Localizations image

Serwis turbosprężarek Warszawa

Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.40

SERWIS TURBIN WARSZAWA – MELETT Turbiny Serwis | Turbo-serwis Mazowieckie

Obecnie życie w stolicy Polski jest nierozłącznie związane z wykorzystywaniem samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Warszawa w chwili założenia na przełomie XII i XIII wieku była niewielką osadą rybacką, jednak jej szybki jak na owe czasy rozwój sprawił, iż w 1413 roku stała się stolicą Księstwa Mazowieckiego, które zostało wcielone w granice Korony Królestwa Polskiego w 1526 roku. Aktualnie miasto jest stolicą Polski i siedzibą władz województwa mazowieckiego, mieszczącą około 1 735 440 osób żyjących na powierzchni 517,24 km2, co sprawia, iż Warszawa jest także największą metropolią w kraju, obejmującą aż 4,5% jego ludności. Miejscowość znajduje się w rejonie Niziny Środkowomazowieckiej i rozlega się wzdłuż brzegów centralnego odcinka Wisły.

Oddana do serwisu turbosprężarka z Warszawy
Serwis turbin Warszawa


Naprawa turbosprężarek w Warszawie

Miasto stołeczne Warszawa jest bardzo cennym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, usługowym i logistycznym nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Prężnie rozwijają się tu też różne gałęzie przemysłu, znajduje się tu 1/12 siedzib należących do przedsiębiorstw z zarejestrowaną w kraju działalnością. W mieście działa ponad 370 tysięcy podmiotów gospodarczych, zaś największe zakłady produkcyjne należą do takich spółek i firm jak ArcelorMittal, Wedel, Polfa Tarchomin czy Procter & Gamble.

Jak widać jest to bardzo rozbudowany ośrodek przemysłowy, wymagający odpowiedniego zaplecza logistycznego. Dlatego też Warszawa stanowi największy węzeł komunikacji osobowej i jeden z największych węzłów transportowych w Polsce, na co składają się trzy drogi ekspresowe, 6 dróg krajowych, 14 dróg wojewódzkich i dwa międzynarodowe porty lotnicze, czyli Lotnisko imienia Chopina Warszawa-Okęcie oraz port lotniczy Warszawa-Modlin. Tak ogromne skupisko ludzi i przedsiębiorstw powoduje, iż przez Warszawę codziennie przejeżdżają tysiące samochodów, z których znaczną część wyposażono w układy turbodoładowania. Są to urządzenia, których pomoc w przypadku silników wysokoprężnych i nowych jednostek z zapłonem iskrowym jest wręcz nieoceniona, ponieważ znacząco zwiększają one wydajność silnika nie przesilając go i zmniejszając jednocześnie emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Turbosprężarki są szczególnie przydatne w przypadku pojazdów dostawczych i ciężarowych, a także przy dużych wysokościach, gdzie niższa zawartość tlenu doprowadza do utraty nawet połowy mocy jednostek wolnossących. Układy turbodoładowania nie ulegają zbyt często wyeksploatowaniu dzięki materiałom, z jakich są one wytwarzane, takich jak MaRM247, Inconel, Ni-Resist i tytan, sprawiającym, że są to urządzenia wykazujące się szczególną odpornością na wysokie temperatury, ścieranie czy korozję.

Naprawione w Warszawie turbo na stole w pracowni
Naprawa turbosprężarek Warszawa


Czyszczenie turbo Warszawa

Turbosprężarki mają jednak swoje wady polegające na nadwrażliwości na problemy z olejowaniem, czy drobiny materiałów i zanieczyszczenia mogące dostać się do wnętrza turbiny i poważnie uszkodzić cały układ, a niekiedy nawet jednostkę napędową, dlatego tak ważne są regularne wymiany oleju i filtrów oraz znajomość i przestrzeganie podstaw eksploatacji pojazdu z turbodoładowaniem. Kiedy jednak dojdzie do uszkodzenia, dobrym wyborem jest kontakt z wyspecjalizowanym serwisem turbosprężarek w Warszawie (MELETT Warsztat, Bosch Diesel Service - Pawlik), zajmującym się ich czyszczeniem i profesjonalną regeneracją. Naprawa turbosprężarki jest bardzo często najlepszym możliwym wyborem, ponieważ zdarza się, iż zakup danego egzemplarza nie jest możliwy nie tylko ze względu na koszty, ale i dostępność urządzenia na rynku detalicznym. Z kolei zakup używanego turbodoładowania jest bardzo ryzykowny i może okazać się, że zakupiona turbosprężarka odmówi posłuszeństwa po przejechaniu zaledwie kilkunastu kilometrów od jej zamontowania. Dobrze wykonana regeneracja turbiny w odpowiednio do tego przystosowanym Turboserwisie gwarantuje jej sprawność porównywalną do nowego urządzenia i nie wymaga, aż tak zasobnego portfela, dzięki czemu jest najbardziej przystępnym rozwiązaniem awarii układu turbodoładowania.

Wyczyszczona turbina z Warszawy przed wysyłką
Czyszczenie turbo Warszawa

Komentarze

Nobel 2019-08-27 14:06:45

Nobla powinien dostać ten, kto wymyślił proces czyszczenia turbo :)

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Estonia (EST) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Estonii (Eesti) – cała Europa 12 kwietnia 2019

Estonia (EST) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Estonii (Eesti) – cała Europa

Powstałe po pierwszej wojnie światowej państwo noszące nazwę Estonia jest członkiem...

Czarnogóra (MN) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Czarnogórze (Црна Гора) - Europa 11 kwietnia 2019

Czarnogóra (MN) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Czarnogórze (Црна Гора) - Europa

Czarnogóra to państwo powstałe po rozpadzie Serbii i Czarnogóry leżące na wybrzeżu...

Zestaw Naprawczy Turbosprężarki – Skład zestawu 02 października 2018

Zestaw Naprawczy Turbosprężarki – Skład zestawu

Co wchodzi w skład zestawu naprawczego turbosprężarki? By zwiększyć osiągi...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.