Localizations image

Albania (AL) – Szybka regeneracja turbin i naprawa turbo – cała Europa

Czas przeczytania tekstu: 10 minut
Ponad 3000 turbosprężarek dostępnych od 390zł!
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5

1. Bałkany - gdzie regenerować turbinę?
W południowo-wschodniej Europie na Bałkanach jest położone państwo, które nosi nazwę Albania i istnieje w nim możliwość szybkiej i taniej regeneracji turbin i naprawy turbo. Turbosprężarka to bardzo delikatny element, który bardzo często ulega uszkodzeniom i niestety nierzadko należy go regenerować. Albania na zachodzie swojego kraju ma dostęp do Morza Adriatyckiego, a na południowym-zachodzie do Morza Jońskiego co daje jej wiele możliwości do rozwoju transportu i przemysłu morskiego. Ten kraj jest w 75 procentach teren górzystym, a także posiada trzy duże jeziora, które noszą takie nazwy jak Szkoderskie mające powierzchnię 368 kilometrów kwadratowych, Ochrydzkie mające powierzchnię 347 kilometrów kwadratowych oraz Prespa o powierzchni 288 kilometrów kwadratowych. Całkowita liczna ludności wynosi 3 038 594 ludzi, a na jeden kilometr kwadratowy przypada 105,7 osób. W tym artykule przedstawimy kilka największych i mniejszych miast, w których można zregenerować uszkodzoną turbosprężarkę. Do największych miast Albanii zaliczamy Tirana (1001), Durres (2001), Szkodra (4001), Elbasan (3001), Fier (9301), Korcza, (7001), Berat (5001), Lushnja (9001) oraz Kavaja (2501). Należy wspomnieć, że początek nazwy, czyli alb został zaczerpnięty z języków ilirskich, a oznacza on kolor biały.

Zregenerowane i naprawione turbo dla klienta z Albanii
Albania (AL) – Szybka regeneracja turbin i naprawa turbo – cała Europa


2. Szybka regeneracja turbo w miejscowości Tirana (kod pocztowy 1001)

Tirana to stolica i największe miasto w Albanii, w którym jest możliwość wykonania procesu regeneracji turbo, aczkolwiek jak to w dużych miastach bywa, za taki proces należy bardzo duża zapłacić, a wielu ludziom zależy na niskim koszcie, dlatego też polska profesjonalna pracownia świadczy swoje usługi także w Tiranie (1001). Cena regeneracji to koszt zamykający się w kilkuset złotych, a czas realizacji zlecenia nie jest dłuższy niż wykonanie tego procesu na miejscu. Tirana jest położona nad trzema rzekami, które noszą takie nazwy jak Lane, Tirane oraz Terkuze, a także w tym mieście możemy spotkać Polaków, a mianowicie chodzi o Towarzystwo Fryderyka Chopina i Towarzystwo Przyjaźni Albańsko-Polskiej. To miasto jest największym ośrodkiem przemysłowym i centrum kulturowym w kraju. Założenie Tirany datuje się na 1614 rok, aczkolwiek Tirana zaczęła się rozwijać dopiero około 1920 roku, ponieważ wtedy stała się stolicą Albanii.

Zregenerowana turbina prosto dla klienta z miasta Tirana
Szybka regeneracja turbo w miejscowości Tirana (kod pocztowy 1001)


3. Awaria turbosprężarki w Durres (kod pocztowy 2001)

W Durres niestety bardzo często dochodzi do awarii turbosprężarki, aczkolwiek istnieje możliwość jej naprawy, dzięki polskiej specjalistycznej pracowni, która oferuje swoje usługi za granicą, wielu ludzi korzysta z tego, ponieważ ten proces ma bardzo niską cenę i dodatkowo posiada roczną gwarancję bez limitu kilometrów, a to dlatego, że turbosprężarka jest regenerowana przy pomocy oryginalnych i rekomendowanych przez producenta części. Drugie pod względem liczby ludności miasto jest położone nad Adriatykiem i posiada główny port kraju. Jadąc do Durres (2001) warto zwrócić uwagę i zwiedzić takie zabytki jak na przykład rzymski amfiteatr z początku II wieku, termy rzymskie z II wieku, forum rzymskie z V wieku, pozostałości murów obronnych, wenecką wieżę, prawosławną katedrę świętego Pawła i świętego Astiusa, muzeum archeologiczne, wielkie meczet, a także pałac byłego albańskiego króla Zoga I. Durres ma takie miasta partnerskie jak Bari, Prisztina, Prizren, Stambuł, Ulcinj oraz Saloniki.

