blog

Serwis turbin - Bosch Serwis

2 października 2018

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
pracownia regeneracji turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

1. Naprawa turbosprężarki krok po kroku

Turbodoładowanie od 1938 r. znalazło zastosowanie w samochodach ciężarowych, zaś od 1973 w samochodach osobowych. W dzisiejszych czasach ciężko spotkać samochód bez turbo, wiąże się z tym otwarcie dużej ilości serwisów które specjalizują się w serwisie turbosprężarek . Turbosprężarki są dość delikatnym elementem jednostki napędowej, jednak powinny nam służyć przez długi okres czasu. Jednak czasami wygląda to inaczej awaria turbo może nas zaskoczyć. Są to czasami awarie które występują z powodu błędu konstrukcji, jednak pamiętajmy to że mamy największy wpływ na kondycje naszej turbosprężarki. Poniżej przedstawimy niektóre z przyczyn awarii turbo:

- Brak smarowania
- Zanieczyszczony olej
- Wyciek oleju z turbosprężarki
- Uszkodzenia przez ciała obce

turbosprężarka

Co w przypadku awarii turbiny?

Gdy nasze turbo ulegnie zniszczeniu, jesteśmy zmuszeniu zgłosić się do serwisu który posiada wykwalifikowanych pracowników. Gdy w okoli brakuje takich zakładów, możemy skorzystać z internetu I znaleźć taki zakład. Wpisujemy hasło serwis turbin lub regeneracja turbosprężarek. Twoim oczom ukażą się mechanicy z różnych miast takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Jaworzno, Radlin, Bielsko Biała, Nowa Wieś Ełcka, Mielec, Rzeszów, Krosno, Nowa Dęba, Jarosław, Lublin, Iława, Poznań, Chorzów, Józefów, Suchedniów, Starachowice, Częstochowa, Łódź, Swadzim, Oleśnica, Białystok, Tychy, Sosnowiec, Katowice, Nowy Sącz, Zakopane, Łowicz, Mirków, Pruszków, Radom, Elbląg, Gdańsk, Lubań itd. którzy zajmują się regeneracją, naprawą oraz testowaniem turbin. Zachęcam do skorzystania z usług naszego serwisu BOSCH SERWIS w Stalowej Woli, spotkaliśmy się z wieloma przypadkami awarii turbosprężarek oraz posiadamy wykwalifikowanych mechaników. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego klientów z całego województwa Podkarpackiego i miast ościennych. W artykule poruszę temat serwis turbin krok po kroku. Pierwszym krokiem jest demontaż turbo z silnika, po czym przechodzimy do rozłożenia turbo na części pierwsze w celu sprawdzenia uszkodzeń jak I również ich przyczyn. Drugim krokiem jest czyszczenie elementów. Wszystkie elementy obowiązkowo czyścimy ze starego oleju i innych nieczystości, do pomocy używamy dwóch myjek: ultradźwiękowej i ciśnieniowej. Kolejnym etapem w serwisie turbo jest szkiełkowanie. Wszystkie elementy myciu zostają wyszkiełkowane, aby pozbyć się reszty zanieczyszczeń z którymi nie poradziły sobie myjki ( rdza i silne zabrudzenia). Krok 4 to toczenie obudowy łożyskowań. Elementy , które uległy zniszczeniu są dokładnie mierzone i obrabiane na tokarce w celu uzyskania wymiarów nominalnych. Po wykonaniu tych czynności, następuje skręcanie rdzenia turbosprężarki. Części rdzenia takie jak wirnik turbosprężarki, koło kompresji, talerz aluminiowy, łożyska i wszystkie uszczelnienia podlegają wymianie na nowe.
 

W BOSCH SERWIS w Stalowej Woli gwarantujemy że używamy oryginalnych części prosto od producenta. Bardzo ważnym etapem w serwisie turbo jest jej wyważenie. Niedoważenie turbiny prowadzi do jej poważnego uszkodzenia. W naszym serwisie BOSCH SERWIS – PAWLIK w Stalowej Woli wyważanie odbywa się na urządzeniach marki Schenck, która jest światowym przywódcą w tej dziedzinie. Regeneracja turbosprężarek jest zawsze przeprowadzana w ściśle określonych warunkach laboratoryjnych, dzięki której wyważanie odbywa się w warunkach przybliżonych do warunków jakie panują w silniku : temperatura i ciśnienie oleju oraz obroty turbiny sięgające do 220 tyś. obr/min. Następnie następuje Skręcanie turbosprężarki polega to na tym że do rdzenia turbiny przykręcamy kolektor wraz z przeczyszczoną wcześniej zmienną geometrią, ślimak plus zawór. Po wykonaniu wszystkich czynności następuje ustawianie zaworu turbosprężarki i zmiennej geometrii za pomocą specjalnego urządzenia. Urządzeń za pomocą danych kalibracyjnych podpowie nam jak ustawić turbosprężarkę tak, aby podczas pracy silnika turbina pracowała prawidłowo.

turbosprężarka
Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Rafał
2023-01-24 14:16:00
Bosch Serwis jest marką należącą do koncernu Bosch, która specjalizuje się w naprawie i regeneracji turbosprężarek. Bosch Serwis oferuje szeroki zakres usług serwisowych dla turbosprężarek, w tym diagnostykę, naprawę, regenerację, czyszczenie, wymianę uszczelek, wymianę koła kompresora, wymianę koła turbiny, wymianę łożysk itp. Bosch Serwis jest znany z posiadania nowoczesnego sprzętu oraz wysokiej jakości części zamiennych. Posiada on specjalistyczne narzędzia, które pozwalają na dokładne diagnozowanie i naprawę turbosprężarek. Bosch Serwis posiada wieloletnie doświadczenie w naprawie i regeneracji turbosprężarek, a jego specjaliści są doświadczonymi fachowcami, którzy przeszli odpowiednie szkolenia i posiadają niezbędną wiedzę do naprawy i regeneracji turbosprężarek zgodnie z najwyższymi standardami jakości.
Przemyslaw
2021-05-31 12:55:55
Naprawiałem turbosprężarkę. Jestem bardzo zadowolony śmiga już pół roku i żadnych zastrzeżeń
Mariusz
2020-03-05 10:02:57
Naprawiałem już serwis turbo, teraz i wtryskiwacze oddam w wasze ręce.
bogumila
2019-08-27 14:33:17
Dużo info, bez przesady, takich artykułów powinno być więcej :)

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi