blog

Co ile wymiana turbiny

11 grudnia 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
turbosprężarka -wymiana

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Co ile wymiana turbiny jest konieczna, żeby nasze turbo działało, jak należy? Czy istnieje zależność, która mówi nam o konieczności montażu nowego egzemplarza maszyny wirnikowej w ściśle określonym czasie? Turbosprężarka jest urządzeniem dość trwałym. Według konstruktorów turbo, maszyna wirnikowa swoją żywotnością powinna dorównywać żywotności jednostki napędowej. Wiadomo, że z biegiem czasu, możliwości turbiny i jej funkcjonowanie mogą ulec pogorszeniu. Dlatego chcąc wydłużyć jej życie, dbajmy samodzielnie o jej sprawne działanie. Zlecając wadliwą turbosprężarkę procesowi regeneracji, może się okazać, że awaria jest poważna i niemożliwa do usunięcia. Obowiązkowa będzie wymiana turbiny. Cena wymiany może mocno uderzyć nas po kieszeni, jednak każdy posiadacz turbo w samochodzie osobowym musi liczyć się z kosztami, które zawsze mogą wyniknąć, jeżeli nasze działania w stosunku do turbiny nie będą prawidłowe. Koszt wymiany turbiny Audi A4 na pewno będzie dużo wyższy niż w przypadku naprawy, jednak korzyści z posiadania układu turbodoładowania przewyższa wszelkie kosztorysy.

Działania po wymianie turbosprężarki

Jazda po wymianie turbiny powinna być jazdą taką, jaką oczekujemy. Bez żadnych objawów usterki maszyny wirnikowej. Pierwsze odpalanie po wymianie turbiny musi zostać wykonane po wcześniejszym zalaniu maszyny olejem. Olejowanie, wymiana filtrów, jest obowiązkiem, o którym wie każdy specjalista, który właściwie zamontował turbinę, dlatego właściwym rozwiązaniem każdego posiadacza turbo jest zlecenie usługi autoryzowanemu serwisowi, który cieszy się nieposzlakowaną opinią, dużym doświadczeniem i najlepszą pracownią specjalistyczną. Może zdarzyć się sytuacja, że błędnie wykonana analiza niesprawności turbiny spowoduje szybką jej usterkę, pomimo montażu nowego urządzenia. Bosch Car Service należy do takiego miejsca, któremu możesz zaufać i powierzyć wymianę turbosprężarki. Grono specjalistów tu pracujących pomoże przywrócić power jazdy Twojemu samochodowi osobowemu. Autoryzowany serwis jest gwarancją działania układu turbodoładowania.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Tadeusz
2023-01-16 10:00:37
Okres wymiany turbiny może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak: Użytkowanie: Częstotliwość użytkowania silnika oraz styl jazdy (np. jazda na wysokich obrotach) mogą przyspieszać zużycie turbosprężarki. Jakość paliwa: Używanie niskiej jakości paliwa lub nieodpowiedniej mieszanki oleju silnikowego może prowadzić do szybszego zużycia turbiny. Ochrona: Regularne serwisowanie silnika oraz stosowanie filtrów powietrza i oleju mogą przedłużyć żywotność turbosprężarki. Producent: Różne modele i marki turbin różnią się jakością i trwałością. Wynika z tego, że czas wymiany turbiny jest trudny do określenia, ale przeciętnie może on wynosić od 100 000 do 150 000 km. Zaleca się jednak regularne kontrole układu dolotowego, a w przypadku pojawienia się objawów awarii, skontaktowanie się z mechanikiem, który przeprowadzi badanie i ewentualnie wymianę turbiny.
Alek
2021-08-19 15:22:07
To od kierowcy zależy jak długo posłuży turbina. Warto o nią dbać i zalewać dobrej jakości olejem, pamiętając jednocześnie o sprawdzaniu jego poziomu

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi