blog

Dodatek do paliwa czyszczący turbo

16 Grudzień 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
serwis naprawy turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Dodatek do paliwa czyszczący turbinę stanowi metodę czyszczenia pozbywającą się zanieczyszczeń odkładających się w układach jednostek napędowych. Popularność układu turbodoładowania stała się okazją do stworzenia środków czyszczących turbo od wewnątrz, bez ingerencji wszelkich urządzeń. Demontaż turbosprężarki jest w tej sytuacji zbędny. Producenci, dbając o kieszeń każdego posiadacza turbo, w celu ograniczenia wizyt w autoryzowanym serwisie, dali nam okazję przetestować skuteczność takiego rozwiązania. Czyszczenie turbiny w silnikach wysokoprężnych ze zmienną geometrią jest konieczne w przypadku przedostania się do układu skażeń blokujących poszczególne elementy składowe turbosprężarki. Z jakiego powodu obowiązkowy jest proces, jakim jest czyszczenie turbo? Odpowiedź jest bardzo prosta. Mechanizm zmiennej geometrii turbiny ulega szybkiej awarii poprzez występowanie niecałkowitego procesu spalania paliwa znajdującego się w układzie. Jeżeli nasze turbo wymaga regeneracji, możemy właśnie zastosować dodatek do paliwa czyszczący turbinę. Jak to zrobić? Po prostu mieszamy określoną dawkę środka czyszczącego z paliwem (dawkowanie opisane na opakowaniu wedle zaleceń producenta), które zawsze stosujemy w naszym samochodzie osobowym na co dzień.

Czy możliwe jest czyszczenie turbo bez wyjmowania?

Próba czyszczenia układu turbosprężarki bez jej demontażu jest jak najbardziej możliwa. Zastosowanie czyszczących dodatków paliwowych jest opcją, którą można wziąć pod uwagę w sytuacji zapobiegawczej oraz naprawczej. Jeżeli chcemy na zaś ustrzec nasz układ turbodoładowania przed występowaniem zabrudzeń oraz w sytuacji już zanieczyszczenia występującego. Czy takie zastosowanie środka działa i z jakim efektem możemy się liczyć? Na pewno jest to kwestia indywidualna, uzależniona od stopnia zabrudzenia, w którym nasza turbosprężarka się znajduje. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na wydatek związany ze specjalistycznym czyszczeniem serwisowym, to taki sposób może być chwilową alternatywą, ale nie musi okazać się efektowny. Na rynku środków czyszczących, od ręki możemy dostać płyn czyszczący turbosprężarkę, więc pozostając w tematyce motoryzacyjnej, możemy śmiało zapytać, czy występuje również dodatek do paliwa czyszczący wtryski? Odpowiedź brzmi, tak. Wszelkie informacje na temat takiego rodzaju preparatu możemy odnaleźć na naszej stronie internetowej, poświęconej wtryskiwaczom.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Irek
2023-01-13 14:56:44
Dodatek do paliwa, który ma na celu oczyszczenie turbosprężarki, jest dostępny na rynku. Ten rodzaj produktu zawiera składniki chemiczne, które mogą rozpuszczać i usuwać osady i zanieczyszczenia, które mogą gromadzić się w turbosprężarce. Dodanie go do baku pojazdu i jazda przez kilka dni pozwala na rozprowadzenie preparatu po całym układzie dolotowym i turbosprężarce. Jednak, należy pamiętać, że tego typu produkty nie są panaceum na wszystkie problemy związane z turbosprężarką. Mogą one pomóc w usunięciu niektórych zanieczyszczeń, ale nie zawsze są w stanie rozwiązać poważniejszych problemów związanych z turbosprężarką, takich jak uszkodzenia mechaniczne czy awaria. Dlatego zawsze zaleca się skonsultowanie się z profesjonalistą, aby uzyskać odpowiednią diagnozę i właściwą naprawę.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi