
W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę
Jeśli zauważyłeś, że Twoje turbo po regeneracji późno wstaje, oznaczać to może nieudolnie przeprowadzoną kalibrację sztangi turbiny lub też brak jej przeprowadzenia. Należy w takiej sytuacji udać się do serwisu specjalizującego się w naprawach i regeneracji turbosprężarek. W naszym serwisie spotykamy się niemalże na co dzień z różnymi problemami związanymi z turbo, również z takim, jak późne wstawanie turbiny.
Oczywiście przejawem tego, że turbo nie wstaje, może być również uszkodzony wirnik, który napędza turbinę. Wirnik może zostać uszkodzony w sytuacji, kiedy do turbiny dostanie się jakieś obce ciało. Wirnik turbiny może również ulec zużyciu podczas pracy turbosprężarki.

Brak mocy po wymianie turbo
Niedobór czy też brak mocy po wymianie turbiny może wynikać z awarii siłownika, który odpowiada za sterowanie sztangą, która z kolei steruje łopatkami zmiennej geometrii (technologia VNT). Kiedy „poczujemy”, że turbo późno wstaje, regulacja sztangi jest pierwszą rzeczą, jaką należy przeprowadzić. Oczywiście kalibrację możemy przeprowadzić samodzielnie, pod warunkiem, że posiadamy wiedzę na ten temat, w przeciwnym przypadku zalecamy zlecenie naprawy wybranemu przez siebie serwisowi.
Również zacięte czy też zapieczone kierownice turbosprężarki mają wpływ na prawidłową pracę turbo. Może się także okazać, że powód braku mocy turbosprężarki może być prozaiczny, mianowicie źle zamontowana turbosprężarka, czy też nieprawidłowe podłączenie przewodów.

Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Komentarze