
W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę
Czy można samemu zregenerować turbinę?
Teoretycznie można, jednakże lepiej jest powierzyć to zadanie profesjonalistom. Pamiętajmy, że profesjonalnie przeprowadzona regeneracji turbosprężarki pozwala na ponowne osiągnięcie pełnej sprawności całego urządzenia. Wymaga to odpowiedniej wiedzy, precyzji, doświadczenia, a także dostępu do niezbędnych urządzeń, narzędzi i wysokiej jakości materiałów. Regeneracja przy standardowych uszkodzeniach z nowymi uszczelnieniami i łożyskami to koszt około 500-600 złotych.
NAPRAWA: turbiny we własnym zakresie - Jak zregenerować turbinę samemu
W przypadku samodzielnej regeneracji turbosprężarki, ten proces polega przede wszystkim na wymianie jej rdzenia określanego mianem kora lub korasa. Pierwsze, od czego powinniśmy zacząć, mając przed sobą wyjętą już z silnika turbinę, to odkręcenie przewodu spustowego oleju wraz z jego uszczelką. Kolejnym ważnym krokiem jest demontaż siłownika pneumatycznego określanego potocznie mianem gruszki, który jest zamocowany za pomocą dwóch śrub. Pamiętajmy o odłączeniu od siłownika przewodu sterującego, a następnie rozkręceniu stalowej obejmy pomiędzy rdzeniem a częścią gorącą turbiny. W tym momencie koras jest już prawie wyciągnięty. Używając nieco większej siły, powinniśmy go wysunąć z obu ślimaków, zaczynając najpierw od strony turbiny, potem od sprężarki.

Profesjonalna regeneracja turbosprężarki – jak to zrobić i jakich środków użyć? - Ile kosztuje regeneracja turbiny
Profesjonalna regeneracja turbosprężarki jest najlepszym sposobem na przywrócenie pełnej sprawności podzespołu. Ten proces jest znacznie tańszy od zakupu nowej turbiny. Cena regeneracji zależy od tego, ile elementów zostanie wymienionych. Regenerację turbiny powinniśmy przeprowadzić w wyspecjalizowanym warsztacie, ponieważ podzespół wymaga odpowiedniego wyważenia, a także właściwego montażu i nasmarowania. W przeciwnym razie możemy ją bardzo łatwo uszkodzić – zatrzeć, zaraz po zamontowaniu. Turbosprężarka jest drogą częścią, jednakże regeneracja pozwala na przywrócenie jej pełnej sprawności. Bardzo ważne jest ustalenie przyczyny zabrudzenia albo uszkodzenia elementów turbo, a następnie ich wyeliminowanie.

Turbosprężarki: poradnik użytkownika, naprawy, regeneracje - Ile trwa regeneracja turbiny
Większość uszkodzeń turbiny możemy usunąć w procesie regeneracji, a naprawiony podzespół powinien działać jak nowy. Turbo pracuje w naprawdę trudnych warunkach, a do jego uszkodzenia może dojść na skutek naturalnego zużycia lub błędów użytkownika, czyli nieprawidłowej obsługi samochodu lub złej techniki jazdy. Jeżeli udajemy się do warsztatu z wadliwym turbo, powinniśmy zorientować się, czy w tym miejscu możliwa jest do przeprowadzenia fachowa naprawa turbin. Wiele warsztatów oferuje ten proces, jednakże nie w każdym panują odpowiednie ku temu warunki. Naprawa turbosprężarki powinna być przeprowadzona w prawie laboratoryjnej przestrzeni. Ten podzespół jest eksploatowany w trudnym środowisku i fachowiec biorący się za naprawę musi mieć na to odpowiedni wzgląd. Regeneracja turbiny trwa około 1-2 dni roboczych.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Komentarze