Localizations image
Strona główna / Aktualności / Montaż turbiny – objawy uszkodzenia – czyszczenie turbiny

Montaż turbiny – objawy uszkodzenia – czyszczenie turbiny

GDZIE NAJLEPIEJ WYKONAĆ MONTAŻ TURBINY – OBJAWY USZKODZENIA TURBINY – PREPARAT DO CZYSZCZENIA TURBINY jaki stosować?

Doładowanie kombinowane – obsługa tego systemu jest bardzo prosta i można ją wykonać w turbo serwisie.
Doładowanie kombinowane polega na połączeniu dwóch systemów: turbodoładowania oraz doładowania dynamicznego, montaż turbiny jest w miejscu jak w większości silników samochodów osobowych, czy dostawczych. System ten został opracowany już w latach 70’ przez Gyulę Csera. Powstało ono dzięki analizie niedostatków turbodoładowania, polegających na pogorszeniu właściwości dynamicznych silnika w stanach nieustalonych (zwłaszcza podczas przyspieszania) w wyniku nienadążania sprężarki z podawaniem wymaganej ilości powietrza, co spowodowane jest więzią gazową między silnikiem i turbosprężarką, a w związku z tym opóźnionym czasem reakcji na zmianę obciążenia lub prędkości obrotowej. Objawy uszkodzenia turbiny są identyczne jak w systemach mono. Doładowanie kombinowane spełnia wszystkie wymagania stawiane współczesnym jednostkom napędowym. Doładowanie turbosprężarkowe w tym rozwiązaniu powinno zapewnić uzyskanie wymaganego napełnienia i w związku z tym parametrów roboczych silnika w zakresie dużych prędkości obrotowych (zbliżonych do znamionowych).


Doładowanie kombinowane daje dodatkowe zwiększenie mocy silnika:

doładowanie - zwiększenie mocy silnika


Stany nieustalone

W stanach nieustalonych, a więc wtedy, gdy turbosprężarka nie nadąża z podawaniem niezbędnej ilości powietrza do cylindra, pracę rozpoczyna układ doładowania dynamicznego, zapewniający należyte napełnienie cylindra. Doładowanie dynamiczne „wspomaga” również turbosprężarkę podczas pracy silnika w warunkach ustalonych w zakresie małych i średnich prędkości obrotowych silnika. Korzystny efekt zwiększonego napełniania silnika można jeszcze bardziej zwiększyć dzięki ochłodzeniu sprężonego powietrza, które ma na celu również zmniejszenie długości przewodów dolotowych zapewniających wykorzystanie zjawisk falowych. Wpływ na długość wspomnianych przewodów ma lokalna prędkość dźwięku, która z kolei zależy od temperatury przepływającego czynnika, tzn. powietrza. By móc zastosować doładowanie kombinowane należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak:
- objętość skokową silnika,
- rezonansową prędkość obrotową,
- średnicę i długość przewodu dolotowego,
- objętość zbiornika rezonansowego (kolektora) 


Doładowanie kombinowanie

Na podstawie wymienionych założeń znane wytwórnie silników wysokoprężnych MAN (RFN) i SAURER (Szwajcaria) opracowały silniki z doładowaniem kombinowanym, które mają wyraźnie korzystniejsze wskaźniki w porównaniu z silnikami wolnossącymi czy też turbodoładowanymi. Z charakterystyk tych zaobserwowano wyraźny wpływ doładowania kombinowanego na przebieg krzywych momentu obrotowego i mocy. Uzyskany przebieg krzywej momentu obrotowego wskazuje na znaczną poprawę elastyczności silnika z doładowaniem kombinowanym. W efekcie tego układu uzyskano:
- bardzo małe jednostkowe zużycie paliwa, około 208 g/(kW · h),
- obszar względnie małego jednostkowego zużycia paliwa 215g/(kW · h) zajmuje około 40% charakterystyki,
- przy mocy 180 kW i średnich prędkościach obrotowych (najczęściej wykorzystywanych podczas jazdy samochodem) jednostkowe zużycie paliwa nie przekracza 210 g/(kW ·h),
- współczynnik elastyczności tego silnika wynosi 2,438 i jest bardzo duży, co świadczy o dużej zdolności przystosowywania się w stanach nieustalonych.

W tej kombinacji można stosować preparat do czyszczenia turbiny, aby układ działał długo i niezawodnie.


Środek do czyszczenia turbosprężarki:

środek do czyszczenia turbosprężarki

Oceń:
/ Aktualna ocena:

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Turboserwis Melett – Regeneracja Turbiny Wrocław 02 października 2018

Turboserwis Melett – Regeneracja Turbiny Wrocław

Naprawa turbosprężarki we Wrocławiu – TURBO-SERWIS Wrocław to jedno z największych...

Super niska cena, koszty regeneracji turbosprężarek 02 października 2018

Super niska cena, koszty regeneracji turbosprężarek

SUPER NISKA CENA REGENERACJI TURBINY BUDOWA TURBOSPRĘŻARKI – CZĘŚCI DO REGENERACJI...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.