blog

Jak sprawdzić turbinę przy zakupie?

21 Grudzień 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50
Udostępnij element
pracownia regeneracji turbosprężarek

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Nie wiesz, jak sprawdzić turbinę przy zakupie używanego samochodu? Nie jesteś pewien, jak rozpoznać uszkodzoną turbinę w dieslu? Jest to dla ciebie czarna magia? Podpowiemy Ci, jak dokonać rozeznania, które może ustrzec Cię przed nabyciem auta z turbo bublem. Najłatwiejszym sposobem prześwietlenia układu turbo, będzie po prostu jazda próbna potencjalnym nowym nabytkiem. Dzięki takiej przejażdżce możemy zaobserwować, jak pracuje silnik i czy turbosprężarka działa, jak powinna. Jazda z uszkodzoną turbiną na etapie mocno już zaawansowanym, nie będzie należała do najprzyjemniejszych. Każdy, kto choć raz zaznał awarii turbo wie, że zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo poruszania się takim autem jest znikome. Słyszysz niepokojące dźwięki, samochód nie ma mocy? Podczas jazdy testowej spaliny z turbiny mają niebieski lub mocno czarny dym? Ewakuuj się czym prędzej. Samochód w stu procentach wykazuje problem z zużytą turbosprężarką. Ten kolor dymu świadczy zawsze o konieczności przeprowadzenia kompletnej naprawy silnika lub jego wymiany. Co jeszcze możemy zrobić sami, aby mieć czyste sumienie w kwestii analizy turbo? Na pewno warto otworzyć klapę samochodu i zobaczyć, jak wygląda powierzchnia turbosprężarki. Jeżeli korpus turbiny jest pokryty olejem w stopniu minimalnym, to nie jest jeszcze powód do obaw, który może wskazywać na występowanie nieprawidłowości. Podejrzany jest stan sterylny, jak również stan całkowitego zalania olejem obudowy turbiny.

Jak rozpoznać uszkodzoną turbinę w dieslu?

Czy wiesz, jak sprawdzić, czy turbina działa? - wizyta w serwisie

Gdy nie jesteśmy usatysfakcjonowani jazdą próbną, a oględziny wprawiają nas w niedosyt, nie martwmy się, jest jeszcze jedno skuteczne wyjście z naszej sytuacji. Gdy potrzebujemy gwarancji sprawnie działającego turbo i nie jesteśmy pewni, jaką podjąć ostateczną decyzję w sprawie zakupu wybranego przez nas modelu z turbodoładowaniem, to koniecznie skorzystajmy z autoryzowanego serwisu Bosch Car Service w Stalowej Woli. Jak sprawdzić używaną turbinę w naszym punkcie? Zapraszamy do osobistego kontaktu, w celu zlecenia turbiny w ręce naszych specjalistów, którzy ocenią, czy turbo działa jak należy, czy też wymagana jest regeneracja turbiny. Cena takiej usługi jest mocno uwarunkowana od stopnia zaawansowania usterki. Pamiętaj, że zawsze występuje sposobność negocjacji ceny ostatecznej za samochód, która może zostać obniżona o serwisowy koszt naprawy turbosprężarki.

Czy wiesz, jak sprawdzić, czy turbina działa? - wizyta w serwisie

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Lucjan
2023-01-13 14:51:37
Jeśli planujesz kupić samochód z turbosprężarką, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby upewnić się, że turbosprężarka jest w dobrym stanie: Sprawdź historię pojazdu: zwróć uwagę na historię serwisową pojazdu. Dowiedz się, czy wymieniono już turbosprężarkę, czy były jakieś problemy z nią, czy przeprowadzano regularne przeglądy. Zwróć uwagę na dźwięk silnika: podczas jazdy testowej zwróć uwagę na dźwięk silnika, szczególnie w momencie przyspieszania. Turbosprężarka powinna pracować cicho, jeśli słychać jakieś nietypowe dźwięki, takie jak szum, trzaski lub stukanie, to może oznaczać, że turbosprężarka jest uszkodzona. Sprawdź ciśnienie doładowania: podczas jazdy testowej, sprawdź ciśnienie doładowania, jest to mierzone przez czujnik ciśnienia doładowania. Jeśli ciśnienie jest niższe niż zakładane, może to oznaczać, że turbosprężarka jest uszkodzona lub zanieczyszczona. Zwróć uwagę na olej: zwróć uwagę na poziom oleju, jeśli jest zbyt niski, może to oznaczać, że turbosprężarka jest uszkodzona lub nieszczelna. Sprawdź komputer pokładowy: Wiele samochodów posiada komputer pokładowy, który może pomóc w diagnozie problemów z turbosprężarką, takie jak błędy, kodowanie. Pamiętaj, że nawet jeśli samochód wydaje się być w dobrym stanie, nie ma gwarancji, że turbosprężarka jest w idealnym stanie. Dlatego też, jeśli masz wątpliwości udać się do profesjonalnego serwisu samochodowego w celu przeprowadzenia dokładnego badania technicznego.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi