blog

Co daje regeneracja turbiny w autoryzowanym serwisie Bosch?

15 października 2021

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
turbosprężarka

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Regeneracja turbosprężarki w autoryzowanym serwisie Bosch Diesel Service to przede wszystkim gwarancja jakości przeprowadzonego procesu oraz świadczonych usług. Prawidłowo przeprowadzona regeneracja turbosprężarki pozwala na uzyskanie parametrów porównywalnych z parametrami fabrycznie nowego turbo. Naprawa turbin samochodowych jest procesem niezwykle złożonym, który wymaga nie tylko profesjonalnego sprzętu, ale także doświadczenia pracownika przeprowadzającego regenerację.

W naszym serwisie regeneracja turbosprężarek odbywa się wedle ściśle określonych standardów. Posiadamy autoryzację, jednego z największych producentów oryginalnych części zamiennych – Melett.

1. Regeneracja turbiny – co wpływa na jej koszt

Na cenę regeneracji wpływa nie tylko to, jaki rodzaj turbiny jest regenerowany, ale również to, jakie uszkodzenia ona posiada. Trafiają do nas zarówno turbosprężarki, gdzie już samo wyczyszczenie zmiennej geometrii łopatek turbiny pozwoli na przywrócenie jej prawidłowej pracy, ale także na pracowni spotkać można poważnie uszkodzone turbosprężarki, gdzie oprócz czyszczenia należy wymienić komponenty takie jak wirnik turbiny lub koło kompresji, a czasami nawet cały rdzeń – wtedy cena regeneracji wzrasta.

Tak naprawę, to ile właściciel pojazdu zapłaci za regenerację zależy w dużej mierze od niego. Lekceważenie objawów awarii turbosprężarki, powoduje nie tylko niemałe uszkodzenia turbiny, ale również i silnika oraz filtra cząstek stałych DPF/FAP. Również od właściciela auta zależy to co ile wymiana turbiny powinna być przeprowadzana. Konstruktorzy przewidują, że turbo powinno działać bezawaryjnie tyle czasu ile pracuje jednostka napędowa - pod warunkiem, że jest ono prawidłowo użytkowane. Rzeczywistość okazuje się jednak brutalniejsza i do awarii turbosprężarki dojść może nawet po przejechaniu 40 000 km, a to wszystko dlatego, że właściciel na przykład zapomniał o kontroli poziomu oleju silnikowego co doprowadziło do przegrzania turbiny oraz zatarcia jej elementów wirujących.

Docieranie turbiny po regeneracji – obowiązek czy fanaberia?

Regeneracja i kalibracja turbo to nie koniec. Aby cieszyć się dłuższą żywotnością turbosprężarki, należy po jej zamontowaniu przeprowadzić proces docierania, tak więc jest to czynność obowiązkowa. Nie inaczej wygląda odpowiedź na pytanie - czy po regeneracji turbiny trzeba wymienić olej – oczywiście, że tak. Już tłumaczymy dlaczego. W starym oleju znajdować się mogą opiłki metalu, które nie tylko mogą zablokować przewody, ale również po przedostaniu się do turbiny oraz silnika poczynić mogą niemałe szkody. Stary olej pozbawiony może być również właściwości antykorozyjnych, chłodzących oraz smarnych, które w wykładzie turbodoładowania są wymagane.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Karol
2023-01-12 15:22:56
Regeneracja turbiny w autoryzowanym serwisie Bosch polega na naprawie uszkodzonej turbosprężarki zamiast jej wymiany na nową. Proces regeneracji jest zazwyczaj tańszy niż zakup nowej turbosprężarki, a także jest bardziej ekologiczny, ponieważ pozwala na utrzymanie części oryginalnej, która jest już zużyta. Autoryzowane serwisy Bosch, które specjalizują się w regeneracji turbo, oferują szereg usług, takich jak: diagnozowanie i identyfikowanie problemów związanych z turbosprężarką, demontaż, czyszczenie i ponowne montowanie turbo, wymiana uszkodzonych elementów, takich jak koło kompresji, wałek turbiny i łożyska, testowanie przed i po regeneracji, aby upewnić się, że turbo działa prawidłowo. Regeneracja w autoryzowanym serwisie Bosch daje gwarancję, że naprawiana turbosprężarka spełnia wszystkie normy jakości i bezpieczeństwa oraz zostanie zregenerowana zgodnie z oryginalnymi specyfikacjami producenta.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi