Localizations image
Strona główna / Aktualności / TURBOSPRĘŻARKI – nowe, po regeneracji, używane, odnowione – oryginalne cennik Sklep

TURBOSPRĘŻARKI – nowe, po regeneracji, używane, odnowione – oryginalne cennik Sklep

TURBOSPRĘŻARKI – nowe, po regeneracji, używane, odnowione – nowość - oryginalne Melett (sklep) - ceny

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


 

 

Układy turbodoładowania są najwydajniejszym systemem wspomagania silników spalinowych, zarówno wysokoprężnych, jak i benzynowych, dzięki czemu znaleźć je można obecnie w zdecydowanej większości samochodów poruszających się miastami Europy.

Turbosprężarki na dobre zagościły w przemyśle motoryzacyjnym dopiero w drugiej połowie lat siedemdziesiątych, jednak stosowane były sporadycznie w autach ciężarowych już czterdzieści lat wcześniej. Obecnie są montowane do praktycznie każdej jednostki z zapłonem samoczynnym w samochodach osobowych i dostawczych, pojawiają się także coraz częściej przy silnikach z zapłonem iskrowym, a to za sprawą ich wielu zalet oraz miniaturyzacji silników spalinowych przez większość producentów na rynku. Dzięki turbosprężarkom zwiększa się znacząco wydajność spalania mieszanki paliwowo-powietrznej w jednostce napędowej, co przekłada się bezpośrednio na dużo lepsze osiągi danego silnika oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, powstających na wskutek niedopalania mieszanki.

Warunki pracy turbosprężarki sprawiają, że do budowy urządzenia potrzebne jest wykorzystanie wysoce odpornych na temperatury, ścieranie i korozję materiałów, takich jak Inconel, MaRM247 czy tytan. Konstrukcja turbosprężarek nie jest nadmiernie skomplikowana, jednak wszystkie elementy muszą być wykonywane z mikroskopijną dokładnością tak, aby turbosprężarka działała prawidłowo przy olbrzymich prędkościach obrotowych rzędu 250 lub nawet trzystu tysięcy obrotów na minutę i temperaturach sięgających tysiąca stopni Celsjusza. Pomimo tak ciężkich warunków, turbosprężarki są w stanie wytrzymywać przebiegi liczone w setkach tysięcy kilometrów pod warunkiem, że pojazd wyposażony w taki układ doładowania jest właściwie eksploatowany przez większość czasu. Właściwa eksploatacja związana jest z niektórymi nawykami takimi jak odczekiwanie po rozruchu silnika przed startem, oraz przed jego zgaszeniem po zakończonej jeździe czy też unikanie gwałtownego zwiększania obrotów przez pierwsze dwie-trzy minuty od uruchomienia jednostki napędowej. Ważne jest także dbanie o odpowiednią ilość oraz czystość oleju silnikowego i stosowanie jedynie zalecanych do danej jednostki napędowej produktów, a także regularne wymienianie filtru powietrza oraz filtru oleju.

W przypadku niedostosowania się do tych kilku zasad, można spodziewać się rychłej wizyty u mechanika, ponieważ turbosprężarki pomimo swej wytrzymałości nie są urządzeniami niezniszczalnymi. Są one wrażliwe przede wszystkim na wszelkiej maści zanieczyszczenia mogące dostać się do wnętrza turbiny lub sprężarki, które skutecznie doprowadzają do poważnego uszkodzenia wirników, a także na niewłaściwe olejowanie, skutkujące przegrzewaniem się i zatarciem turbosprężarki. Niezależnie jednak od tego, czy do uszkodzenia doszło z powodu wyeksploatowania urządzenia czy jego niewłaściwego użytkowania, najlepszym rozwiązaniem problemu jest oddanie turbosprężarki do specjalistycznego warsztatu TURBOSERWIS MELETT zajmującego się regeneracją, sprzedażą (nowe turbosprężarki sklep - cennik) układów turbodoładowania, niemożliwą do wykonania bez odpowiedniej wiedzy technicznej i zaplecza maszynowego.

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Ile kosztuje regeneracja turbiny? - Cennik 02 października 2018

Ile kosztuje regeneracja turbiny? - Cennik

Koszt regeneracji turbiny - cennik Silnik, wyposażony w turbosprężarkę, to...

Części Do Turbosprężarek - Budowa oraz ceny części do turbo 02 października 2018

Części Do Turbosprężarek - Budowa oraz ceny części do turbo

Części Do Turbosprężarek - Budowa oraz ceny części do turbo Udostępnij ...

Serwis turbin - Bosch Serwis 02 października 2018

Serwis turbin - Bosch Serwis

Naprawa turbosprężarki krok po kroku Turbodoładowanie od 1938 r. znalazło...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.