Localizations image

Finlandia (FIN) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Finlandii (Suomi, Finland) – cała Europa

Czas przeczytania tekstu: 10 minut
Ponad 3000 turbosprężarek dostępnych od 390zł!
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5

1. Regeneracja turbo - Finalndia 

W Finlandii swoje usługi świadczy polska specjalistyczna pracownia regeneracji turbosprężarek i naprawy turbin dzięki możliwości wysyłki. Turbosprężarka to bardzo delikatne i wrażliwe urządzenie, które jest bardzo podatne na uszkodzenia i awarie, do których przyczyniają się czynniki zewnętrzne takie jak ciała obce, czy też niedoświadczenie właściciela na temat zasada użytkowania pojazdu mechanicznego, który w swoim wyposażeniu posiada turbosprężarkę. Finlandia jest położona na północy Europy i powstało po odłączeniu się od Rosji w 1917 roku, jest również członkiem Unii Europejskiej i graniczy ze Szwecją, Norwegią, Rosją, a od zachodu i południa posiada dostęp do Morza Bałtyckiego. Jej powierzchnia terenu wynosi 338 145 kilometrów kwadratowych, a liczba ludności to 5 503 tysięcy mieszkańców, co daje 16 osób na jeden kilometr kwadratowy. Na powierzchni Finlandii znajdziemy takie jeziora jak Saimaa, Paijanne, Inari, Pielinen, Oulujarvi, Pihlajavesi, Orivesi, Haukivesi, Keitele oraz Kallavesi. Jest to państwo bardzo często odwiedzane przez rzesze turystów, a mianowicie w 2015 roku Finlandię odwiedziło ponad dwa miliony turystów. Najczęstszą grupą etniczną, jaka odwiedza Finlandię to Rosjanie. Największe miasta, w których polska specjalistyczna pracownia świadczy swoje usługi to Helsinki (00100), Espoo (02100), Tampere (33100), Vantaa (00750), Oulu (90015), Turku (20100), Jyvaskyla (40100), Kuopio (70100) oraz Lahti (15100). Fińskimi laureatami, którzy zostali obdarowani nagrodą Nobla to Grans Sillanpaa w dziedzinie literatury w 1939 roku, Artturi Virtanen w dziedzinie chemii w roku 1945, Ragnar Granit w dziedzinie medycyny w 1967 roku, a Pokojową Nagrodę Nobla otrzymał Martti Ahtisaari w 2008 roku.

Regenerowana turbosprężarka z Finlandii
Finlandia (FIN) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Finlandii – cała Europa

2. Demontaż turbosprężarki w Helsinkach (kod pocztowy 00100)
Do procesu regeneracji, czyszczenia, czy też diagnostyki turbosprężarka musi zostać zdemontowana z jednostki napędowej danego pojazdu mechanicznego, ponieważ tylko wtedy będzie mogła przejść poszczególny proces. W innym przypadku, jeżeli właściciel wie, że coś niedobrego dzieje się z jego turbosprężarką, a nie podda jej procesowi regeneracji, diagnostyki, czy też czyszczenia, może dojść do destrukcji jednostki napędowej. Helsinki (00100) to stolica i zarazem największe miasto państwa noszącego nazwę Finlandia, jest on głównym ośrodkiem przemysłu, kultury i administracji, jego port znajduje się nad Zatoką Fińską. Helsinki zamieszkuje około 600 tysięcy ludzi, a jego powierzchnia wynosi 186 kilometrów kwadratowych. Jednymi z najważniejszych zabytków, które warto zobaczyć i zwiedzić to Senaatintori, czyli plac Senacki, Helsingin Yliopisto, Suomenlinna, Linnanmaki, gmach parlamentu Eduskuntatalo, bank narodowy, muzeum narodowe, katedrę luterańską, stary kościół, sobór Zaśnięcia Bogurodzicy, cerkiew świętej Trójcy, wielką synagogę, cmentarz Hietaniemi, stadion olimpijski, ZOO, pomnik cara Aleksandra II. Helsinki jako stolica Finlandii współpracuje z miastem Kijów, Kopenhaga, Moskwa, Nuuk, Oslo, Reykjavik, Sztokholm, Thorshavn, Warszawa i Szczecin.

Turbosprężarka po demontażu w Helsinkach
Demontaż turbosprężarki w Helsinkach (kod pocztowy 00100)

3. Czyszczenie turbiny w Espoo (kod pocztowy 02100)
Ten proces, jakie jest czyszczenie turbosprężarki, jest bardzo potrzebny do stwierdzenia, co było przyczyną uszkodzenia lub awarii turbiny, a także do wyszczególnienia, które z danych elementów uległy destrukcji, czy też wyeksploatowaniu. Espoo (02100) leży w południowej Finlandii, a na wschodzie graniczy z miastem Helsinki. Powierzchnia terenu Espoo wynosi 528 kilometrów kwadratowych i na jednym kilometrze kwadratowym zamieszkuje 734 osób, a to oznacza, że cała populacja liczy 244 930 mieszkańców. Nazwa tej miejscowości pochodzi od szwedzkiego słowa aspe, które oznacza skupisko topoli i osik. Pierwsze wzmianki o Espoo pojawiły się w 1431 roku. Po raz pierwszy ta miejscowość została zamieszkana 7000 lat przed naszą erą. Espoo współpracuje z takimi miastami jak Gatczyna, Irving, Koge, Kongsberg, Kristianstad, Ostrzyhom, Sauoakrokur, Soczi oraz Szanghaj. Popularnym środkiem transportu Espoo jest kolej, która także ma swoją stację w tej miejscowości.

Wyczyszczona turbosprężarka dla klienta z Espoo
Czyszczenie turbiny w Espoo (kod pocztowy 02100)

4. Diagnostyka turbosprężarki w Tampere (kod pocztowy 33100)
Trzecia w kolejności procedura podczas regeneracji turbiny to diagnostyka, dzięki której serwisant wykonujący proces regeneracji dowiaduje się, co zostało uszkodzone podczas eksploatacji turbosprężarki i jaka była ewentualna przyczyna awarii bądź destrukcji turbiny. Podczas tego procesu turbosprężarka zostaje rozłożona na części pierwsze i dokładnie sprawdzona. Tampere (33100) jest położone w południowo-zachodniej części Finlandii na przesmyku między jeziorem Nasijarvi i Pyhajarvi w regionie Pirkanmaa. Jest to jeden z największych przemysłowych ośrodków państwa, port śródlądowy i węzeł kolejowy. Liczna populacji wynosi 220 tysięcy mieszkańców, a jej powierzchnia wynosi 689,59 kilometrów kwadratowych. Turyści przyjeżdżają do tej miejscowości, aby zobaczyć na własne oczy takie zabytki jak katedra, Sarkananiemi, muzeum sztuki imienia Sary Hilden, muzeum domków robotniczych Amuri, muzeum Lenina, Muzeum Muminków, Pispala, prawosławna cerkiew świętego Aleksandra Newskiego. Ta miejscowość ma takie miasta partnerskie jak Braszów, Chemnitz, Eessen, Kijów, Kowno, Kopavogur, Leon, Linz, Łódź, Miszkolc, Mwanza, Niżny Nowogród, Norrkoping, Odense, Ołomuniec, Syracuse, Trondheim, a także Górowo Iławeckie.

Turbosprężarka z Tampere po diagnostyce gotowa do regeneracji
Diagnostyka turbosprężarki w Tampere (kod pocztowy 33100)

5. Remont turbo w miejscowości Vantaa (kod pocztowy 00750)
W miejscowości Vantaa największa i najnowocześniejsza polska pracownia regeneracji turbosprężarek świadczy usługi remontu turbo, dzięki możliwości wysyłki. Jest to bardzo tani proce i szybki w realizacji. Każda turbosprężarka zostaje zabrana do siedziby tej pracowni w Polsce i wychodząc z niej posiada roczną gwarancję bez limitu kilometrów. Vantaa (00750) to miejscowość położona w regionie Uusimaa nad rzeką Vantaanjoki. Populacja wynosi 204 194 mieszkańców, którzy osiedlili się na 240,34 kilometrach kwadratowych. W tym mieście znajduje się główny port lotniczy państwa noszący nazwę Helsinki-Vantaa. Ciekawostką jest fakt, że Vantaa nosiła nazwę Helsingin Maalaiskunta, czyli gmina ziemska Helsinki do 1972 roku, a w tym samym roku uzyskała status miasta targowego, który jest w tej miejscowości nazywany kauppala. Dopiero w 1974 roku Vantaa uzyskała prawa miejskie, czyli kaupunki. Podzielone na siedem dzielnic miasto współpracuje z takimi miastami jak Askim. Frankfurt nad Odrą, Huddinge, Jinan, Kinieszma, Gmina Lyngby-Tarbaek, Matte Yehuda, Mlada Boleslav, Nuuk, Powiat Rastatt, Salgotarjan, Seyoisfjorour, a także Słupsk.

Wyremontowana turbosprężarka z Vanty
Remont turbo w miejscowości Vantaa (kod pocztowy 00750)

6. Naprawa turbosprężarki w Oulu (kod pocztowy 90015)
W Oulu istnieje możliwość naprawy turbosprężarki, aczkolwiek jest on bardzo drogi i niestety bardzo często nie stać na niego przeciętnego właściciela pojazdu mechanicznego, który w swoim wyposażeniu ma turbosprężarkę, aczkolwiek polska specjalistyczna pracownia przychodzi z pomocą i oferuje swoje tanie usługi na terenie Oulu dzięki możliwości wysyłki. Należy pamiętać, że każda turbina wychodząca poza mury budynku tej specjalistycznej pracowni posiada roczną gwarancję bez limitu kilometrów, a to wszystko dzięki regeneracji jej na oryginalnych i rekomendowanych przez producenta częściach specjalnie przeznaczonych do danego typu i modelu turbosprężarki. Oulu (90015) leży na zachodzie Finlandii nad Zatoką Botnicką przy ujściu rzeki Oulujoki. Liczba ludności wynosi 141 962 mieszkańców, a powierzchnia terenu wynosi 1 511,3 kilometrów kwadratowych, na jeden kilometr kwadratowy przypada sto osób. Zwiedzający mogą zobaczyć na własne oczy takie zabytki jak ruiny zamek Kastelli z 1375 roku, pozostałości zamku Oulu z 1590 roku, ratusz miejski z 1880 roku, katedrę, stary cmentarz, park z około 1600 roku, muzeum sztuki z 1620 roku, halę targową 1900 roku, szkołę tańca z 1885 roku i wiele innych ciekawych i wartych uwagi budowli oraz atrakcji turystycznych.

Turbina po awarii w Oulu naprawiona w serwisie
Naprawa turbosprężarki w Oulu (kod pocztowy 90015)

7. Regeneracja turbiny w Turku (kod pocztowy 20100)
Pomimo tego, że maszyna wirnikowa posiada bardzo łatwą i prostą konstrukcję to jej regeneracja, jest bardzo skomplikowana i potrzebuje profesjonalnej ręki. Wyspecjalizowany serwisant dokładnie wie, jak powinien obchodzić się z turbosprężarką i już na pierwszy rzut oka mniej więcej wie, jak doszło do jej wyeksploatowania, czy też destrukcji. Powinniśmy pamiętać, że oddając turbosprężarkę do specjalistycznej pracowni, należy zwrócić uwagę na to, jakie certyfikaty posiada i czy poprzedni klienci byli zadowoleni z wykonywanej przez nią pracy. Turku (20100) położone jest u ujścia rzeki Aurajoki na południowo-zachodniej części kraju. Turku była stolicą Finlandii do 1812 roku. To miasto współpracuje z miastami takimi jak między innymi Gdańsk, Tartu, Tallinn, Warna, Tiencin, Petersburg, Kolonia, Gotenborg, Florencja, Bratysława i inne. Turystów przyciąga tutaj zamek z trzynastego i czternastego wieku, Abo Akademii, katedra z 1250 roku, pozostałości średniowiecznego miasta z dziewiątego i czternastego wieku, muzeum sztuki, kaplica Totta z 1540 roku i wiele innych bardzo ciekawych i satysfakcjonujących zabytków, która posiada w swoich granicach to miasto. Liczba ludności miasta wynosi 175 286 mieszkańców, a jego powierzchnia to 306,4 kilometry kwadratowe.

Turbosprężarka po regeneracji gotowa do wysyłki do Turku
Regeneracja turbiny w Turku (kod pocztowy 20100)

8. Wyważanie turbosprężarki w miejscowości Jyvaskyla (kod pocztowy 40100)
Po skończonym procesie regeneracji turbosprężarki następuje proces wyważania poszczególnych elementów wirujący maszyny wirnikowej, to właśnie dzięki temu procesowi turbina będzie dobrze pracowała po zamontowaniu jej w jednostce napędowej danego pojazdu mechanicznego. Jyvaskyla (40100) to miejscowość leżąca w środku Finlandii nad jeziorem Paijanne i została założona w marcu 1837 roku. Jej powierzchnia wynosi 1566 kilometrów kwadratowych, na których osiedliło się 129 437 mieszkańców. Ciekawostką jest fakt, że w tej miejscowości najstarsze znaleziska archeologiczne datuje się na 1500 rok przed naszą erą, a pierwszy raz zaczęto pisać o tym mieście w 1539 roku w księgach podatkowych. Ta miejscowość współpracuje z takimi miastami jak Esbjerg, Eskilstuna, Debreczyn, Jarosław, Fjaroabyggo, Niiza, Poczdam, Pozna, Stavanger, Jalapa, Mudanjiang. Urodziło się tutaj bardzo wielu wybitnych pisarzy, pisarek, architektów, polityków, kierowców rajdowych, skoczków narciarskich, a także hokeistów. Jyvaskyla to ośrodek administracyjny regionu Finlandia Środkowa.

Wyważone i zregenerowane turbo w mieście Jyvaskyla
Wyważanie turbosprężarki w miejscowości Jyvaskyla (kod pocztowy 40100)

9. Montaż turbosprężarki w Kuopio (kod pocztowy 70100)
Po zakończonych wszystkich procedurach związanych z regeneracją, czyszczenie, demontażem, diagnostyką, remontem, naprawą turbosprężarki nadchodzi czas na montaż maszyny wirnikowej w jednostce napędowej danego pojazdu mechanicznego. Jest to proces niekiedy skomplikowany, a wszystko zależy w dużej mierze od konstrukcji motoru napędowego. Kuopio (70100) jest zarówno miastem, jak i gminą środkowej Finlandii i leży w regionie Sawonia Północna nad jeziorem Kallavesi. Powierzchnia tej miejscowości wynosi 1 728,53 kilometrów kwadratowych, na których osiedliło się 105 229 mieszkańców. Jest to również miasto turystyczne, które przyciąga do siebie zwiedzających takimi atrakcjami turystycznymi jak wieża nadawcza na wzniesieniu Puijo, kompleks skoczni narciarskich, nowoczesny gmach biblioteki miejskiej, a także centralny plac miasta Kauppatori. Kuopio współpracuje z takimi miastami jak Jonkoping, Bado, Psków, Gera Opole, Krajowa, Gyor, Trabzon i wiele innych. Powstały tutaj kluby piłkarskie, narciarskie i stadion klubu noszącego nazwę Magnum Areena.

Turbina gotowa do montażu w Kuopio
Montaż turbosprężarki w Kuopio (kod pocztowy 70100)


Uszkodzona turbosprężarka w Lahti (kod pocztowy 15100)

Do destrukcji turbosprężarki dochodzi najczęściej przez niedoświadczenie właściciela pojazdu mechanicznego na temat zasada eksploatowania samochodu, który w swoim wyposażeniu posiada turbosprężarkę bądź tez przez czynniki zewnętrzne takie jak ciała obce, które uszkadzają łopatki turbiny lub koła kompresji. Lahti (15100) jest położone w południowej Finlandii na skraju Pojezierza Fińskiego nad rzeką Vesijarvi. Wyraz lahti po fińsku oznacza zatokę. Tę miejscowość zamieszkuje 103 344 mieszkańców na powierzchni wynoszącej 154,6 kilometrów kwadratowych. Leży ona 82 metry nad poziome morza. Ciekawostką jest, że pochodzi stąd grupa muzyczna nosząca nazwę Korpiklaani, a w mieście funkcjonuje stacja kolejowa o nazwie Lahti. Ta miejscowość współpracuje z takimi miastami jak Akureyri, Pecz, Vasteras, Alesund, Zaporoże, Randers, Garmisch-Partenkirchen, Suhlm Kaługa, Narwa, Deyang oraz Most. Należy wspomnieć, że Lahti to bardzo popularny ośrodek narciarstwa i co roku odbywają się tutaj zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, a także biathlonie.

Zregenerowana turbina po awarii w Lahti
Uszkodzona turbosprężarka w Lahti (kod pocztowy 15100)

Komentarze

roman 2020-03-04 11:21:59

Świetna sprawa ta regeneracja turbo i to nawet w Finlandii.

Michail 2020-03-04 10:22:02

Mieszkam w Finlandii kilka już lat, super że macie taki zasięg, bo na moją turbosprężarkę przyszła właśnie pora

Pyska 2019-08-28 12:26:13

Finlandia, piękna jest, ale w końcu mogę bez problemu jechać tam i nie martwić się o swoje turbo

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Niskie ciśnienie oleju – turbina 31 Grudzień 2020

Niskie ciśnienie oleju – turbina

Zajmiemy się zagadnieniem, które będzie dotyczyło istoty, jaką jest niskie ciśnienie oleju...

Turbo dziura - jak zlikwidować 06 Grudzień 2021

Turbo dziura - jak zlikwidować

Turbo dziura - jak zlikwidowaćZlikwidowanie turbodziury z pewnością spowoduje zm...

Wypalanie oleju po wymianie turbiny 01 lutego 2021

Wypalanie oleju po wymianie turbiny

Zabieg jakim jest wypalanie oleju po wymianie turbiny, czy też wypalanie oleju z ...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 707 060
Call icon

Zadzwoń do nas:

+48609707060
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności. RODO