Turbina po awarii w Durres zregenerowana na nowych częściach
Awaria turbosprężarki w Durres (kod pocztowy 2001)


4. Diagnostyka turbiny w Szkodrze (kod pocztowy 4001)

W miejscowości Szkodra istnieje możliwość diagnostyki turbiny, niestety ten proces jest bardzo drogi dla przeciętnego obywatela lub turysty, który zaopatrzył się w budżet tylko na wyjazd. Najnowocześniejsza w Polsce pracownia zaoferowała swoje usługi także i w tym mieście i odniosła sukces, ponieważ koszt diagnostyki turbiny jest bardzo tani, a czas realizacji trwa zaledwie kilka dni. Posiada także ten plus, iż turbosprężarki regeneruje tylko i wyłącznie przy pomocy oryginalnych części sygnowanych autoryzacją producenta, dzięki czemu ma roczną gwarancję bez limitu kilometrów. Szkodra (4001) to trzecie co do wielkości miasto Albanii, które jest położone na północno-zachodniej części kraju nad rzeką Buna i jeziorem Szkoderskim. To miasto współpracuje z takimi państwami jak Macedonia, Kosowo i Czarnogóra, a turyści przyjeżdżający do Szkodry mogą zwiedzić tutaj między innymi takie zabytki jak, chociażby ruiny średniowiecznej twierdzy Rozafat, kościół Najświętszej Marii Panny, meczet, katedrę świętego Szczepana, ośrodek rzemiosła artystycznego, muzea, a także zabytkowe domy. To miasto posiada bardzo rozwinięty przemysł, ponieważ ma duże zakłady przewodów i kabli miedzianych, przemysł maszynowy, materiałów budowlanych, spożywczy, włókienniczy, a także drzewno-papierniczy.

Zdiagnozowana i naprawiona turbina w Skodrze
Diagnostyka turbiny w Szkodrze (kod pocztowy 4001)


5. Koszt turbosprężarek w Elbasan (kod pocztowy 3001)

W miejscowości Elbasan koszt turbosprężarek sięga nawet kilkunastu tysięcy, a przeciętnego właściciela pojazdu mechanicznego, który w swoim wyposażeniu ma turbosprężarkę nie stać na taki wydatek, ponieważ jego budżet jest bardzo mały. W polskiej specjalistycznej pracowni, która trudni się procesem regeneracji turbin, istnieje możliwość zakupu turbosprężarki, której regeneracja przywróciła fabryczne osiągi i posiada części sygnowane autoryzacją producenta. Elbasan (3001) jest położone w środkowej Albanii nad rzeką Shkumbin. To miasto jest centrum islamu, aczkolwiek został zajęty przez kilka przeróżnych grup, a między innymi są to Serbowie, Bułgarzy, Austriacy i Włosi, posiada także cztery muzea, w tym muzeum etnograficzne i muzeum wojny. Niestety Elbasan musiał radzić sobie z bardzo dużym zanieczyszczeniem lokalnym, a także z tym, co ekolodzy nazywają „importowanym zanieczyszczenie”, czyli odpadami z zagranicy, które trafiły do tego miasta w celu recyklingu w prywatnych firmach. Przemysł zaczął rozwijać się podczas reżimu Zog z produkcją tytoniu i napoi alkoholowych, ale miasto zyskało na znaczeniu dopiero po tym, jak Chińczycy wybudowali w 1974 roku hutę.

Naprawa turbosprężarki z Elbasan - koszt naprawy turbo
Koszt turbosprężarek w Elbasan (kod pocztowy 3001)


6. Profesjonalna pracownia regeneracji turbin w Fier (kod pocztowy 9301)
W południowo-zachodniej Albanii leży miasto, w którym działają profesjonalne pracownie turbin, ale świadczone przez nich usługi są bardzo drogie, dlatego też ludzi, którzy posiadają mniejszy budżet, wybierają usługi polskiej profesjonalnej pracowni regeneracji turbin, w której koszt jest bardzo niski, a czas realizacji krótki. Dodatkowo posiada autoryzację producenta danej turbosprężarki. Nazwa miasta Fier (9301) pochodzi od albańskiego znaczenia paproci, aczkolwiek hipoteza jest także, że nazwa miasto pochodzi prawdopodobnie od włoskiego słowa fiera, co oznacza targi w języku angielskim. Transport w miejscowości Fier jest średnio rozwinięty, ponieważ w czasach komunizmu kursowały pociągi, aktualnie nie ma już kursów pociągów, aczkolwiek są dwie drogi krajowe SH4, która prowadzi z Durres do Fier oraz SH8 prowadząca z Fier do Vlory, po mieście jeżdżą także autobusy.

Turbosprężarka z Fier zregenerowana w jednej z pracowni
Profesjonalna pracownia regeneracji turbin w Fier (kod pocztowy 9301)


7. Czyszczenie turbosprężarek w Korczy (kod pocztowy 7001)

Korcza to ośrodek administracyjny okręgu Korcza, w którym każdy z turystów i obywateli poddać turbosprężarkę procesowi czyszczenia. W Korczy ten proces jest bardzo drogi, dlatego też tak wielu ludzi wybiera usługi polskiej profesjonalnej pracowni regeneracji turbosprężarek, ponieważ t usługa jest tania i szybka, a mianowicie koszt czyszczenie turbo nie przekracza kilkuset złotych, a czas realizacji trwa zaledwie kilka dni. Korcza (7001) to miasto położone w południowo-wschodniej Albanii w kotlinie u podnóża gór Morava. To miasto podczas spisu w 2011 roku liczyło 51 152 ludzi, a siódmego marca 1887 roku powstała pierwsza albańska szkoła, ten dzień jest obchodzony w Albanii jako Dzień Edukacji Narodowej. Turyście przyjeżdżający do Korczy mogą zobaczyć takie atrakcje jak meczet Iljaza Mirahori, Narodowe Muzeum Sztuki Średniowiecznej, a także teatr Andon Zako Cajupi.

Wyczyszczona i zregenerowana turbina z Korczy
Czyszczenie turbosprężarek w Korczy (kod pocztowy 7001)


8. Naprawa turbosprężarki w mieście Berat (5001)

Berat to miasto, którego powierzchnia liczy 6,3 kilometrów kwadratowych, a liczba mieszkańców wynosi 65 tysięcy, wśród nich znajdują się właściciel pojazdów mechanicznych wyposażonych w turbosprężarkę, która niestety nierzadko potrzebuje przejść proces naprawy. Taki proces w Beracie (5001) kosztuje nawet kilka tysięcy złotych, aczkolwiek polski warsztat naprawy turbosprężarek oferuje ten proces już nawet za kilkaset złotych, dodatkowo każda turbina ma roczną gwarancję bez limitu kilometrów. Berat jest położony w środkowej Albanii nad rzeką Osum i jest to ośrodek turystyczny i kulturalny, Berat jest nazywany miastem tysiąca okien, ponieważ jest usytuowana na stoku wzgórza. Ta miejscowość została założona przez Iliów w II wieku przed naszą erą, a później zdobyte przez Rzymian, a w IX wieku zdobyli je wojska bułgarskie i zmieniły nazwę na Beligrad, aczkolwiek drogą zmian fonetycznych powstała nazwa Berat. Wielu ludzi przyjeżdżających do miejscowości Berat może zobaczyć bardzo wiele zabytków i atrakcji turystycznych, a są to między innymi zamek w Berat, meczet królewski, meczet kawalerów, biały meczet, czerwony meczet, chanaka halveti, chanaka rufai, cerkiew świętego Michała Archanioła, katedra zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, cerkiew Trójcy Świętej, cerkiew świętego Teodora, cerkiew Świętych Konstantyna i Heleny, cerkiew Najświętszej Marii Panny Vllahernes, cerkiew świętego Demetriusza, cerkiew świętego Spirydona, zamek iliryjski w Goricy, a także most Gorica z 1780 roku.

Turbina po regeneracji w mieście Berat
Naprawa turbosprężarki w mieście Berat (5001)


9. Wyważanie turbin w Lushnja (kod pocztowy 9001)

W miejscowości Lushnja istnieje możliwość wyważania turbin, ale jest to bardzo drogi proces, na który nie stać większość mieszkańców i ludzi przyjeżdżających do tego miasta, aby zwiedzać. W mieście Lushnja (9001) istnieje możliwość wysyłki turbosprężarki do polskiej profesjonalnej pracowni regeneracji turbin, która wykonuje proces wyważania, a jego cena jest niska. Czas realizacji takiego procesu trwa przeważnie od jednego do dwóch dni roboczych. Miasto Lushnje jest położone w środkowo-zachodniej Albanii i znajduje się w hrabstwie Fier. Liczba ludności wynosi 83 659, a jest to spis z 2011 roku. W tej miejscowości stoczyły się dwie historyczne bity, a między innymi takie jak Balsha II i Bitwa pod Savrą. Lushnja jest miastem partnerskim z Włochami z miastem Brindisi. Pociągów w tym mieście nie ma od czasu zamknięcia ich w Albanii w 1990 roku, aczkolwiek istnieje jedna autostrada i jest to SH4, a po mieście kursują autobusy.

Wyważone i zregenerowane turbo dla klienta w Lushnja
Wyważanie turbin w Lushnja (kod pocztowy 9001)


10. Remont turbosprężarki w mieście Kavaja (kod pocztowy 2501)

Miasto Kavaja to dziesiąte największe miasto w Albanii i występuje w nim możliwość remontu turbosprężarki przy pomocy polskiej specjalistycznej pracowni, która działa wysyłkowo, a jej usługi są bardzo tanie i szybkie. Polska pracownia regeneracji turbosprężarek zajmuje się remontem turbo, który wykonuje za pomocą oryginalnych część rekomendowanych przez producenta danej marki turbosprężarki. Kavaje (2501) to miasto centralnie położone w regionie Nizin Zachodnich w Albanii. Nazwa Kavaje była już wymieniana w archiwach osmańskim z Rejestru Ziemi Sanjaka w Albanii w latach 1431-1432. Ciekawostką jest fakt, że w tej miejscowości podczas drugiej wojny światowej zamieszkało około 600 Żydów, a około czterystu z nich było uchodźcami niemieckimi i austriackimi. W mieście Kavaja powstała fabryka papieru szkła, żywności, a także zakład Nails and Bolts, a także zakład produkcji dywanów.

Turbina po pełnym remoncie dla klienta z miasta Kavaja
Caption


Gdzie zregenerować turbosprężarkę w Albanii?

W tym artykule przedstawiliśmy dziesięć największych miast, w których jest możliwość zregenerowana turbosprężarki, przy pomocy polskiej profesjonalnej pracowni regeneracji turbo. W tym akapicie pokażemy jeszcze kilka mniejszych, do których również ludzie z całego świata przyjeżdżają, aby zwiedzić i zobaczyć najciekawsze i najbardziej interesujące zabytki i atrakcje turystyczne, a niestety niekiedy rzeczy martwe dają się we znaki i ulec destrukcji. W miastach, w których można zregenerować turbinę to Butrint, Gjirokastra, Kruja, Ksamil. Turbosprężarka to bardzo delikatny element wymagający odpowiedzialnej eksploatacji, ponieważ w innym wypadku niestety dojdzie do trwałego uszkodzenia, którego regeneracja o ile będzie możliwa, będzie bardzo droga.

Regenerowana turbosprężarka w Albanii
Gdzie zregenerować turbosprężarkę w Albanii?

Komentarze

Czarek56 2020-03-04 10:30:58

W Tiranie mam wielu znajomych, będą mile zaskoczeni, jak podeśle im linka z takimi usługami

kamoka 2019-08-28 12:35:13

Ciekawie, jasno i prosto napisany artykuł, aż chce się czytać

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Podpowiadamy, jak sprawdzić, ile dmucha turbo? 24 lutego 2021

Podpowiadamy, jak sprawdzić, ile dmucha turbo?

Zastanawiasz się, jak sprawdzić, ile dmucha turbo? Takie dane uzyskamy po podłączeniu kom...

Turbosprężarka 49135-05500 07 maja 2021

Turbosprężarka 49135-05500

Oferujemy regenerację lub sprzedaż już zregenerowanej turbosprężarki 49135-05500 firm...

Co daje turbosprężarka w silniku? 30 czerwca 2022

Co daje turbosprężarka w silniku?

Co daje turbosprężarka w silniku? Turbosprężarka zwiększa sprawność jednostki napędo...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 707 060
Call icon

Zadzwoń do nas:

+48609707060
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności. RODO