Localizations image
Strona główna / Aktualności / Regeneracja turbin koszt

Regeneracja turbin koszt

Regeneracja turbin koszt

Regeneracja turbiny koszt – Ile powinna wynosić cena naprawy turbosprężarki | Bosch Diesel Service ASO Melett - Cennik Mielec

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Turbina jest kluczowym elementem układu turbodoładowania, odpowiedzialnego za zwiększanie osiągów pojazdu poprzez sprężanie i wtłaczanie powietrza do komory spalania silnika.

Turbosprężarki to najpowszechniej stosowane układy doładowania zarówno w silnikach wysokoprężnych, jak i benzynowych, które tworzone są z niezwykle trwałych materiałów, odpornych na wysokie temperatury, ścieranie i korozję, a także sprawiających, że elementy z nich wykonane potrafią znieść bardzo duże obciążenia zanim dojdzie do ich wyeksploatowania. Do produkcji wykorzystywane są stopy Inconel, MaRM247 i Ni-Resist, a także czysty tytan. Jednakże nowsze generacje układów turbodoładowania tworzone z wysoką precyzją i wyposażone w technologię zmiennej geometrii kierownic turbiny, nie są tak wytrwałe jak starsze modele pomimo wykorzystywania dużo lepszych tworzyw. Dzieje się tak, ponieważ spasowanie i większa ilość elementów oraz ogólnie większe skomplikowanie konstrukcji przyczyniają się do zwiększenia wrażliwości urządzenia na różne drobiny i zanieczyszczenia, a także wyższej podatności na uszkodzenia spowodowane niewłaściwym olejowaniem.

Koszty naprawy w Bosch Diesel Service ASO Melett turbosprężarki są ściśle uzależnione od stopnia skomplikowania awarii. Po rozebraniu układu turbodoładowania może się okazać, iż wymaga on jedynie wyczyszczenia i podstawowej wymiany elementów eksploatacyjnych takich jak łożyska i pierścienie uszczelniające, albo nastawienie kierownic o zmiennej geometrii. Może jednak zdarzyć się, że uszkodzeniu uległ któryś z wirników lub wałek turbosprężarki. Wtedy najlepszą opcją jest wymiana całego rdzenia turbosprężarki, nazywanego CHRA(skrót od Center Housing Rotating Assembly) modele np. vw 1,9 tdi 110 130 km. Nawet wymiana rdzenia bywa często tańszym rozwiązaniem od zakupu nowej turbosprężarki, a już zdecydowanie bezpieczniejszym od wejścia w posiadanie używanego i niesprawdzonego egzemplarza, który może okazać się finansową pułapką. Ze względu na konieczność wykonania czynności takich jak wyważanie rdzenia i regulacja zmiennej geometrii kierownic, warto jest oddać uszkodzony układ turbodoładowania do wyspecjalizowanego Turbo-serwisu warsztatu Melett, posiadającego zarówno wykwalifikowanych mechaników, jak i wymaganych do przeprowadzenia solidnej regeneracji turbosprężarki maszyn. W profesjonalnym zakładzie, zajmującym się regeneracją, uszkodzone urządzenie jest najpierw rozkładane i dokładnie czyszczone, piaskowane są poszczególne elementy. Następnie fachowcy zajmują się sprawdzeniem każdego komponentu pod kątem jakichkolwiek odchyleń od normy, po czym wymieniają wadliwe części na nowe. Przy składaniu starannie sprawdzane są takie rzeczy jak technologia zmiennej geometrii, czy wyważenie rdzenia turbosprężarki, oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, są odpowiednio poprawiane. Sprawnie działający i dokładny personel gwarantuje długi okres przydatności zregenerowanej turbosprężarki oraz pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z jej ponowną awarią oraz spowodowanych przez nią poważnych i bardzo drogich uszkodzeń jednostki napędowej. Cennik turbosprężarek już wkrótce w zakładce TURBINY NOWE I UŻYWANE.

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Turbosprężarki Rzeszów 12 października 2018

Turbosprężarki Rzeszów

Turbosprężarki Rzeszów TURBOSPRĘŻARKI RZESZÓW | Podkarpacki MELETT SERWIS...

Zalety i wady turbosprężarki – turbodoładowanie silnika 02 października 2018

Zalety i wady turbosprężarki – turbodoładowanie silnika

TURBOSPRĘŻARKA JAK DZIAŁA? jej praca jest prostsza niż by się wydawało patrząc...

Regeneracja turbosprężarek opinie o skuteczności regeneracji 02 października 2018

Regeneracja turbosprężarek opinie o skuteczności regeneracji

Regeneracja turbosprężarek opinie o skuteczności regeneracji Turbo - podzespół...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.