Localizations image
Strona główna / Aktualności / Turbosprężarki Łódź

Turbosprężarki Łódź

TURBOSPRĘŻARKI ŁÓDŹ – Bosch Diesel Service | regenerujemy i naprawiamy turbiny na częściach Oryginalnych Melett


Niegdyś jeden z największych ośrodków przemysłu włókienniczego w Europie, dzisiaj trzecie pod względem ludności miasto w Polsce.

Łódź jest miastem powiatowym i stolicą województwa łódzkiego, umiejscowionym w jego centralnej części. Zlokalizowana na Wzniesieniach Łódzkich i Wysoczyźnie Łaskiej miejscowość rozciąga się na powierzchni 293,25km2, co czyni ją czwartą pod względem powierzchni w kraju. Łódź posiada około 706 000 stałych mieszkańców. Obecnie w mieście istnieje rozbudowana infrastruktura drogowa, łączą się tu drogi krajowe z Torunia, Warszawy, Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy i Gdańska, a tuż obok miasta krzyżują się autostrady transeuropejskie o oznaczeniach A1 i A2. W samej Łodzi istnieje także dużych rozmiarów i wagi logistycznej węzeł kolejowy.

Łódź była kiedyś potężnym centrum przemysłu włókienniczego, jednak ten mocno podupadł na przestrzeni dekad, a w mieście zaczęły rozwijać się ośrodki usługowo-handlowe oraz centra przemysłu elektrotechnicznego. W mieście zainwestowały w utworzenie swoich zakładów takie kolosy jak Bosch, Dell, Comarch czy Gillete. Łódź stała się także ważnym węzłem komunikacyjnym dzięki rozbudowie infrastruktury komunikacyjnej wykonywanej przez ostatnie 30 lat.

Wokół miasta rozciągają się duże tereny rolno-mieszkalne, co sprawia, że w aglomeracji łódzkiej zamieszkuje obecnie ponad 1 100 000 osób. Tak duża liczba mieszkańców oraz rozbudowana sieć drogowa sprawiają, że przemieszcza się tu mnóstwo pojazdów. Wiele z nich wyposażono w układy turbodoładowania, szczególnie w przypadku silników wysokoprężnych i nowych, małolitrażowych konstrukcji benzynowych.

Turbosprężarki w tych pojazdach odpowiedzialne są za zwiększanie osiągów poprzez kompresję i wtłaczanie powietrza do komory spalania silnika, co przekłada się na lepsze i bardziej wydajne spalanie mieszanki. Są to konstrukcje wykonywane z trwałych materiałów, takich jak Ni-Resist, MaRM247, Inconel czy tytan. Nowsze układy turbodoładowania posiadają także systemy kierowania spalin, pomagające zniwelować nieprzyjemny efekt turbodziury, takie jak zawór upustu spalin(wastegate) czy technologia zmiennej geometrii kierownic turbiny(VNT, VGT, VTG). Obecnie produkowane turbosprężarki są wykonywane precyzyjnie aby zmaksymalizować ich wydajność, co niestety odbija się na ich odporności na czynniki takie jak zanieczyszczenia czy słabe ciśnienie oleju lub jego brak.

Najczęściej do uszkodzenia turbosprężarki przyczyniają się niewydolne filtry i słabej jakości, tudzież zużyty olej silnikowy. Do powszechnie spotykanych objawów uszkodzenia turbosprężarki zaliczyć możemy duże kłęby błękitnego lub czarnego dymu, odgłosy stukania lub tarcia metalu o metal, dźwięk przypominający syrenę karetki lub spadek mocy. Jednakowoż tylko dwa ostatnie w większej części przypadków są rzeczywistymi objawami awarii układu turbodoładowania (turbosprężarki Łódź), ponieważ reszta może oznaczać na przykład usterkę panewek. Rozwiązań na uszkodzenie turbosprężarki jest kilka. Możemy na przykład zakupić nowy egzemplarz, co wiąże się z wysokimi kosztami, ceną, a w niektórych przypadkach także trudnością w znalezieniu urządzenia ze względu na wycofanie go z produkcji. Możemy także poszukać używanej turbosprężarki, jednak jest to rozwiązanie ryzykowne, ponieważ może okazać się, iż dany egzemplarz nie był sprawdzany pod kątem uszkodzeń i mankamentów, co przyczyniłoby się do kolejnej awarii turbodoładowania i jednostki napędowej. Najlepszym, z ekonomicznego punktu widzenia, rozwiązaniem jest regeneracja turbosprężarki, jednak pod warunkiem wykonywania jej w wyspecjalizowanym warsztacie (serwisy partnerskie Łódź). W ASO Bosch Service – Pawlik posiadamy odpowiednie urządzenia, będąc w stanie skutecznie wykonywać także regenerację turbosprężarek z systemami zmiennej geometrii, a swym działaniem obejmujemy cały kraj.

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Koszt regeneracji turbosprężarki - Problemy w eksploatacji turbo 02 października 2018

Koszt regeneracji turbosprężarki - Problemy w eksploatacji turbo

Regeneracja turbo - cena Teoretycznie, turbosprężarka skonstruowana jest tak,...

Turbina ze zmienną geometrią 02 października 2018

Turbina ze zmienną geometrią

MIELEC – naprawa, regeneracja turbosprężarki | Turbina ze zmienną geometrią...

Sterowniki w turbinie - Za co odpowiadają sterowniki w turbinie 02 października 2018

Sterowniki w turbinie - Za co odpowiadają sterowniki w turbinie

Zmienna geometria i zawór wastegate w turbinie Pierwsze zastosowanie turbosprężarki...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.