blog

Turbina – efekt karetki

23 października 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
Turbo w czasie regeneracji

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Żartobliwie można by ująć, że wielu atrakcji w pojeździe może przysporzyć nam przede wszystkim uszkodzona turbina. Efekt karetki, efekt sowy czy objawy określane jako wycie, pisk lub świst to tylko część sformułowań, jakimi użytkownicy turbodoładowanych samochodów dysponują, gdy chcą opisać, co dzieje się z ich samochodami. Efekt wyjącej karetki to często objaw poprzedzający niespodziewane wydarzenie, jakim jest nagła awaria turbiny podczas jazdy. W wielu przypadkach tak poważnej usterce można zapobiegać dzięki stosowaniu się do kilku prostych zasad, które przybliżymy w niniejszym artykule. Klienci naszej pracowni, którzy po diagnostyce zadają nam pytanie o to, czy turbina może uszkodzić silnik, mają zazwyczaj mocno zdziwione miny. W rzeczy samej, objawy takie jak świst turbiny przy przyspieszaniu, a także sytuacje, w których samochód drży, a turbina gwiżdże przy dodawaniu gazu, mogą prowadzić do smutnego finału, w którym wskutek usterek turbosprężarki uszkodzenia dotkną także jednostki napędowej.

Regeneracja Turbosprężarek
Diesel na sygnale | Turbina wyje jak karetka | Jak długo można jeździć z uszkodzoną turbiną?

W ogóle. Tym jakże krótkim zdaniem pragniemy odpowiedzieć na turbo pytanie zawarte w nagłówku niniejszej części artykułu. Właśnie dlatego usługą realizowaną w naszym serwisie na dużą skalę jest regeneracja turbin. Stalowa Wola to miejscowość, w której zlokalizowaliśmy najnowocześniejszą pracownię zajmującą się diagnostyką turbosprężarek samochodowych, ich regeneracją oraz sprzedażą nowych i zregenerowanych turbin na dwuletniej gwarancji bez limitu kilometrów. Tak, jak już wspomnieliśmy, bardzo charakterystyczny dźwięk uszkodzonej turbosprężarki to wycie przypominające sygnał karetki. Wystąpienie tego objawu powinno skłonić nas do zorientowania się w dziedzinie, jak sprawdzić, czy turbina jest sprawna. Zazwyczaj użytkownicy pojazdów wiedzą lub domyślają się jedynie, jak rozpoznać uszkodzoną turbinę w Dieslu na podstawie występujących objawów. Aby przeprowadzić fachową weryfikację turbo, niezbędne jest zastosowanie rekomendowanych przez producenta stołów probierczych oraz specjalistycznych narzędzi i aparatur do rozbiórki, testowania, wyważania i ponownego montażu turbo. Zdiagnozowane luzy na turbinie, nieszczelności bądź nagromadzenie zanieczyszczeń kwalifikują turbinę do regeneracji, po której wyjąca turbina będzie już tylko usuwającym się w cień wspomnieniem.

Regeneracja Turbosprężarek

Fachowa naprawa turbo | Ile trwa regeneracja turbiny?

Niektórzy obawiają się, że realizacja wszystkich etapów regeneracji turbosprężarki zajmie długi czas, ponieważ samo nazwanie poszczególnych działań brzmi dość skomplikowanie. Na szczęście z dumą przyznajemy, że ani koszt naprawy turbiny, ani czas potrzebny na regenerację nie powinny niepokoić żadnego z naszych Klientów. W odniesieniu do ceny nowej turbosprężarki koszt, jaki należy zapłacić za regenerację turbo, to niewielki odsetek. Równie optymistycznie przedstawia się czas realizacji bowiem dzięki temu, że nasze pracownie są doskonale wyposażone w zaawansowane technologicznie sprzęty, tak więc proces regeneracji trwa zaledwie jeden dzień. Klienci pracowni mogą być pewni, że sytuacje, w których turbina wyje jak karetka, więcej się nie powtórzą. Pojazd, w którym jest uszkodzona turbina, nie odpala w najgorszym przypadku. Aby nie tracić czasu ani pieniędzy na poszukiwanie samochodów zastępczych lub na często kłopotliwe dojazdy, zalecamy jak najszybszy kontakt z naszą autoryzowaną pracownią.

Regeneracja Turbosprężarek
Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Marek
2023-01-16 10:48:19
Jeśli turbina w silniku zaczyna wydawać dźwięk przypominający wycie karetki, może to oznaczać, że jest ona uszkodzona lub zużyta. Taki dźwięk może być spowodowany przez zużycie łożysk turbiny, co może prowadzić do luźnego lub niestabilnego obrotu wirnika. Innym powodem może być uszkodzenie łopatek wirnika lub ich zabrudzenie, co również może powodować niestabilny obrót. W takim przypadku należy jak najszybciej skonsultować się z mechanikiem, aby dokładnie zdiagnozować przyczynę i podjąć odpowiednie działania naprawcze.
Łuki
2020-10-26 14:39:05
Z uszkodzonym turbo nie ma żartów, bo to zaraz dpf się zabije, albo silnik padnie. Najlepiej naprawić jak najszybciej.
Radek
2020-10-26 14:38:17
Bardzo fachowy i rzeczowy artykuł na temat turbo, oby więcej takich!

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi