blog

Koszt montażu turbiny w autoryzowanym serwisie

7 Grudzień 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
serwis naprawy turbsprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Czy wiesz, jaki jest koszt montażu turbiny w autoryzowanym serwisie w Twoim mieście? Cena usługi jest uzależniona od konkretnych działań, które będą wykonywane przez specjalistów. Zasadniczą kwestią jest rodzaj montażu turbiny w Twoim aucie. Występują dwie opcje. Jeżeli samochód posiada już turbodoładowanie i awaria wymaga wymiany maszyny wirnikowej na nowy egzemplarz, to jedna sprawa. Jeżeli samochód nie posiada turbosprężarki i chcemy „uturbić” pojazd, czyli dokonać turbo tuningu, to druga dostępna opcja serwisowa. Koszt w obu przypadkach będzie się zasadniczo różnić. Oba działania są rozgraniczone koniecznością i możliwością.

Koszt montażu turbiny

Wymiana turbiny – cena na każdą kieszeń?

Maszyna wirnikowa jest urządzeniem, które osiąga wysokie obroty, co wymusza obowiązek budowy bardzo mocnej, odpornej na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Eksploatacja turbiny wymaga zachowywania konkretnych reguł, które zachowają turbo przed awarią. Jeżeli turbina, mimo wszystko pokazuje niepokojące objawy, to znak, że obowiązkowa będzie regeneracja turbiny. Cena w serwisie takiego zabiegu jest dość wysoka. Nie każdy ma zdolność finansową do takiego wydatku i coraz częściej kierowcy szukają innego rozwiązania. Jakiego? W Internecie, na różnych aukcjach internetowych, forach motoryzacyjnych, występują oferty z możliwością zakupu używanej turbosprężarki. Takie działania są dość wątpliwe i ryzykowne. Wielu sprzedawców pozyskuje turbo urządzenia z rozbitych samochodów, z kradzieży, czy też innych źródeł, które nie świadczą o prawidłowym pochodzeniu turbosprężarki. Turbo przygotowywane do aukcji jest czyszczone, a nawet „regenerowane” przez fachowca o nikłej wiedzy. Takie turbosprężarki nie są stuprocentową gwarancją prawidłowo działającego urządzenia. Turbo nabytki aukcyjne grożą szybkim uszkodzeniem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie serwisowy montaż turbo. Firma powinna być sprawdzona i wyposażona w najlepsze urządzenia. Długoletnie doświadczenie i wykwalifikowana ekipa to podstawa każdego serwisu. Bosch Car Service w Stalowej Woli to kompleksowy punkt regeneracji turbosprężarek, który głównie opiera się na naprawie wszystkich rodzajów turbosprężarek. W rzeczywistości możemy zlecić montaż turbiny o stałej geometrii, ze zmienną geometrią, jak również doładowania szeregowe i równoległe, jak również montaż turbo do silnika benzynowego, czy diesla. Nie masz za dużo gotówki, chcesz zdecydować się na montaż turbo? Cena będzie nieoczywista. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z serwisem, wstępna konsultacja i wycena. Taki wywiad pomoże każdemu kierowcy przygotować się wstępnie do wydatku. Bardzo ważne dla każdego użytkownika turbo, który stoi przed koniecznością wymiany maszyny wirnikowej jest początkowe określenie kosztów, jak również zrozumienie wagi profesjonalnego działania w serwisie, jakim jest montaż turbo. Cena jest adekwatna do fachowości usług. Mamy pewność, że po zakończonym procesie naprawczym otrzymamy kartę gwarancyjną, która zawsze daje nam możność ponownego rozpatrzenia awarii naszego turbo urządzenia.

Wymiana turbiny – cena na każdą kieszeń?

Demontaż i montaż turbosprężarki – cena

Posiadacze turbo przyspieszenia w pojeździe liczą się z rychłymi kosztami, które może przynieść nagła awaria turbiny. Znajdują się śmiałkowie, którzy dokonują samodzielnie procesu, jakim jest demontaż i montaż turbo. Cena serwisowa, która zaczyna się już od 1000 zł wzwyż skutecznie potrafi odstraszyć, więc takich indywidualnych, często amatorskich, działań jest obecnie coraz więcej. Jednak czy efekt jest taki sam jak po regeneracji turbiny lub jej wymianie w serwie? Montaż i demontaż turbiny może nie jest procesem bardzo skomplikowanym (zależy oczywiście od rodzaju turbosprężarki), ale wymaga znajomości maszyny wirnikowej, jej wszystkich części, przewodów, więc wiedza o turbo jest tu po prostu niezbędna. Sam demontaż turbosprężarki w stosunku do montażu maszyny wirnikowej jest wykonalny. Natomiast jeżeli chcemy podjąć się zamontowaniu turbiny, czyli dokładnego montażu wszystkich części należących do całości turbosprężarki, to samodzielne działanie będzie niemożliwe. Regenerację lub naprawę maszyny wirnikowej powierzmy autoryzowanemu serwisowi, który powinien być fachowo wyposażony i oferować usługi na najwyższym poziomie. Wymiana turbiny (koszt robocizny 2019), jest na pewno wyższy niż w roku poprzednim. Z racji corocznych wzrostów cen za moto usługi, kosztorys nie jest stały. Zawsze musimy liczyć się z podwyżką cennika serwisowego. Koszty powinny pełnić kwestie drugorzędne w posiadaniu turbo. Priorytetem jest poprawnie działająca turbosprężarka i bezpieczeństwo samochodu osobowego na drodze.

Demontaż i montaż turbosprężarki – cena
Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Darek
2023-01-16 10:04:23
Koszt montażu turbiny w autoryzowanym serwisie może się różnić w zależności od marki i modelu samochodu, typu turbosprężarki oraz lokalizacji serwisu. Ogólnie, koszt montażu turbiny w autoryzowanym serwisie może wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Cena ta może również zależeć od tego, czy montaż jest wykonywany przy okazji innych napraw, czy też jest to osobna usługa. Ważne jest aby skontaktować się z autoryzowanym serwisem swojego samochodu, ponieważ tylko on posiada odpowiednie narzędzia, kwalifikacje oraz części zamienne potrzebne do prawidłowego montażu turbiny. W przeciwnym razie, może pojawić się ryzyko błędnego montażu, które może prowadzić do problemów z działaniem silnika.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi