Localizations image
Strona główna / Aktualności / Regeneracja turbin Legnica

Regeneracja turbin Legnica

|ASO Bosch Car Service – naprawa turbosprężarki w warsztacie autoryzowanym przez firmę Melett. REGENERACJA TURBIN LEGNICA Potentat na rynku części do turbo. (Dolnośląskie centrum)

Regeneracja turbin Legnica - turbina z Legnicy po regeneracji
Regeneracja turbin Legnica

 

Legnica jest trzecim co do wielkości w województwie dolnośląskim miastem, posiadającym prawa powiatu i jednym z najważniejszych w Europie ośrodków przemysłu miedziowego.

Miasto znajduje się na równinie legnickiej, nad Kaczawą, Wierzbiakiem i Czarną Wodą, a także trzema mniejszymi strumykami: Kopaniną, Lubiatówką oraz Pawłówką. Pierwsze osady na rozlewiskach Kaczawy pojawiły się za sprawą Celtów w epoce brązu, w VIII wieku naszej ery istniała już, jako główny gród Trzebowian, Legnica, która lokowana została na prawie magdeburskim dopiero w okolicach 1264 roku. Aktualnie miasto rozciąga się na obszarze 56,29km2, zamieszkałym przez niemal 100 000 osób, dzięki czemu mieści się na liście 100 największych miast w Polsce, zajmując w niej 38 lokatę. W Legnicy znajduje się wiele siedzib i zakładów produkcyjnych, powstał tu także, z inicjatywy KGHM Polska Miedź, Legnicki Park Technologiczny, dzięki któremu w mieście rozwijają się różne gałęzie przemysłu. Funkcjonują tu zakłady przemysłu chemicznego i motoryzacyjnego, takie jak Gates, Faurecia, Voss, Sor Iberica, Härter, wśród przedstawicieli przemysłu metalowego są takie firmy jak Viessman, Winkelmann, czy Brugman, a także Huta Miedzi Legnica, Patelec Elpena czy Pol-Miedź Trans.


Naprawa turbosprężarek Legnica

 

Naprawa turbosprężarek Legnica - turbosprężarka z Legnicy po naprawie
Naprawa turbosprężarek Legnica

 

Przez Legnicę przebiega odcinek autostrady A4, wchodzącej w skład międzynarodowej trasy szybkiego ruchu E40, a także dwie drogi krajowe i jedna wojewódzka. W samym mieście zarejestrowano około 50 tysięcy samochodów, dużo więcej pojawia się za sprawą turystyki i rozwiniętego przemysłu, co sprawia, iż przez miasto przejeżdża co dzień wiele maszyn z turbodoładowanymi silnikami. Układy turbodoładowania w nich zamontowane odpowiadają za poprawienie charakterystyki pracy silnika i zwiększenie jego wydajności, a co za tym idzie – osiągów pojazdu. Zbudowane z niezwykle wytrzymałych materiałów czasem jednak zawodzą, głównie przez zanieczyszczenia i złe olejowanie lub jego brak. Awaria turbosprężarki objawia się spadkami mocy, dziwnymi odgłosami lub całkowitym brakiem dźwięku pracy urządzenia, zwiększonym apetytem na olej silnikowy i kłębami błękitnego lub czarnego dymu z układu wydechowego.

Pojawienie się każdego z tych objawów jest poważnym sygnałem do sprawdzenia stanu technicznego pojazdu, nie tylko turbosprężarki. Jeżeli to jednak układ turbodoładowania jest ich przyczyną, warto zainteresować się najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem problemu: regeneracją turbosprężarki. Regeneracja turbosprężarki to nic innego jak naprawa urządzenia, polegająca na wymianie jedynie zużytych lub uszkodzonych elementów i wyczyszczeniu oraz ponownym montażu sprawnych części. Profesjonalny zakład Melett - Pawlik, który jest wyspecjalizowany w regeneracji turbosprężarek, będzie w stanie sprawdzić każdy komponent pod kątem nawet mikroskopijnych mankamentów, a także przeprowadzić wyważenie rdzenia turbosprężarki czy wyregulować nastaw kierownic turbiny(czynność konieczna w przypadku ingerencji w technologię zmiennej geometrii kierownic turbiny). Dzięki takim zabiegom naprawiony egzemplarz nie będzie odstawał technicznie od nowego, zaś właściciel nie wyda fortuny, co miałoby miejsce przy szukaniu nieużywanej turbosprężarki.

Oceń:
/ Aktualna ocena: 0.00

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Regeneracja turbosprężarek Katowice 02 października 2018

Regeneracja turbosprężarek Katowice

Naprawa turbin w Katowicach – Turbosprężarki Śląsk – Serwis-turbo Katowice...

Turbina diesel 02 października 2018

Turbina diesel

Turbina w silniku diesla | Regeneracja AUDI, SEAT, SKODA, VW, MAZDA 5,6 – NAPRAWA...

Jak Działa Turbosprężarka 02 października 2018

Jak Działa Turbosprężarka

Budowa, charakterystyka oraz istotne zagadnienia w eksploatacji turbosprężarki Jak...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.