Localizations image

Naprawa turbiny • Regeneracja turbosprężarek • Naprawa turbo i turbin • Sprawdź ceny

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.71

Naprawa uszkodzonej turbiny to niekiedy duży problem dla wielu kierowców posiadających auta z silnikiem diesla. Sam cały proces naprawy turbiny nie trwa długo, ale może być często dla niektórych dosyć kosztowny, co poniekąd wynika z zakresu uszkodzeń turbosprężarki, które znowu wynikają z odpowiedniego użytkowania auta przez kierowcę. Auta z silnikami wyposażonymi w turbosprężarki stały się coraz bardziej popularne na rynku samochodowym w Polsce, co wynika przede wszystkim z wysokiej ekonomiczności tychże aut połączonej z wysoką mocą silnika, która przydaje się w przypadku dłuższych podróży oraz jeśli kierowca lubi poczuć wbicie w fotel podczas przyśpieszenia.

Naprawiona turbosprężarka gotowa do montażu
Naprawa turbiny


Czy naprawa turbiny zawsze wiąże się z wysokimi kosztami?

Ze względu na dużą popularność aut z silnikami diesla wyposażonymi w turbosprężarki, na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się specjalistyczną regeneracją i naprawą turbosprężarek. Praktycznie w każdym mieście w Polsce można znaleźć serwis lub też pracownię trudniącą się w tym zakresie. Jeśli chodzi o koszty, jakie ponoszą klienci za usługę naprawy turbin, to są one zazwyczaj uzależnione od zakresu uszkodzeń turbosprężarki, ponieważ na budowę turbosprężarki składa się wiele elementów, które mogą ulec awarii, a są to na przykład: wałek, koło kompresji, zmienna geometrii, muszla ssąca i muszla wydechowa. Standardowa regeneracja turbosprężarki ze średnimi uszkodzeniami nie powinna przekroczyć ceny 700 złotych, jednak wiadomo, że cena zależna jest także od miasta i przede wszystkim od konkretnej firmy i tego, co ona oferuje. Zakres cen w przypadku poważniejszych uszkodzeń turbosprężarki to już kwoty powyżej tysiąca złotych.

Naprawiona turbosprężarka z nowymi częściami
Czy naprawa turbiny zawsze wiąże się z wysokimi kosztami?


Uszkodzona turbosprężarka i jej naprawa – kiedy naprawiać turbiny?

Nie każdy kierowca posiadający diesla zdaje sobie sprawę, jak poważne skutki może nieść ze sobą problem z uszkodzoną turbosprężarką, dlatego też warto znać podstawowe przyczyny uszkodzeń turbiny, aby móc zapobiec awarii, a jeśli już do niej dojdzie skierować się do odpowiedniego miejsca zajmującego się naprawą turbin. Do uszkodzenia turbosprężarki dochodzi głównie z przyczyn takich jak: brak oleju silnikowego lub jego słaba jakość, zanieczyszczenia w układzie olejowym. Warto też pamiętać, że jazda nas krótkich dystansach i szybkie gaszenie auta zaraz po zatrzymaniu również mogą doprowadzić do zniszczenia turbosprężarki, dlatego warto odczekać chwilę, zanim turbina zatrzyma się po zaparkowaniu. Turbina, jeśli jest uszkodzona, to daje o sobie znaki na różne sposoby, które zależne są od rodzaju uszkodzenia turbosprężarki. Główne i charakterystyczne objawy uszkodzonej turbiny to: nagły spadek mocy auta i jego szarpanie podczas jazdy, zwiększone spalanie i pobór oleju, a także charakterystyczny świst i gwizd spod maski auta. Jeśli choć jeden z tych objawów występuje w aucie, to warto udać się na kontrolę do zaufanego serwisu lub też pracowni, która specjalizuje się w regeneracji turbosprężarek samochodowych.

Turbo zregenerowane po poważnym uszkodzeniu
Uszkodzona turbosprężarka i jej naprawa – kiedy naprawiać turbiny?


Skuteczna naprawa turbiny – gdzie naprawiać turbosprężarki?

Kiedy można mówić o skutecznej naprawie turbiny? Właściwa naprawa turbosprężarki to taka, po której turbosprężarka odzyskuje swoje fabryczne osiągi i pełną sprawność. Taką regenerację zapewnić mogą jedynie specjalistyczne i autoryzowane serwisy oraz pracownie, które posiadają do tego specjalnie przeznaczone maszyny oraz używają do procesu regeneracji odpowiednich oryginalnych części. Tego typu pracownie i serwisy przed każdą regeneracją przeprowadzają proces szczegółowej diagnostyki, która pozwala na zdiagnozowanie obszaru uszkodzeń turbiny i na opracowanie przebiegu regeneracji, następnie turbina jest dokładnie czyszczona, wymieniane są wszystkie niezbędne części, turbina jest również regulowana oraz sprawdzana jest jej sprawność w odpowiednich maszynach, które symulują pracę turbiny jak w silniku. Tak odpowiednio zregenerowana turbosprężarka daje gwarancję prawidłowego działania silnika, jak i całego auta, oczywiście o ile inne podzespołowy w aucie nie są uszkodzone. Wybór miejsca regeneracji jest również bardzo ważne, gdyż naprawa turbin to nie specjalność każdego serwis, najlepiej jest wybierać serwisy posiadające autoryzację najlepszych producentów oraz takie, które do regeneracji używają specjalistycznych maszyn. Dodatkowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią pracownię czy serwis, to cena, używane do regeneracji części oraz gwarancja udzielana na turbinę i zasady tej gwarancji.

Naprawione turbo prosto z serwisu
Skuteczna naprawa turbiny – gdzie naprawiać turbosprężarki?

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek Naprawa turbiny

Cena i koszt (netto)
Sprawdzenie turbosprężarek 0 złotych
Wycena naprawy turbiny 0 złotych
Rozbiórka turbin 0 złotych
Ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki 0 złotych
Cena regeneracji turbo do samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t) 318 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbin do samochodów osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt regeneracji turbosprężarek do samochodów (poniżej 3,5 t) osobowych i dostawczych 318 złotych (netto) + części
Koszt naprawy turbo do samochodów użytkowych osobowych 318 złotych (netto) + części
Regeneracja turbiny do samochodów dostawczych ciężarowych 366 złotych (netto) + części
Cena naprawy turbosprężarki do samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 t) 366 złotych (netto) + części
Naprawa turbin do samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych 366 złotych (netto) + części
Czyszczenie VNT, VTG, VGT turbosprężarki 163 złote (netto) + części
Naprawa VNT, VTG, VGT turbo do samochodów osobowych i użytkowych 163 złote (netto) + części
Czyszczenie geometrii turbiny do samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5 t 163 złote (netto) + części
Koszt podstawowej regeneracji turbosprężarek (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Cena podstawowej naprawy turbin (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Koszt podstawowej naprawy turbo (robocizna + części) 399 złotych do ok. 480 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin (usługa Naprawa turbiny)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

W tym momencie w wyszukanej przez Ciebie lokalizacji nie ma włączonych żadnych profili mechaników. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.