Localizations image
Strona główna / Aktualności / Gdzie kupić turbosprężarkę? - Poradnik

Gdzie kupić turbosprężarkę? - Poradnik

Gdzie kupić turbosprężarkę? - Poradnik

Na co zwrócić uwagę przy zakupie turbosprężarki

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Auto turbodoładowane to nie tylko przyjemność z jazdy, zwiększone osiągi, zmniejszone spalanie i ekologiczne spaliny. To również obowiązki, o których nie wszyscy chcą pamiętać. Brak smarowania, stare filtry albo ciało obce w dolocie i, niestety, trzeba zadać sobie pytanie: gdzie kupić turbosprężarkę?

Układ doładowania silnika, to jest jeden z najdelikatniejszych układów pracujących w silniku spalinowym. Kiedyś dedykowana do samochodów ciężarowych i sportowych, dziś jest standardem już w klasie średniej i przestały kierowców dziwić samochody, o pojemności skokowej silnika nie przekraczającej 2 litrów, o mocy znacznie powyżej 150 koni. Zainteresowanie turbodoładowaniem silnika jest na tyle duże, że firmy takie jak Melett, Garrett czy BorgWarner produkują swoje turbosprężarki dla wszystkich znaczących marek na rynku motoryzacyjnym.


Gdzie Kupić Turbosprężarkę
Gdzie Kupić Turbosprężarkę ?

Sklepów zajmujących się sprzedażą turbosprężarek jest mnóstwo, kupić turbinę naprawdę nie jest trudno. Dodatkowo, w Internecie ogłaszają się chińscy producenci, od których można kupić zamienniki oryginalnych turbosprężarek. Sądzę więc, że właściwszym pytaniem będzie nie "Gdzie kupić turbosprężarkę?" , tylko "Jaką turbosprężarkę kupić?". Bardzo dużo osób nie wie, że turbosprężarka jest to układ podzespołów, poddających się regeneracji, więc ewentualnym problemom, można zaradzić bez kupowania nowej turbosprężarki, a jedynie regenerując naszą własną. W tym miejscu muszę odnieść się do dwu bardzo ważnych kwestii, o których każdy, kto wymienia bądź planuje wymianę turbosprężarki musi wiedzieć. Po pierwsze, używana turbosprężarka nie znaczy regenerowana. Kupić używaną turbosprężarkę, to jak specjalnie wywoływać problemy w silniku. Turbosprężarki używane bardzo często mają problemy ze szczelnością i łożyskiem, a ze względu na charakter jej pracy to bardzo ważne elementy. Turbo regenerowane natomiast to takie któremu przywrócono osiągi fabryczne i nie ma ryzyka, przy jego instalacji. Po drugie, na pytanie o jakość regenerowanego sprzętu, odpowiem krótko – gwarancja producenta Garrett na turbosprężarkę nową jest identyczna jak na regenerowaną, co oznacza, że producent przewiduje podobną żywotność dla obydwu wersji.Gdzie Kupić Turbosprężarkę - Poradnik
Gdzie Kupić Turbosprężarkę - Poradnik

Jeśli jednak, zależy nam na wykorzystaniu nowych podzespołów i nie wiemy, gdzie kupić turbosprężarkę, polecam zasięgnąć opinii w warsztacie, który zajmie się instalacją turbo w samochodzie. Polecą nam oni sklep wolny od chińskich podróbek, albo sprowadzą nam turbinę dedykowaną do naszego auta od producenta. Często jest również tak, że warsztaty i pracownie regeneracji turbosprężarek prowadzą ich sprzedaż detaliczną lub skup, warto o to spytać naszego serwisanta. Pozwoli nam to na zmniejszenie kosztów związanych z podobną naprawą, ponieważ jeśli zdecydujemy się na wymianę turbiny, bez względu czy na nową czy na używaną, naszą, już wyeksploatowaną możemy w skupie zostawić w ramach rozliczenia - takiej usługi dostarczają na przykład autoryzowane serwisy Garrett, oferujące Garret Originally Remanufactured, czyli fabrycznie regenerowane turbosprężarki, dzięki czemu niemal nową turbosprężarkę, możemy kupić jeszcze taniej.


Gdzie Kupić Turbo - Porady
Gdzie Kupić Turbo - Porady

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Czyszczenie turbo 02 października 2018

Czyszczenie turbo

Czyszczenie turbo Zacina się zmienna geometria? Co zrobić? Udostępnij ...

Co to jest gruszka turbiny? 02 października 2018

Co to jest gruszka turbiny?

Rozwój budowy turbosprężarki Zmienna geometria w turbosprężarkach, opisana...

Jaki jest koszt regeneracji turbosprężarki? 02 października 2018

Jaki jest koszt regeneracji turbosprężarki?

Jaki jest koszt regeneracji turbosprężarki? Wymagania, jakie musi spełniać konstrukcja...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.