Turbo po regeneracji późno wstaje
Jeśli zauważyłeś, że Twoje turbo po regeneracji późno wstaje, oznaczać to może nieudolnie przeprowadzoną kalibrację sztangi turbiny lub też brak jej przeprowadzenia. Należy w takiej sytuacji udać się do serwisu specjalizującego się w naprawach i regeneracji turbosprężarek. W naszym serwisie spotykamy się niemalże na co dzień z różnymi problemami związanymi z turbo, również z takim, jak późne wstawanie turbiny.
Oczywiście przejawem tego, że turbo nie wstaje, może być również uszkodzony wirnik, który napędza turbinę. Wirnik może zostać uszkodzony w sytuacji, kiedy do turbiny dostanie się jakieś obce ciało. Wirnik turbiny może również ulec zużyciu podczas pracy turbosprężarki.
Brak mocy po wymianie turbo
Niedobór czy też brak mocy po wymianie turbiny może wynikać z awarii siłownika, który odpowiada za sterowanie sztangą, która z kolei steruje łopatkami zmiennej geometrii (technologia VNT). Kiedy „poczujemy”, że turbo późno wstaje, regulacja sztangi jest pierwszą rzeczą, jaką należy przeprowadzić. Oczywiście kalibrację możemy przeprowadzić samodzielnie, pod warunkiem, że posiadamy wiedzę na ten temat, w przeciwnym przypadku zalecamy zlecenie naprawy wybranemu przez siebie serwisowi.
Również zacięte czy też zapieczone kierownice turbosprężarki mają wpływ na prawidłową pracę turbo. Może się także okazać, że powód braku mocy turbosprężarki może być prozaiczny, mianowicie źle zamontowana turbosprężarka, czy też nieprawidłowe podłączenie przewodów.
Dodaj komentarz

Komentarze
Jeśli turbo po regeneracji późno się wzbudza, oznacza to, że jest problem z jego działaniem. Może być to spowodowane przez kilka różnych czynników. Jednym z powodów może być nieprawidłowy montaż, gdzie elementy turbo zostały zamontowane nieprawidłowo lub nie zostały zamontowane wszystkie elementy. Innym powodem może być brak odpowiedniego ciśnienia oleju w układzie. Turbo wymaga odpowiedniego ciśnienia oleju, aby prawidłowo działać, więc jeśli ciśnienie jest zbyt niskie, turbo będzie się wzbudzać później niż normalnie. Nieprawidłowe działanie elektrozaworu, nieodpowiedni ustawienie ciśnienia doładowania, niesprawności układu dolotowego powietrza, zanieczyszczenie filtra powietrza, przepalenie świecy żarowej również mogą przyczyniać się do problemów z wzbudzaniem się turbosprężarki po regeneracji. W przypadku tego problemu, należy skontaktować się z specjalistą, który sprawdzi i zdiagnozuje przyczynę problemu oraz wykona odpowiednie naprawy.