Localizations image

Czyszczenie turbosprężarki i regeneracja turbin pod Stopnicą (kod pocztowy 28-130) i w Stopnicy

Ponad 3000 turbosprężarek dostępnych od 390zł!
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych turbosprężarek!

Cena:

Regeneracja turbosprężarki
od 289 zł (netto)
Turbina po regeneracji od 500 zł
Nowa turbosprężarka od 900 zł
Czas realizacji 24 - 48 h
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów
Stan dostępne
Zadzwoń +48 609 707 060 Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

 • nowe
 • regenerowane
 • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.82
Slider image

Czy w Stopnicy zregeneruję turbosprężarki?

Turbiny w Stopnicy można naprawić w autoryzowanych pracowniach naprawy turbosprężarek jak również zadzwonić i umówić się na podjęcie przesyłki firmą kurierską.

Jak przebiega proces regeneracji turbosprężarek w Stopnicy?

 • Wysyłamy turbo naszym kurierem bądź przywozimy turbiny samemu,
 • Układy doładowania są weryfikowane podczas rozbiórki a następnie kontaktujemy się informując o problemach turbosprężarek,
 • Systemy doładowania są testowane na specjalnym sprzęcie,
 • Części naprawia się i regeneruje na przeznaczonych do tego urządzeniach,
 • Po zrekonstruowaniu możliwości turbo odsyłamy do klienta.

Ile kosztuje naprawa turbosprężarek w Stopnicy?

Opłata za usługę remontu turbiny związany jest od poziomu uszkodzenia turbosprężarki. Weryfikacja turbin wykonujemy za darmo.

Jak najlepiej dostarczyć turbinę do firmy naprawiającej turbosprężarki w Stopnicy?

Najlepszym sposobem jest turbinę przesłać do firmy regeneracji turbosprężarek w Stopnicy z pomocą kuriera którego możemy Państwu zamówić niemniej jednak oczywiście zachęcamy do osobistej wizyty w przedsiębiorstwie gdzie można przyjrzeć się jak odbywa się proces naprawy turbiny.

Które turbo da się poddawać regeneracji w Stopnicy?

W praktyce wszystkie typy turbosprężarek można poddawać regeneracji w tym:
 • Turbiny konwencjonalne,
 • Turbosprężarki VGT – o zmiennej geometrii,
 • Układy doładowania wielosprężarkowe jak BiTurbo i TwinTurbo.

Jakie można wymienić sygnały defektu turbosprężarek jakie istnieje możliwość by naprawiać w Stopnicy?

Typowe sygnały uszkodzenia turbiny to:
 • ograniczenie osiągów,
 • dymienie,
 • większe zużycie paliwa,
 • falowanie obrotów silnika,
 • brak możliwości odpalenia auta.

Dlaczego należy postawić na pracownie z Stopnicy oraz nasz portal?

Warto wykorzystać nasze usługi ponieważ:
 • Wykonujemy zlecenia w najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji w kraju,
 • Posiadamy autoryzację największych producentów części samochodowych,
 • Posiadamy najnowocześniejsze dedykowane maszyny oraz świetnie wyszkoloną kadrę,
 • Udzielamy gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów, jak na nowe części,
 • Możemy zaoferować atrakcyjne ceny,
 • Używamy tylko oryginalnych części.

Stopnica to niewielkie miasteczko, którego szukać należy w granicach powiatu buskiego, które z kolei leży w województwie świętokrzyskim. Miasto Stopnica było miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego, a prawami miejskimi cieszy się od 1362 roku, które piastowało do roku 1869, gdzie odebrane mu zostały za udział w zrywach niepodległościowych. Był to efekt represji ze strony carstwa rosyjskiego na ziemiach polskich za udział w powstaniach. Nadanie praw miejskich miało uroczyste miejsce w 2015 roku, a w samym mieście krzyżują się trzy drogi o znaczeniu krajowym lub wojewódzkim, a mianowicie Jest to droga krajowa numer 73 (Wiśniówka → Kielce → Morawica → Busko-ZdrójSzczucinDąbrowa Tarnowska → Tarnów → PilznoJasło), wojewódzka 756 (Starachowice Nowa SłupiaŁagów → Szydłów → Stopnica) oraz wojewódzka 757 (Opatów Iwaniska Staszów → Stopnica).Przez miasteczko przepływa rzeka Stopniczanka. Pierwsze wzmianki, jakie można znaleźć o Stopnicy, pochodzą z 12 wieku, gdzie wspomina się o niej jako o fragmencie probostwa, będącego pod zwierzchnictwem biskupstwa krakowskiego. Ciekawostką jest pochodzenie nazwy miasta -mówią o nim legendy. Podobno król, chcąc położyć kres rozbójniczej działalności na tych terenach, idąc po śladach zbójców, dopadł ich i uwięził, a na pamiątkę król ufundował w Stopnicy kaplicę Świętej Anny, a samą wioskę przemianowano na Stopnica.

Koszty regeneracji turbosprężarek po awarii w Stopnicy

Stopnica była zawsze miastem wielonarodowościowym a przed II wojną światową 2/3 ludności stanowili ludzie wyznania mojżeszowego, obecnie nie ma w mieście praktycznie żadnych śladów po żydowskiej obecności. Wśród zabytków, jakie można podziwiać na terenie Stopnicy, wymienić należy gotycki kościół farny pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz zespół klasztorny Ojców sercanów. Na terenie stopnicy znaleźć można było Zamek Królewski wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego, jednak zniszczenia po drugiej wojnie światowej oraz powojenna działalność komunistyczna w Polsce sprawiły, iż nigdy nie został odbudowany. Wspomnieć natomiast można cmentarzach żydowskich, które pozostały obecnie już jedyną pamiątką po ich obecności w stopnicy. Warto nadmienić o tym, że w stopnicy znaleźć można specjalistyczne pracownie zajmujące się regeneracją i naprawą turbosprężarek samochodowych, które świadczą profesjonalne i szerokie usługi. Ceny za regenerację turbosprężarek lub naprawy turbin zamieściliśmy w tabeli poniżej.

