blog

Docieranie turbiny po regeneracji

14 grudnia 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
serwis pełnej naprawy turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Docieranie turbiny po regeneracji jest czynnością obowiązkową, jeżeli chcemy mieć sprawnie działającą turbosprężarkę. Przede wszystkim kluczem do prawidłowego zakończenia procesu naprawczego jest diagnoza i usunięcie wady wcześniejszej turbosprężarki. Samo docieranie turbiny to nic innego, jak praca jednostki napędowej na „luzie”, czyli biegu jałowym, przez około 30 minut. Zakazaną czynnością jest zwiększanie obrotów przez ten określony czas. Silnik docierając się, musi pracować tylko i wyłącznie na biegu jałowym. Czy zdajesz sobie sprawę, że wymiana oleju po regeneracji turbiny jest istotną, obok docierania, czynnością warunkującą prawidłową funkcję turbo, która w głównej mierze opiera się na wprawieniu jednostki napędowej w dynamizm jazdy, zaraz po wdepnięciu w pedał gazu? Żelazną zasadą olejowania turbo jest korzystanie z oleju o wysokim poziomie jakości. Jak sprawdzić smarowanie turbo? Przede wszystkim należy skupić się na kontroli układu smarowania jednostki napędowej, sprawdzeniu pompy olejowej oraz zalaniu świeżym olejem silnikowym zregenerowany układ. Po zakończeniu montażu urządzenia turbo, specjalista jest zobowiązany, przy pomocy rozrusznika, do obracania wałem korbowym do momentu pojawienia się cieczy smarującej w odpływie turbosprężarki.

Docieranie turbiny po regeneracji

Żywotność turbiny po procesie regeneracji

Czy wiesz, ile wytrzymuje turbina po regeneracji, która została przeprowadzona w autoryzowanym serwisie? Tylko serwis ze sporym doświadczeniem i dobrą ekipą specjalistów będzie w stanie zażegnać kłopotom, związanym z naszym turbodoładowaniem. Turbosprężarka po procesie regeneracji powinna być przygotowana do długowiecznej pracy. Niesprawna turbina po regeneracji? Brak mocy jednostki napędowej jest odczuwalny? Turbosprężarka objęta kartą gwarancyjną powinna ponownie przejść szczegółową diagnostykę. Przeprowadzana regeneracja, w sposób skuteczny, stanowi tylko połowę sukcesu żywotności maszyny wirnikowej, druga część to przede wszystkim nasze działanie, dbające o prawidłową eksploatację turbo.

Żywotność turbiny po procesie regeneracji
Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Ernest
2023-01-16 09:59:24
Docieranie turbiny po regeneracji jest ważnym etapem, ponieważ pozwala na przywrócenie jej do pierwotnej wydajności i zapewnienie długiej trwałości. Proces docierania polega na stopniowym zwiększaniu obciążenia turbosprężarki, aby pozwolić na rozgrzanie i rozsmarowanie się nowych elementów oraz na ustabilizowanie ciśnienia doładowania. Etap docierania powinien być przeprowadzony przez specjalistę, który wie, jakie są wymagania dla danego modelu i typu turbosprężarki. Zwykle trwa od kilku do kilkunastu godzin, a proces docierania powinien być przeprowadzony na hamowni lub na specjalnie do tego przygotowanym torze testowym. Podczas docierania należy unikać przeciążania silnika i pracy przy maksymalnych obrotach, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia nowych elementów. Po zakończeniu procesu docierania, należy skontrolować ciśnienie doładowania i przeprowadzić przegląd w celu wykrycia ewentualnych usterek. Warto pamiętać, że po regeneracji turbosprężarki, należy odpowiednio dbać o silnik i układ smarowania, aby zapewnić długą trwałość turbosprężarki.
Alina
2021-07-08 09:16:02
Przydatny artykuł na temat docierania turbiny po regeneracji.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi