W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę
Turbosprężarka zwiększa sprawność jednostki napędowej, ogranicza spalanie paliwa, a także zmniejsza emisję spalin. Ten podzespół jest jednym z najtrwalszych i najsolidniejszych elementów wyposażenia w samochodzie, o ile kierowca stosuje się do zasad prawidłowej eksploatacji. Jest to maszyna wirnikowa składająca się z turbiny i sprężarki, które osadzone są na wspólnym wale i służą do doładowania silnika spalinowego. Spaliny wydostające się z komory silnika, zanim zostaną one wyrzucone przez wydech, napędzają wirnik turbiny. Z kolei ten wirnik, poprzez wspólny wał, wprawia w ruch wirnik sprężarki, która pobiera powietrze z układu dolotowego, następnie je kompresuje i wtłacza pod ciśnieniem do komory spalania.
Jak działa turbosprężarka i po co jest w samochodzie? - Jak działa turbosprężarka
Turbo stosuje się pośrednio w celu zwiększenia mocy samochodu z silnikiem spalinowym. Realizowane jest to przez zwiększenie ilości powietrza trafiającego do cylindrów w jednostce czasu. Z racji tego, że paliwo można dostarczyć do silnika w dowolnej ilości, to problemem jest jedynie doprowadzenie odpowiednio dużej ilości tlenu, który jest niezbędny do zajścia procesu spalania. Właśnie to jest głównym celem stosowania turbiny. Efekty pośrednie, jakie uzyskamy przez doprowadzenie większej ilości powietrza do silnika to: zmiana kształtu charakterystyki silnika, redukcja emisji szkodliwych substancji oraz zmniejszenie zużycia paliwa.
Turbosprężarka - działanie, wady i zalety - Co daje turbina w samochodzie
Turbina jest elementem, który znajduje się już praktycznie w każdym silniku spalinowym. Pomaga ono zwiększyć moc i poprawia elastyczność silnika. Skoro znamy już działanie turbiny, skupmy się teraz na jej wadach i zaletach. Do zalet turbosprężarki zaliczymy: zwiększoną sprawność silnika, znaczące obniżenie emisji szkodliwych związków chemicznych oraz mniejsze składki ubezpieczenia OC. Największą wadą tego podzespołu jest przede wszystkim jego duża awaryjność.
Turbosprężarka - jak działa i jak się z nią obchodzić? - Ile koni daje turbosprężarka
Aby zrozumieć działanie urządzenia turbo, powinniśmy wiedzieć, że składa się ono z dwóch głównych elementów – turbiny i sprężarki. Spaliny skierowane na wirnik turbiny napędzają równocześnie wirnik sprężarki, która wtłacza do cylindrów większą ilość powietrza. Z tego powodu do każdego cylindra trafia większa ilość tlenu, co z kolei umożliwia spalenie tej samej objętości komory znacznie większej ilości paliwa, a to przekłada się na wzrost mocy silnika. Turbosprężarka jest w stanie podnieść moc samochodu nawet o 40%, jednakże nie jesteśmy w stanie określić dokładnej ilości koni mechanicznych, jaką uzyskamy dzięki niej.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie
Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi
Komentarze