Pamiętajmy także, aby odpowiednio dbać o zregenerowaną już turbosprężarkę. Pierwsze kilometry jazdy powinniśmy pokonywać stosunkowo spokojnym tempem, aby dać czas środkowi smarnemu na rozgrzanie i możliwość krążenia w układzie bez trudności. Identycznie ma się rzecz z wyłączaniem silnika po dynamicznej jeździe, wirnik potrzebuje kilkudziesięciu sekund, aby się schłodzić. Jeżeli wyłączymy silnik tuż po zatrzymaniu, skutkuje to przerwaniem dopływu oleju i zatrzymaniem jego pozostałości w rozgrzanym urządzeniu. Zagrożeniem dla turbosprężarki są także zanieczyszczenia, które przedostają się z olejem lub powietrzem. W związku z tym należy przestrzegać wymiany filtrów oraz przy okazji corocznego przeglądu warto zweryfikować szczelność przewodu łączącego filtr powietrza z turbiną.

Co do oleju, to może on natomiast przenosić brudy powstałe na skutek tarcia między elementami silnika, opiłki lub drobiny węgla generowane podczas spalania mogą osadzać się w kanałach doprowadzających olej i zmniejszać ich skuteczne działanie. Im mniejsza ilość środka smarnego, tym gorsze smarowanie oraz mniej efektywne odprowadzanie ciepła. W razie problemu z turbosprężarką powinniśmy szybko działać i nie bagatelizować ich. Jak jeszcze sama regeneracja elementu nie jest gigantycznym wydatkiem, to sytuacja może się diametralnie zmienić, jeśli okaże się, że wywoła ona usterki w innych podzespołach jednostki napędowej. Jeżeli tak się stanie, w najgorszym wypadku, przeprowadzenie remontu silnika może przewyższyć wartość kilkuletniego samochodu. Więc jeżeli tylko usłyszymy jakiś niecodzienny hałas, który dobiega spod maski, a także nieprzyjemne drgania, powinniśmy reagować, bo może to wskazywać na awarie wywołaną słabym smarowaniem turbosprężarki.

Układ doładowania przed oddaniem do klienta w warsztacie w Stopnicy Skutecznie naprawiona turbosprężarka wraz z dołączoną gwarancją, gotowa do oddania klientowi

Cennik regeneracji i naprawy turbosprężarek w Stopnicy

Cena i koszt (netto)
Rozbiórka, sprawdzenie, ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki i wycena w Stopnicy 0 złotych
Regeneracja turbosprężarki, turbiny do samochodów osobowych i dostawczych pod Stopnicą 285 złotych (netto) + części
Regeneracja turbin, turbosprężarek do samochodów ciężarowych z Stopnicy 366 złotych (netto) + części
Naprawa, wymiana, czyszczenie zmiennej geometrii • Stopnica 163 złote (netto) + koszt części
Podstawowa regeneracja turbosprężarki (robocizna + części) w Stopnicy 399 do 560 złotych (netto)
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin (miasto Stopnica)

Loader
Zaznacz, aby kontynuować
Dostępne w Stopnicy lokalizacje punktów nadania, z których możesz skorzystać, chcąc wysłać turbinę do regeneracji w największym serwisie w Polsce

Komentarze

Kamil 2023-02-09 15:02:30

Czyszczenie turbosprężarek jest ważnym procesem, który pomaga utrzymać sprawność i wydajność samochodu. W turbosprężarce gromadzą się zanieczyszczenia, takie jak sadza i pył, które mogą powodować zmniejszenie jej wydajności i zwiększać ryzyko uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie czyścić turbosprężarkę. Proces ten polega na usunięciu wszelkich zanieczyszczeń, takich jak sadza i pył, za pomocą specjalnych narzędzi i sprzętu. Regeneracja turbin jest procesem, który polega na naprawie lub wymianie uszkodzonych elementów w turbosprężarce. W wyniku długotrwałego użytkowania lub zanieczyszczeń, turbosprężarka może ulec uszkodzeniu, co może zmniejszać jej wydajność i zwiększać ryzyko awarii. Regeneracja turbosprężarki może pomóc przywrócić jej pełną wydajność i zwiększyć jej żywotność. W Stopnicy istnieją warsztaty i pracownie, które oferują usługi czyszczenia i regeneracji turbosprężarek samochodowych. W takich miejscach, specjaliści mogą dokładnie zdiagnozować stan turbosprężarki i zalecić odpowiednie działanie, aby ją naprawić. Czyszczenie i regeneracja turbosprężarek jest ważne dla utrzymania sprawności i wydajności samochodu, a także zapobiegania awariom i kosztownym naprawom w przyszłości.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 707 060
Call icon

Zadzwoń do nas:

+48609707060
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności w celach niezbędnych do przeprowadzenia kontaktu i realizacji wybranej usługi. Wysyłając formularz kontaktowy Klient wyraża wolę kontaktu firmy z jego osobą. Niezbędne do tego dane są wykorzystywane jednorazowo, nie są przechowywane, udostępniane, przetwarzane ani odsprzedawane jakimkolwiek podmiotom. Do momentu kontaktu administratorem danych pozostaje BSDP.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności. RODO