blog

Większe koło turbiny

12 listopada 2021

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
Pracownia regeneracji turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Montaż większego koła kompresji turbosprężarki spowoduje zwiększenie wydajności turbiny. Jednak nie sprawi to, że auto nagle zyska dodatkowe konie mechaniczne, ponieważ wymagane jest również wgranie do sterownika silnika odpowiedniego programu. Oprócz hybrydowej turbosprężarki oraz oprogramowania warto zadbać o dodatkowe chłodzenie, tak więc należy zamontować większy intercooler.

Warto wiedzieć, że przed przystąpieniem do jakichkolwiek modyfikacji należy sprawdzić stan silnika. Większe koło kompresji może być znacznym obciążeniem dla jednostki napędowej, tak samo, jak zmiana oprogramowania ECU. Dlatego decydując się na tuning, w pierwszej kolejności kierować należy się rozsądkiem.

Zakup turbosprężarki po regeneracji to dobry pomysł?

Czeka Cię zakup nowej turbiny, jednak nie jesteś pewien czy zainwestować w fabrycznie nową maszynę, czy jednak zdecydować się na turbo po regeneracji? Zregenerowana turbosprężarka pod warunkiem, że proces ten został prawidłowo przeprowadzony nie różni się parametrami od fabrycznie nowego turbo. Co więcej, turbosprężarka po regeneracji jest znacznie tańsza od tej fabrycznie nowej.

W naszym serwisie w przypadku montażu nowego CHRA jest on dodatkowo poddawany regulacji, pomimo iż fabrycznie jest on już doważony i wyważony. Takie dodatkowe wyregulowanie rdzenia pozwala na zminimalizowanie mas niewyważenia.

Regeneracja turbosprężarki – czy to ma sens?

Jeżeli doszło do awarii Twojej turbiny i zastanawiasz się, czy jej regeneracja ma sens, to odpowiedź jest, jak najbardziej twierdząca. Kolejna sprawa, to czas reakcji na wystąpienie awarii, im szybciej zlecisz naprawę, tym niższe będą koszta naprawy. Jazda z uszkodzoną turbiną spowodować może awarię innych elementów pojazdu, co związane będzie z dodatkowymi wydatkami. Interesuje Cię koszt regeneracji turbosprężarki w naszym serwisie? Zapraszamy do kontaktu, oprócz wyceny nasi pracownicy udzielą szczegółowych informacji odnośnie oferowanych przez nas usług.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Mariusz
2023-01-12 13:54:30
Większe koło turbosprężarki jest jednym z elementów składowych turbosprężarki, odpowiada za przetłoczenie powietrza do silnika. Koło to jest napędzane przez gaz wylotowy z silnika, który przepływa przez wirnik turbiny. Im większe koło, tym więcej powietrza jest przetłaczane do silnika, co zwiększa moc silnika. Turbosprężarki z większym kołem zazwyczaj są stosowane w samochodach sportowych lub w samochodach z mocniejszymi silnikami, ponieważ pozwalają one na uzyskanie większej mocy i momentu obrotowego. Należy jednak pamiętać, że stosowanie większego koła w turbosprężarce może mieć wpływ na inne elementy układu dolotowego i silnika, dlatego ważne jest aby skonsultować się z specjalistą przed jego zmianą.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi