Localizations image
Strona główna / Aktualności / TURBOSPRĘŻARKI – nowe, po regeneracji, używane, odnowione – oryginalne cennik Sklep

TURBOSPRĘŻARKI – nowe, po regeneracji, używane, odnowione – oryginalne cennik Sklep

 

Układy turbodoładowania są najwydajniejszym systemem wspomagania silników spalinowych, zarówno wysokoprężnych, jak i benzynowych, dzięki czemu znaleźć je można obecnie w zdecydowanej większości samochodów poruszających się miastami Europy.

Turbosprężarki na dobre zagościły w przemyśle motoryzacyjnym dopiero w drugiej połowie lat siedemdziesiątych, jednak stosowane były sporadycznie w autach ciężarowych już czterdzieści lat wcześniej. Obecnie są montowane do praktycznie każdej jednostki z zapłonem samoczynnym w samochodach osobowych i dostawczych, pojawiają się także coraz częściej przy silnikach z zapłonem iskrowym, a to za sprawą ich wielu zalet oraz miniaturyzacji silników spalinowych przez większość producentów na rynku. Dzięki turbosprężarkom zwiększa się znacząco wydajność spalania mieszanki paliwowo-powietrznej w jednostce napędowej, co przekłada się bezpośrednio na dużo lepsze osiągi danego silnika oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, powstających na wskutek niedopalania mieszanki.


Sklep z turbosprężarkami i pracownia regeneracji turbo

Warunki pracy turbosprężarki sprawiają, że do budowy urządzenia potrzebne jest wykorzystanie wysoce odpornych na temperatury, ścieranie i korozję materiałów, takich jak Inconel, MaRM247 czy tytan. Konstrukcja turbosprężarek nie jest nadmiernie skomplikowana, jednak wszystkie elementy muszą być wykonywane z mikroskopijną dokładnością tak, aby turbosprężarka działała prawidłowo przy olbrzymich prędkościach obrotowych rzędu 250 lub nawet trzystu tysięcy obrotów na minutę i temperaturach sięgających tysiąca stopni Celsjusza. Pomimo tak ciężkich warunków, turbosprężarki są w stanie wytrzymywać przebiegi liczone w setkach tysięcy kilometrów pod warunkiem, że pojazd wyposażony w taki układ doładowania jest właściwie eksploatowany przez większość czasu. Właściwa eksploatacja związana jest z niektórymi nawykami takimi jak odczekiwanie po rozruchu silnika przed startem, oraz przed jego zgaszeniem po zakończonej jeździe czy też unikanie gwałtownego zwiększania obrotów przez pierwsze dwie-trzy minuty od uruchomienia jednostki napędowej. Ważne jest także dbanie o odpowiednią ilość oraz czystość oleju silnikowego i stosowanie jedynie zalecanych do danej jednostki napędowej produktów, a także regularne wymienianie filtru powietrza oraz filtru oleju.

Zakupiona w skupie turbosprężarka po przejściu procesu regeneracji
Sklep z turbosprężarkami i pracownia regeneracji turbo


Zasady używania turbo

W przypadku niedostosowania się do tych kilku zasad, można spodziewać się rychłej wizyty u mechanika, ponieważ turbosprężarki pomimo swej wytrzymałości nie są urządzeniami niezniszczalnymi. Są one wrażliwe przede wszystkim na wszelkiej maści zanieczyszczenia mogące dostać się do wnętrza turbiny lub sprężarki, które skutecznie doprowadzają do poważnego uszkodzenia wirników, a także na niewłaściwe olejowanie, skutkujące przegrzewaniem się i zatarciem turbosprężarki. Niezależnie jednak od tego, czy do uszkodzenia doszło z powodu wyeksploatowania urządzenia czy jego niewłaściwego użytkowania, najlepszym rozwiązaniem problemu jest oddanie turbosprężarki do specjalistycznego warsztatu TURBOSERWIS MELETT zajmującego się regeneracją, sprzedażą (nowe turbosprężarki sklep - cennik) układów turbodoładowania, niemożliwą do wykonania bez odpowiedniej wiedzy technicznej i zaplecza maszynowego.

Używana zgodnie z zasadami turbosprężarka samochodowa w bardzo dobrym stanie
Zasady używania turbo

Oceń:
/ Aktualna ocena: 0.00

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Regeneracja turbin Lublin – Melett - turboserwisy 02 października 2018

Regeneracja turbin Lublin – Melett - turboserwisy

Regeneracja turbin Lublin Naprawa, regeneracja turbosprężarek samochodowych...

Czyszczenie turbiny – Warsztat Melett - poradnik 02 października 2018

Czyszczenie turbiny – Warsztat Melett - poradnik

Czyszczenie turbiny w autoryzowanym warsztacie Melett Turbosprężarka to jeden...

Budowa turbosprężarki - co to jest gruszka turbiny? 09 października 2018

Budowa turbosprężarki - co to jest gruszka turbiny?

Gruszka turbiny to innymi słowy zawór próżniowy (podciśnieniowy) zajmujący...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.