blog

Jak znaleźć profesjonalny warsztat do regeneracji turbosprężarek? - nie daj się oszukać!

21 listopada 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00
Udostępnij element

Znalezienie profesjonalnego warsztatu do regeneracji turbosprężarek może być kluczowe dla zapewnienia jakości usług. Oto kilka kroków, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze serwisu:

1. Doświadczenie i wiedza – wybierz serwis, który ma odpowiednie kwalifikacje do naprawy turbiny.
2. Sprzęt i technologia - upewnij się, że wybrany przez Ciebie warsztat wykorzystuje nowoczesny sprzęt i technologie przy regeneracji turbosprężarek. To może mieć istotny wpływ na jakość usługi.
3. Gwarancja – zorientuj się, czy wybrana firma oferuje gwarancję (zazwyczaj jest to 2-letni okres gwarancyjny).
4. Analiza kosztów - porównaj ceny w różnych miejscach, ale nie decyduj się tylko na tę, która oferuje najniższe ceny, ponieważ jakość usług jest równie ważna.
5. Konsultacja - skontaktuj się z wybranymi warsztatami, aby zadać im pytania odnośnie ich doświadczenia, używanych części czy gwarancji. Warto również dowiedzieć się, jak długa trwa naprawa turbo.

Wybór odpowiedniego warsztatu do regeneracji turbosprężarki jest bardzo ważny, ponieważ może wpłynąć na sprawność i bezpieczeństwo Twojego pojazdu. Dlatego wybieraj jedynie profesjonalne serwisy zajmujące się silnikami diesla, aby uniknąć nieprawidłowych napraw i oszustw.

Check engine na masce rozdzielczej
Turbosprężarka

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Ile kosztuje regeneracja turbiny?

Regeneracja turbiny wynosi od 200 do 400 złotych, do tego dochodzi koszt części i robocizny, czyli około 500 – 700 złotych. Dokładny koszt regeneracji turbiny BMW E90 320d zależy od paru czynników, takich jak: rodzaj turbo, stopień uszkodzeń, dostępność części zamiennych czy technologii naprawy. Należy pamiętać, że jeśli turbosprężarka jest mocno uszkodzona, może wymagać wymiany niektórych części, co zwiększy koszty regeneracji. W takim przypadku warto rozważyć wymianę turbosprężarki na nową.

Turbo i oszczędność - czy turbosprężarka pomaga zmniejszyć zużycie paliwa?

Wlew paliwa

Tak, turbosprężarka w dieslu może pomóc zmniejszyć zużycie oleju napędowego. W praktyce, samochody z silnikami z turbo mogą zużywać nawet o 10% mniej paliwa. Jest to szczególnie widoczne w mieście, kiedy kierowcy muszą często pokonywać krótkie dystanse z niską prędkością. Oto kilka wskazówek, jak zwiększyć oszczędność paliwa w samochodzie:

- jeźdź spokojnie - gwałtowne przyspieszanie i hamowanie zwiększa zużycie oleju napędowego,
- unikaj jazdy na wysokich obrotach - silniki z turbosprężarkami są najbardziej efektywne przy niskich i średnich obrotach,
- regularnie serwisuj samochód – odpowiednia dbałość o turbo zapewnia długą żywotność części i optymalną wydajność.

Tajemnice mocy - jak turbodoładowanie wpływa na osiągi samochodu?

Turbodoładowanie to proces zwiększania mocy silnika poprzez doprowadzenie do jego cylindrów większej ilości powietrza. Dzieje się to dzięki turbosprężarce, która jest napędzana spalinami wylotowymi. Efekt turbodoładowania jest bardzo zauważalny. Silniki z turbo są zazwyczaj znacznie mocniejsze niż silniki bez podzespołu. Turbodoładowanie wpływa na osiągi samochodu w następujący sposób:

- zwiększa moc i moment obrotowy jednostki napędowej - silniki z turbo mogą generować znacznie więcej mocy, a także mają wyższy moment obrotowy niż silniki wolnossące, co przekłada się na lepsze przyspieszenie i dynamikę jazdy,
- zwiększa prędkość maksymalną samochodu – jednostka napędowa z turbiną może osiągać wyższe prędkości maksymalne niż silniki wolnossące.

Ogólnie rzecz biorąc, turbo jest skutecznym sposobem na zwiększenie osiągów auta. Turbiny są coraz bardziej popularne, ponieważ pozwalają na uzyskanie dużej mocy przy stosunkowo niewielkiej pojemności silnika.

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi