blog

Ile wytrzymuje turbo po regeneracji?

21 lutego 2022

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
serwis naprawy turbosprezarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Ile wytrzymuje turbo po regeneracji?

Urządzenie turbo, które zostało profesjonalnie zregenerowane, ma taką samą żywotność, jak fabrycznie nowe. Na żywotność turbiny zarówno nowej, jak i zregenerowanej ma wpływ wiele czynników, a w szczególności eksploatacja samochodu. Użytkując pojazd z turbosprężarką warto stosować się do podstawowych zasad ich eksploatacji, np. należy unikać osiągania wysokich obrotów na zimnym silniku, a jednocześnie po długiej i dynamicznej jeździe nie gasić od razu auta, tylko odczekać około 2-3 minut w celu schłodzenia turbiny. W jednostkach z silnikiem diesla turbosprężarka powinna pracować przez około 150 – 200 tysięcy kilometrów. Użytkownik musi pamiętać o regularnych przeglądach turbiny oraz wymianie oleju, którego jakość także wpływa na kondycję urządzenia.

Turbina po regeneracji i jej trwałość - mity i fakty – Ile wytrzymuje turbina 1.9 TDI

Faktem jest to, że odpowiednie eksploatacja oraz styl jazdy samochodem ma wpływ na żywotność turbosprężarki. Do czynności, które powodują szybsze zużywanie się turbiny, zaliczymy: nieprzestrzeganie interwałów olejowych, poruszanie się pojazdem wyłącznie w warunkach miejskich, brak wymiany filtrów oraz nieschładzanie turbiny po dynamicznej jeździe. Mitem jest to, że samochody z turbodoładowaniem palą więcej – turbina nie tylko wpływa na zwiększenie mocy pojazdu, ale także obniża spalanie. Zdanie mówiące, że lepiej kupić nową turbinę niż zregenerować uszkodzoną, jest mitem. Regeneracja turbiny pod warunkiem, że została ona przeprowadzona z zachowaniem określonych standardów, jest w stanie przywrócić jej pełną sprawność oraz parametry porównywalne z parametrami fabrycznie nowej turbosprężarki.

1. Ile może wytrzymać regenerowana turbina (turbosprężarka)? - Ile wytrzymuje turbina po regeneracji

Turbosprężarka po przeprowadzonej regeneracji teoretycznie powinna wytrzymać tyle, ile sam silnik, ale także może dojść do odwrotnej sytuacji, kiedy jej żywotność może być znacznie krótsza. Wytrzymałość turbiny po regeneracji uzależniona jest od tego, w jaki sposób użytkownik eksploatuje samochód. Bardzo duży wpływ na turbosprężarkę ma również stan jednostki napędowej. Producenci turbin zakładają, że ich żywotność powinna być równa żywotności pojazdu. Jednakże poprzez nieprzestrzeganie żelaznych zasad użytkowania samochodu z turbo, żywotność urządzenia może się znacznie skrócić.

2. Turbosprężarka nowa czy regenerowana? - Ile wytrzymuje turbina w dieslu

Bardzo dużo osób zadaje sobie to pytanie w czasie konfrontacji z wizją wydania kilku tysięcy złotych nie tylko na samą turbosprężarkę, ale również na wszelkie procedury związane z jej wymianą. Warto pamiętać, że przy wymianie turbiny kierowca musi zapłacić również za wymianę oleju oraz filtrów na nowe, a także pokryć koszty demontażu i montażu samego turbo oraz wyeliminować przyczynę jego uszkodzenia. To ostatnie zagadnienie jest wyjątkowo problematyczne, ponieważ często mechanik nie jest w stanie stwierdzić, dlaczego nasza poprzednia turbosprężarka uległa awarii. Za regeneracją turbiny, o ile jest to możliwe, najczęściej przemawia oszczędność.

3. Ile kosztuje regeneracja turbosprężarki? - Turbina do regeneracji objawy

Zazwyczaj turbosprężarki kosztują od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Natomiast za regenerację prostego urządzenia turbo trzeba zwykle zapłacić około tysiąca złotych, z kolei za turbinę ze zmienną geometrią zapłacimy znacznie ponad tysiąc złotych.

Objawy, które świadczą o uszkodzeniu turbiny, są dość łatwe w zauważeniu, szczególnie gdy samochód jest użytkowany na co dzień przez jednego kierowcę, który dobrze zna jego charakterystykę działania. Najczęstsze symptomy niesprawnej turbosprężarki to przede wszystkim: świst, który wydobywa się z komory silnika, odczuwalny spadek mocy, szybki ubytek oleju silnikowego oraz dym z rury wydechowej.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Olek
2023-01-11 09:10:47
Czas trwania po regeneracji turbosprężarki zależy od wielu czynników, takich jak jakość użytych podzespołów, sposób eksploatacji, i warunki pracy. W większości przypadków regeneracja turbosprężarki powinna przywrócić ją do stanu fabrycznego i pozwolić na dalszą pracę przez długi okres czasu. Jednak nawet po prawidłowej regeneracji, nadal należy pamiętać o regularnej konserwacji silnika oraz oleju silnikowego i utrzymywaniu prawidłowego ciśnienia oleju w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania turbosprężarki. Niektórzy producenci twierdzą że ich turbosprężarki po regeneracji trwają przez kilkadziesiąt tysięcy kilometrów a nawet do kilku lat w normalnych warunkach eksploatacji. Ważne jest, abyśmy stosowali się do zaleceń producenta dotyczących konserwacji i serwisowania turbosprężarki oraz odpowiednio dostosowywać styl jazdy i warunki pracy do specyfikacji i ograniczeń turbosprężarki.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi