blog

Czy da się samemu zregenerować turbosprężarkę?- warto wiedzieć!

23 sierpnia 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

pracownia naprawy turbo

Tak, teoretycznie istnieje samodzielnego przeprowadzenia regeneracji turbosprężarki, jednak wymaga to odpowiednich umiejętności i dostępu do wyspecjalizowanych narzędzi.
Regeneracja turbosprężarki polega na dokładnym rozłożeniu jej, oczyszczeniu, naprawie lub wymianie uszkodzonych części, a następnie ponownym złożeniu. Jest to proces dość skomplikowany i czasochłonny, a efekt nie zawsze będzie dla nas satysfakcjonujący. Regeneracja turbosprężarek wymaga odpowiedniego stopnia wiedzy i doświadczenia w dziedzinie mechaniki samochodowej.

Co jest potrzebne do regeneracji turbosprężarek?

Pierwszym krokiem jest dokładna diagnoza uszkodzenia lub problemu z turbiną, wymaga to specjalistycznych narzędzi takich jak skanery diagnostyczne (np. OBD-II) i wiedzy technicznej dostępnej w serwisach, gdzie pracują profesjonalni mechanicy lub specjaliści ds. układu turbosprężarek. Jedną z kolejnych części procesu regeneracji jest czyszczenie i usunięcie osadów, zanieczyszczeń i oleju ze wszystkich elementów turbosprężarki. W tym celu stosuje się specjalnie dobrane środki chemiczne i urządzenia do czyszczenia jak np. komory piaskowania, wykorzystujące strumień środka czyszczącego np. piasku bądź granulatu. Następnym punktem jest wymiana uszkodzonych lub zużytych części, musimy więc posiadać odpowiednie podzespoły do danego typu turbiny. W kolejnych etapach regeneracji turbosprężarek potrzebne będą urządzenia i narzędzia odpowiedzialne za testowanie przepływu powietrza, badanie szczelności turbiny oraz weryfikację pomiaru ciśnienia doładowania np. manometr.

Jaki jest koszt regeneracji turbiny?

Przybliżony koszt regeneracji turbiny może się wahać od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
Jednak należy uwzględnić, że koszt regeneracji turbiny może się znacznie różnić w zależności od kilku czynników, takich jak rodzaj pojazdu, typ turbosprężarki, zakres prac do wykonania oraz jakość używanych części i usług.
Sama regeneracja to proces przywracania lub naprawy uszkodzonych bądź zużytych elementów wewnątrz turbosprężarki. Celem tej renowacji jest przywrócenie pełnej funkcjonalności turbiny, warto więc jednak zadbać o jej poprawne wykonanie i jakość usługi.

regeneracja turbo

Czy można samemu wymienić turbinę?

Teoretycznie można samemu wymienić turbosprężarkę, ale jest to dość skomplikowany proces.
Wymaga wiedzy technicznej i specjalistycznych narzędzi z zakresu mechaniki samochodowej.
Dodatkowo występuje wysokie ryzyko uszkodzeń. Nieprawidłowa wymiana bądź montaż turbosprężarki może prowadzić do uszkodzeń innych komponentów lub nawet całego silnika. To w przyszłości może generować znacznie większe koszty niż wymiana turbiny w profesjonalnym serwisie.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi