blog

Czyszczenie turbiny bez rozbierania

16 grudnia 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
regeneracja turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Czyszczenie turbiny bez rozbierania jest możliwe poprzez zastosowanie różnego rodzaju środków, dodatków do paliwa, które mają za zadanie pozbyć się zanieczyszczeń występujących w układzie turbodoładowania. Większość kierowców posiadających turbosprężarkę wciąż poszukuje alternatywnych sposobów, które mogą ograniczyć wydatki związane z regeneracją turbiny w autoryzowanym serwisie. Aktualnie na rynku jest od ręki dostępny cały wachlarz różnego rodzaju produktów, które mogą pomóc oczyścić turbo z zanieczyszczeń i spowodować jej reaktywację w prawidłowym funkcjonowaniu. Dodatek do paliwa czyszczący turbinę ma swoje zastosowanie zarówno w benzyniakach, jak i w silnikach wysokoprężnych. Wybrany przez nas preparat czyszczący aplikujemy bezpośrednio z paliwem, które tankujemy na stacji benzynowej. Odmierzając określoną przez producenta dawkę, wlewamy płyn bezpośrednio do kolektora powietrza. Co ważne, preparat czyszczący nie może przedostać się do filtra paliwa.

Czyszczenie turbiny – obowiązek serwisowy?

Czyszczenie turbosprężarki jest koniecznością, jeżeli chcemy, żeby nasz układ turbodoładowania był pełni działający. Dlaczego tak wiele osób posuwa się do działań związanych z czyszczeniem turbiny bez rozbierania? Jeżeli turbosprężarka dobitnie wskazuje na konieczność zabiegu, jakim jest czyszczenie turbiny. Cena ma tu wiele do powiedzenia. Warto zaznaczyć, że czyszczenie zmiennej geometrii 1.9 TDI należy do żmudnego i pracochłonnego procesu, który wymaga wiedzy i doświadczenia. Laik motoryzacyjny nie poradzi sobie z czyszczeniem tak skomplikowanego schematu, jakim jest VTG. Gdy występuje zapieczona geometria turbiny, objawy wskazują przede wszystkim na zakłócenie pracy jednostki napędowej. Jak dochodzi do zapieczenia VTG? Głównym problemem jest niepełny proces spalania oleju samochodowego, który skutecznie doprowadza do powstania zabarwionego osadu na kierownicy turbiny, powodując ich blokadę.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Arkadiusz
2023-01-13 14:56:20
Czyszczenie turbosprężarki bez rozbierania jest możliwe, ale trudniejsze niż w przypadku rozbierania. Można to zrobić przez wprowadzenie specjalnych środków czyszczących do układu dolotowego, a następnie uruchomienie silnika na wysokich obrotach przez kilka minut, aby środki te mogły dostać się do turbosprężarki i usunąć zanieczyszczenia. Alternatywnie, można skorzystać z myjki ciśnieniowej, aby skierować strumień wody bezpośrednio do turbosprężarki. Jednak te metody nie zawsze są skuteczne w usuwaniu wszystkich zanieczyszczeń, dlatego zaleca się skonsultowanie się z mechanikiem, aby uzyskać profesjonalną opinię. Warto również pamiętać, że czyszczenie bez rozbierania nie pozwala na dokładne sprawdzenie stanu turbosprężarki i jej elementów wewnętrznych, które mogły ulec uszkodzeniu, dlatego będzie to tylko tymczasowe rozwiązanie problemu.
Olek
2021-08-19 15:33:55
Jeżeli zależy wam na dokładnie wyczyszczonej turbinie to lepiej ją rozebrać, co więcej po takiej rozbiórce często okazuje się, że jakaś część jest uszkodzona

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi