blog

Gwizd turbiny

17 Grudzień 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
regeneracja turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Gwizd turbiny jest dźwiękiem niepożądanym, świadczącym przede wszystkim o zaistniałej awarii naszej turbosprężarki, i to poważnej. Wszystkie dźwięki turbiny, jak również sytuacja, w której turbina gwiżdże przy dodawaniu gazu to wyraźne sygnały do podjęcia określonych działań, zmierzających do ich likwidacji. W żadnym wypadku nie można tych dźwięków bagatelizować i udawać, że ich nie słyszymy. Uszkodzenie turbo na etapie, gdy słyszalny jest gwizd turbiny, brak mocy silnika naszego pojazdu, to objawy, które będą wymagały specjalistycznego procesu, jakim jest regeneracja turbosprężarki. Istotne jest, aby jak najszybciej skonsultować niepokojące hałasy naszego turbo, żeby ograniczyć możliwość rozpowszechniania się defektu układu turbodoładowania. Im szybciej zareagujemy, tym koszty naszej naprawy będą niższe, a turbo prędkość samochodu osobowego i komfort jazdy zostaną szybko przywrócone.

Dźwięk uszkodzonej turbiny – czy go słyszysz?

Na pewno żaden posiadacz układu turbodoładowania nie chciałby usłyszeć, jak brzmi wyjąca turbina. Efekt sowy turbo, który przypomina huczenie, również nie jest przez nikogo wyczekiwany, jednak niewłaściwa eksploatacja użytkowanego samochodu, nieprzestrzeganie podstawowych zasad pielęgnujących układ turbodoładowania może być takich tonów skutkiem. Na pewno, nie raz zastanawiałeś się, jak sprawdzić, czy turbina jest sprawna i czy odgłosy Twojej turbiny na pewno świadczą o występującej usterce. Odpowiedź na te turbo wątpliwości jest oczywista. Wszystkie niepokojące odgłosy wydobywające się spod maski naszych czterech kółek wymagają specjalistycznej analizy, jaką jest diagnostyka turbiny w autoryzowanym serwisie Bosch Car Service w Stalowej Woli. Gwizd turbiny po regeneracji w naszym autoryzowanym serwisie zostanie raz na zawsze skutecznie zażegnany. Powróci bezpieczeństwo podróżowania oraz dynamizm jazdy naszego turbo.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Rafał
2023-01-13 14:55:40
Gwizd turbiny może być objawem problemu z układem doładowania. Jest to dźwięk, który pojawia się, gdy turbosprężarka jest uszkodzona lub zanieczyszczona. Gwizd może być również spowodowany brakiem odpowiedniej ilości oleju silnikowego w układzie lub nieprawidłowym działaniem zaworu N75. Jeśli słychać gwizd turbiny, należy skontaktować się z mechanikiem, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i naprawę. Warto również regularnie kontrolować poziom oleju silnikowego i ciśnienie doładowania, aby zapobiec problemom związanym z układem doładowania.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi