Localizations image

Cena turbosprężarek • Regeneracja turbosprężarek • Naprawa turbo i turbin • Sprawdź ceny

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.67

Cena turbosprężarek – od czego zależy, jak ją zmniejszyć? Silniki diesla pozbawione turbodoładowania na zawsze pożegnały nasze ulice i nie miniemy się zapewne z prawdą, jeśli powiemy, że nie wrócą już czasy, w których w silniku diesla nie zużywało się praktycznie nic i nie brakowało egzemplarzy, które przebiegiem przekraczały nawet i milion przejechanych kilometrów. Obecnie turbosprężarki są stałymi bywalcami silników diesla i przy nieumiejętnej eksploatacji stają się prawdziwym utrapieniem. Nowoczesne diesla do nienagannej pracy wymagają sprawnych wszystkich podzespołów i często pozornie nic nieznacząca usterka może doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Zapraszam do lektury artykułu, w którym przekonają się państwo, że do katastrofy doprowadzić może obluzowany wężyk nie tylko w układzie hamulcowym.

Zróżnicowane ceny nowych turbosprężarek i regenerowanych turbin
Cena turbosprężarek


Najlepszy sposób na obniżenie ceny turbosprężarki to odpowiednia eksploatacja.

Turbosprężarka do właściwej pracy potrzebuje w zasadzie tylko czystego powietrza, możliwie czystych spalin i sporo oleju. Wykonanie z wyjątkowych materiałów (zazwyczaj stopów chromu, niklu, aluminium, niekiedy tytanu czy kobaltu oraz domieszek innych metali ziem rzadkich), jak ze znanego z technologii konstrukcji samolotów stopu znanego, jaki Niresist. Wykorzystanie takich materiałów w budowie turbosprężarki warunkuje bezpośrednio ich wysoką cenę. Sporo osób mylnie uważa, że najdroższe w turbosprężarkach są ich rdzenie, natomiast wyjątkową wartością wykazują się właśnie wspomniane muszle, korpusy turbosprężarek. Efektem jest, że nawet w przypadku niewłaściwej eksploatacji turbosprężarki, jak w przypadku zaniedbania poziomu czy świeżości oleju, lub filtrów, przez które przedostało się choćby ziarenko piasku, konieczna może być regeneracja turbosprężarki. To właśnie w trosce o drogie korpusy turbosprężarek warto zadbać o to, żeby wszystko nie tylko w turbosprężarce, ale w całym silniku pracowało, jak powinno. Zatarty wałek, który utracił oś obrotu i ociera o korpus turbosprężarki, albo rozerwane przy pełnej prędkości koło kompresji może uszkodzić turbosprężarkę w sposób, który uniemożliwi regenerację turbo.

Eksploatacja i regularne serwisowanie turbiny to klucz do obniżenia kosztów turbo
Najlepszy sposób na obniżenie ceny turbosprężarki to odpowiednia eksploatacja.


Jakie są ceny nowych turbosprężarek a jakie ceny regeneracji turbo?

Cena nowej turbosprężarki uzależniona jest po pierwsze od jej rozmiaru, od wykorzystanej w niej technologii i ilości turbin w układzie. Ponieważ są to czynniki bardzo istotnie, nie dziwi fakt, jak bardzo rozbieżne są ceny turbosprężarek samochodowych. Jeśli przedmiotem rozważań jest niewielka turbosprężarka, niewyposażona w zmienną geometrię, to cena waha się od 1800 do 2000 tysięcy złotych aż po 4000 i więcej, zwłaszcza gdy poszukiwana przez nas w sklepie z turbosprężarkami część nie należy do najpopularniejszych. Znaczną różnicę widać w cenie regeneracji turbosprężarki. Jest to warta uwagi opcja, ponieważ gwarancja obejmująca zregenerowaną przez porządny serwis turbosprężarkę jest identyczna z tą jak na nowy podzespół. Dzieje się tak dlatego, że w procesie regeneracji w zasadzie w 100% wymieniane są pracujące elementy turbosprężarki. Część taka w turbosprężarce nosi nazwę rdzenia CHRA i w porównaniu do korpusu turbosprężarki jest stosunkowo tania. Niestety nie można rdzenia zamontować samodzielnie.

Różnice w cenach turbin regenerowanych oraz turbosprężarek nowych i regenerowanych fabrycznie
Jakie są ceny nowych turbosprężarek a jakie ceny regeneracji turbo?


Za co płaci się w czasie regeneracji?

Cena regeneracji turbosprężarki zawsze uzależniona jest od stopnia uszkodzenia podzespołu i jeśli zareagujemy, gdy tylko dostrzeżemy objawy uszkodzenia turbosprężarki, możemy taki koszt zredukować do minimum. Jeśli jednak uszkodzeniu uległ rdzeń turbiny, konieczne jest zamontowanie części zamiennej. Elementy takie, mimo iż niema doskonale wyważone w profesjonalnej pracowni wyważa się dodatkowo na specjalistycznych wyważarkach, a następnie testuje w warunkach zbliżonych do pracy silnika. Testy takie wraz z wydrukami parametrów dają pewność, że turbosprężarka po regeneracji służyć będzie jak nowa, natomiast cena takiej usługi to zaledwie ułamek ceny nowej turbosprężarki.

Elementy procesu regeneracji oraz cena za poszczególne etapy regeneracji
Za co płaci się w czasie regeneracji?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Cena turbosprężarek

Cena i koszt (netto)
Sprawdzenie turbin 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarek 0 złotych
Wycena naprawy turbo 0 złotych
Rozbiórka turbiny 0 złotych
Koszt regeneracji turbosprężarki do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Naprawa turbosprężarki do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbin do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarek do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbo do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Cena regeneracji turbiny do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbin do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Wymiana zmiennej geometrii podawania spalin turbosprężarki 163 złote (netto) + części
Naprawa zmiennej geometrii turbiny do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Czyszczenie geometrii turbosprężarek do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej regeneracji turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej naprawy turbosprężarki (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej regeneracji turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Cena turbosprężarek)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.