu turbosprężarki. Elementy te, nie tylko bardzo drogie, ale również trudno dostępne i nieprodukowane jako części zamienne. Niekiedy dostępne jedynie na zamówienie, korpusy turbin są bardzo cenne i traktować je należy z odpowiednią pieczołowitością i o nie dbać. Dbanie to sprowadza się głównie do zapewniania układowi turbodoładowania świeżego oleju i czystych filtrów, niemniej jednak zawiera w sobie również dbanie o to, aby pracowały wewnątrz korpusu nieuszkodzone części. Rdzeń turbosprężarki to koszt około 400 – 500 złotych do popularnych modeli, więc nie jest to cena wygórowana, biorąc pod uwagę fakt, w jakich warunkach rdzeń ma pracować. Niestety tutaj kończą się dobre wieści dla miłośników majsterkowania – nie wymienimy sobie rdzenia bez pomocy specjalistycznego sprzętu. Konieczność jego wykorzystania oraz niedrogie elementy zamienne do turbosprężarki sprawiają, że popularnością cieszą się serwisy zajmujące się regeneracją turbosprężarek. Wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt pracownie, posiadające najlepszych fachowców potrafią do minimum sprowadzić koszty regeneracji, jednak konieczne jest, aby mieli co naprawiać, dlatego też kluczowa jest odpowiednio szybka reakcja na pierwsze zauważone problemy z turbosprężarką samochodową.

Koszty wynikające z uszkodzenia turbiny i jej regeneracji
Czy uszkodzone turbo to duży wydatek?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Cena turbosprężarki

Cena i koszt (netto)
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki 0 złotych
Sprawdzenie turbo 0 złotych
Rozbiórka turbosprężarek 0 złotych
Wycena naprawy turbin 0 złotych
Cena regeneracji turbiny do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbo do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbin do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbiny do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbosprężarki do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbosprężarek do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarki do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Czyszczenie geometrii turbosprężarek 163 złote (netto) + części
Wymiana zmiennej geometrii turbiny do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Naprawa zmiennej geometrii podawania spalin turbo do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej regeneracji turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Cena turbosprężarki)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.